Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

4 dienas Igaunijā. Ceļojuma piezīmes. 1.daļa

Pinterest LinkedIn Tumblr +

edomājieties- četras dienas, piepildītas jauniem iespaidiem un piedzīvojumiem, relaksējošām un dziedinošām procedūrām. Izklausās vilinoši, vai ne? Ne vienmēr ir jādodas tālu, lai izjustu īstena ceļojuma garšu. „Visit Estonia” atpūtas brauciena „ Health & Wellness” ietvaros rudens noslēgumā pabiju tepat kaimiņos – Igaunijā. Dalīšos savos iespaidos ar jums, Sievietespasaule.lv lasītājas, jo esmu pārliecināta, ka šāds brauciens ir jāizmēģina ikvienai. Nav svarīgi vai dodaties atpūsties nedēļas nogalē vai izbaudīsiet veselu atvaļinājuma nedēļu, jūs būsiet labi atpūtušās un iepazinušas kaimiņu zemi Igauniju pavisam citās noskaņās.

1.diena: lauku „brančs”, Pērnavas vecpilsēta un ūdens parks

Skaists otrdienas rīts, pēdējie rudens siltās saules stari apspīd galvaspilsētu Rīgu un iekšēji valda patīkams satraukums. Priekšā gaidāmas nelielas brīvdienas Igaunijā! Ar ceļabiedriem un mūsu gidi no Igaunijas Ellenu tiekamies Rīgā. Visi sapulcējušies un iepazinušies varam doties ceļā.

Pēc pāris stundām esam jau aiz Latvijas robežām. Mūsu pirmā pietura pa ceļam uz Pērnavu bija lauku sēta „Vango Holiday Village”. No mežsarga vietas pašā meža viducī gadu gaitā „Vango” pārvērties par īstu atpūtas kompleksu, kur atpūtniekiem pieejams viss nepieciešamais relaksētai un mierīgai atpūtai pie dabas krūts. Klētīs izveidotas naktsmītnes ar visām nepieciešamajām ērtībām, ir pirts un āra baļļa un pie dīķa ir burvīga māja ar ziemas dārzu. Saimnieki, kuri iepriekš bijuši rūdīti pilsētnieki, šeit visu būvējuši pašu rokām, teritorijā ierīkojot pat nelielu muzeja istabu. Vasarā plašajā atpūtas sētas teritorijā ir iespēja uzsliet teltis, rīkot brīvdabas pasākumus, savukārt centrālā pasākumu ēkā var rīkot plašas svinības 50 cilvēkiem vienlaikus. Var redzēt, ka saimnieki atpūtas vietas izveidē ir ieguldījuši daudz darba un lielu mīlestību.

“Klētīs izveidotas naktsmītnes ar visām nepieciešamajām ērtībām, ir pirts un āra baļļa un pie dīķa ir burvīga māja ar ziemas dārzu. Saimnieki, kuri iepriekš bijuši rūdīti pilsētnieki, šeit visu būvējuši pašu rokām”

Arī mēs tikām ļoti sirsnīgi uzņemti, mums izrādīja teritoriju, iepazīstināja ar lauku sētas vēsturi un sasildīja ar gardu lauku „branču”, jeb vēlajām brokastīm, iepazīstinot ar Igauņu seno virtuvi. Visi produkti šajā saimniecībā ir pašu audzēti un ekoloģiski tīri, tāpēc ēdiens bija veselīgs, bez jebkādiem konservantiem.

Atvadījušies no sirsnīgajiem lauku sētas saimniekiem, mēs devāmies tālāk uz Pērnavu. Nolikuši mantas savos viesnīcas „Tervise Paradiis” numuriņos, devāmies iepazīt pilsētu. Vecpilsētas bruģētās ieliņas ļoti atgādināja manu dzimto Cēsu pilsētu. Pie kafejnīcas „Mahedik”, pašā vecpilsētas sirdī, mūs sagaidīja Pērnavas tūrisma centra pārstāves, lai iepazīstinātu ar daudzajām atpūtas iespējām Pērnavā. Šī ir pirmā kafejnīca Pērnavā, kura piedāvā ēdienus no ekoloģiski tīriem produktiem. Pusdienas bija patiešām gardas, man visvairāk atmiņā palicis biovīns un ekosaldējums, kuri garšoja brīnišķīgi.


“Mahedik pirmā kafejnīca Pērnavā, kura piedāvā ēdienus no ekoloģiski tīriem produktiem. Man visvairāk atmiņā palika biovīns un ekosaldējums.”

Tikmēr, Pērnavas tūrisma centra pārstāves mums stāstīja par par atpūtas iespējām pilsētā un tās apkaimē. Pērnavā patiešām ir ko redzēt gan ziemā, gan vasarā. Tiek organizēti dažādi pasākumi un tūrisma maršruti, turklāt īpaši padomāts par ģimeniskām brīvdienām. Pēc gardajām pusdienām un biosaldējuma desertā, vajadzēja nedaudz atpūtināt vēderu, tāpēc devos iepazīties ar suvenīru veikaliņa piedāvājumu, turpat restorāna ēkā. Veikaliņā ir iespēja iegādāties dažādus astroloģiskos akmeņus, interesantus garšvielu maisījumus, dabīgo kosmētiku un citas interesantas lietas. „Mahedik” viss ir no dabiskiem materiāliem.


“Mēs gatavojām ziepītes, tieši tādas, kādas piedāvā mūsu Latvijas „Stenders”.”

Tālāk mūsu ceļš veda uz „Marijas Magdalēnas” ģildi, kurā ierīkots radošs mākslas centrs. Ļoti patika brīvā un radošā atmosfērā. Mēs varējām staigāt par ēkas daudzajiem stāviem un brīvi ieiet jebkurā no radošajām darbnīcām, lai apsveicinātos ar meistariem un pavērotu viņu darbu. Visur pretī lūkojās smaidīgas un atvērtas sejas. Arī mums pašiem bija iespēja iesaistīties īpašā un radošā procesā. Mēs gatavojām ziepītes, tieši tādas, kādas piedāvā mūsu Latvijas „Stenders”. Tas bija ļoti interesants process, nekad agrāk neko tādu nebiju darījusi un tas nebūt nav sarežģīti. Starp citu, pašgatavotas ziepītes ir lieliska ideja dāvanai, lai iepriecinātu savus mīļos svētkos!

Laiks paskrēja nemanot un bija iestājies vakars. Devāmies atpakaļ uz viesnīcu „Tervise Paradiis”, lai nodotos Igaunijas lielākā ūdens parka izklaidēm. Viesnīca ir patiešām gigantiska, papildus ūdens parkam, tur atrodas SPA komplekss, aerobikas un trenažieru zāle, skaistumkopšanas salons, boulings, restorāni, bāri, semināra telpas un veikali. “Tervise Paradiis” kompleksā ir lieliska iespēja nobaudīt arī dažādas dziedinošas procedūras. Šī lielā viesnīca ar savu nebeidzami plašo piedāvājumu bija kā pilsēta pilsētā!

“Papildus ūdens parkam, tur atrodas SPA komplekss, aerobikas un trenažieru zāle, skaistumkopšanas salons, boulings, restorāni, bāri”

Lai brauciena laikā, katrā no vietām un pilsētām, kurā viesojāmies mēs gūtu pēc iespējas vairāk iespaidu, dienas ritms bija ļoti dinamisks un mēs apmeklējām ļoti daudz atpūtas vietas. Arī ēdienreizes mums notika katru reizi citā kafejnīcā, vai restorānā. Tādejādi, mēs iepazinām Igaunijas labāko pavāru daudzveidīgās virtuves noslēpumus.

“Bija sajūta, ka esam ielūgti uz viesībām plašā, senatnīgā dzīvoklī.”

Arī pirmās dienas vakarā, pēc aktīvām ūdens parka izsklaidēm, devāmies vakariņot uz kafejnīcu „Supelsaksad”. Šī vieta mani uzreiz piesaistīja ar savu interesanto telpas iekārtojumu, krāsainas tapetes, mežģīnes, skaisti trauki un pati vide kopumā. Sajūta bija, ka esam ielūgti uz viesībām, plašā, senatnīgā dzīvoklī, kā arī tur izskatījās.  2010. gadā kafejnīca „Supelsaksad” esot  saņēmusi Igaunijas iekštelpu arhitektu savienības godalgu ēdināšanas iestāžu interjeru grupā. Ja kādreiz būsiet šajā vietā, noteikti iesaku nogaršot bezē kūku, baumo ka „Supelsaksad” tās ir pašas gardākās visā Igaunijā.

 Igaunijas ceļojuma 2.dienas piedzīvojumus lasi šeit >>

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu