Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

20 idejas kā ienest gaišumu, siltumu un košumu tumšajā ikdienā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ai ienestu mājās un ikdienā siltumu, gaismu un nedaudz košuma jāpadomā, lai visas mūsu maņas tiktu mīļi sabužinātas – lai būtu kas smaržīgs, kas taustāms, kas ar acīm baudāms un arī apēdams, tā, lai to reāli varam sajust. Te būs vairāki mūsu, SievietesPasaules.lv meiteņu padomi, kā tumšajā un drēgnajā rudenī ienest gaišumu un siltumu, lai tava ikdiena kļūtu krāsaināka.


Sveces
Jau septembrī, oktobrī laiku pa laikam gribās iedegt sveces, bet novembrī un turpmākajos ziemas mēnešos, tā ir teju vai fiziska nepieciešamība. Aromāts, neuzkrītošā gaisma, miers, ko izstaro sveču liesmiņas, un ja vēl blakus ir tuvākie cilvēki un kāda skaista mūzika vai filma – kas var būt labāks un sirdi sildošāks!?

Kultūras un izklaides pasākumi
Šajā nedēļā Rīga atkal staro, ir sācies ‘Staro Rīga’ un namus, parkus un debesis, izgaismo dažnedažādas krāsas gaismas. Cilvēku izdoma un tehniskās iespējas apbur. Un cilvēku smaidi un ovācijas, apskatot dažādos gaismas objektus, uzlādē. Dodies un izbaudi!
Tāpat neaizmirsti apmeklēt arī citus kultūras un izklaides pasākumus, piemēram, kādu izrādi, izstādi vai kino filmu.

Karstie dzērieni un karstvīns
Šajā laikā roka pati sniedzas pēc kāda karstā dzēriena (kakao ar balto šokolādi, ingvera tējas, smaržojošas kafijas utt.) vai karstvīna, ko malkot divvientulībā ar vīru, tuvu draugu vai ģimenes lokā. Sajūtot siltumu ieplūstam ķermenī, šķiet, ka arī kāda pūkaina sega apņem plecus.

Silts dzēriens, kas smaržo pēc krustnagliņām, upenēm, apelsīna un citiem gardumiem gan sasildīs pēc garākas pastaigas drēgnajā, aukstajā laikā, gan radīs mājā omulīgu noskaņu.
Pāris receptes pašu gatavotiem karstajiem dzērieniem atradīsi arī šeit >>>

Smiekli un jautrība
Laiks īstai smieklu devai. Atrodi labakās jaunās vai sen aizmirstās komēdijas un kārtīgi izsmejies. Vēl viena ideja, ko varam ieteikt – no rīta, pozitīvākam dienas sākumam, ieslēdz nevis ziņas, bet, piemēram, kādu multeni.


Gatavošanās Ziemassvētkiem

Veikalu plauktos  parādās mandarīni, kas galvā jau iezvana Ziemassvētku zvanus. Patiešām, tiklīdz sajusta pirmā mandarīnu smarža, ir skaidrs – svētku gaidīšanas laiks ir sācies. Sāc jau tagad domāt par to, kā svētkos pārsteigt savus tuvākos. Ir tik forši vienkārši apsēsties un domāt par katru tuvo cilvēku, prātot par to, kas viņam patīk, ko viņš gribētu, kāpēc šogad tieši tas un nekas cits viņu iepriecinātu visvairāk!

Mūzika
Gada tumšākais laiks, kas reizē ir arī gaišākais laiks, nav iedomājams bez noskaņu radošas mūzikas. Der jebkas, kas atbilst gaumei un tā brīža patikšanai, sākot no neuzkrītošas un relaksējošas mūzikas mierīgam  vakaram, līdz kārtīgam un skaļam rokam – ceļoties, vai, piemēram, kārtojot māju.

Labdarība un labas domas
Izdari kādu labu darbu, apciemo un samīļo savus vecākus,  vecmāmiņu vai vectētiņu. Domā labas domas un saki mīļus vārdus. Palīdzi kādam, kam ir grūtāk, un dzīvē mazāk veicies, kā tev. Novērtē to, kas tev ir, jo, kā latviešu tautasdziesmā teikts „Dod, Dieviņi, citam dot, ne no otra mīļi lūgt”.

Sarīko mājas SPA
Šis ir īstais laiks, lai iešanu vannā pārvērstu par īstu baudas rituālu. Sagatavo putu pilnu vannu, pievieno kādu smaržīgo bumbu vai aromātisko eļļu, sadedz vannas istabā sveces un ieslēdz kādu nomierinošu mūziku. Ja gribas šo procesu vēl kā paspilgtināt, paņem līdzi arī glāzi šampanieša un kādu augli – jutīsies kā filmā.
Ja tev nav vannas, izbaudi arī visus citus skaistumkopšanas priekus – izmēģini dažādas maskas un smaržojošus krēmus, vari pat sarīkot skaistumkopšanas rituālu ballīti kopā ar draudzenēm.

Kamīns, ja ne īsts- tad virtuāls!
Kādā drūmā, lietainā dienā ieritināties ar tējas krūzi un vilnas zeķēm pie klamīna ir īsts kaifs. Reti kurai gan mājās ir īsts kamīns, taču dators ir teju visiem. Ja vēlies ieviest savā mājā sprakšķošas uguns radīto noskaņu, tu vari to izdarīt, pārvēršot savu datora ekrānu par kamīnu! Atliek vien internetā atrast programmu/ video materiālu, kuru ielādējot datorā, varēsi pārvērst ekrānu par kamīnu. Gluži kā īsts, pat sprakšķošās skaņas ir, tikai siltumu dod vien sirdij.

Pavadi laiku kopā ar saviem tuvajiem
Pēc iespējas vairāk laika pavadi kopā ar saviem cilvēkiem, kuri liek tev smaidīt! Uzņem ciemiņus un arī pati dodies ciemos. Sarīkojiet spēļu vakaru vai kopīgu ēdienu gatavošanu. Vienkārši, atrodi laiku savējiem!


Aromātiskās eļļas
Ēteriskās eļļas (eikalipts, lavanda, krustnagliņas, rozmarīns vai kādu citu) izmanto vannā, uzpilini nedaudz uz sūkļa, kad ej dušā, vai paliec eļļas trauciņu  virs kādas sveces, lai aromāts izplatās pa visu telpu. Vari uzpilināt kādu pili arī uz lupatiņas, ar kuru apslauki mēbelēm putekļus. Tuvojoties Ziemassvētkiem, noskaņai pamēģini mandarīna, šokolādes un piparkūku smaržas.

Fiziskās aktivitātes un svaigs gaiss
Sports tiešām uzlādē un sniedz pozitīvas emocijas! Tev nav pēķšņi jānoskrien maratons, vai jāpaceļ 20 kg smags stienis. Galvenais – izkusties. Tā var būt lecamauklas lekšana, skatoties TV, kārtīgas dejas, garas pastaigas vai jebkas cits. Un, ja vēl pēc tā visa izdodas izbaudīt pirtiņu – laime pilnīga. Tā taču ir – veselā miesā – vesels gars!

Košas krāsas garderobē un citi sievisķīgi prieki
Tas, ka ārā palicis tumšāks un vēsāks, nenozīme, ka nu arī tev jākļūst pelēkai. Atstāj garderobē košas krāsas. Un vēl, lai ir prieks arī šajā drūmajā laikā līst ārā no mājas, nopērc, piemēram, cimdus vai lietussargu, kas tik ļoti patīk, ka nevari vien sagaidīt, kad būs iespēja tos izmantot.

Mājās gatavota ēdiena smarža
Ikviens noteikti zina to jauko sajūtu, kad māju piepilda tikko uzvārītas, garšīgas zupas smarža vai no cepeškrāsns izceltu raušu, cepumu vai kēksiņu aromāts..mm..tad ir tik labi, priecīgi un omulīgi būt šeit – savās mājās. Izmēģini ko jaunu, atrodi neredzētas receptes un ekperimentē, palutini savas garšas kārpiņas!


Romantiski randiņi un mazliet erotikas
Lai ikdiena kļūtu košāka, ļaujies romantikai. Iepazīsties, dodies uz randiņiem, iztrakojies kopā ar draudzenēm deju placī. Starp citu, arī tad, ja tev jau ir draugs vai vīrs, nedomā, ka randiņi ir beigušies. Sarīkojiet sev romantiskas vakariņas vai pārsteidziet viens otru ar randiņiem, par ko otram nav ne jausmas. Piemēram, nosūti vīram ziņu, ka gaidi viņu plkst 20.00 kadā vietā un randiņš var sākties. Nākošreiz, savukārt, aicinās viņš.
Un vēl, tā kā, rudens un ziema ir laiks, kad ikdienā ģērbjamies siltāk un biezāk, tad guļamistaba ir īstā vieta, kur parādīties ‘pipariņiem’ . Iepriecini sevi un savu vīrieti ar kārdinošu veļas komplektu, nopērc zeķes un zeķturus, korseti vai skaistu naktstērpu.

Izcel no skapjiem foto albumus un ģimenes video kasetes
Lai fotoalbumi stāv redzamā vietā- uz žurnālgaldiņa, grāmatplaukta pašā priekšā – tā tu tos biežāk pāršķirstīsi. Tā ir jauka ziemas vakaru nodarbe, laba alternatīva TV zilajam ekrānam, kā jūs visa ģimene varat kopā gremdēties jaukās un sirdi sildošās atmiņās. Tāpat varat visi kopā skatīties arī pašu uzņemtos ģimenes video no iepriekšējiem gadiem un senākiem notikumiem.

Laiks beidzot grāmatām un filmām
Ja citā laikā, kad ārā ir siltāks un mazāk atrodamies telpās, tam nav bijis laika, tad šobrīd, beidzot var ķerties klāt grāmatām, ko jau sen gribēji izlasīt. Baudi vakarus, arī ieritinoties uz dīvāna zem pleda, ar tējas krūzi rokā un, baudot labu, skaistu kino.

Esi radoša
Lai arī šobrīd nav iespējas aiziet pļavā vai dārzā un saplūkt skaistu ziedu pušķi, tas nenozīmē, ka vāzēm jāstāv tukšām. Esi radoša un izdomā citu risinājumu – salauz žagariņus, saliec tos vāzē un izrotā ar krāsainām lentītēm vai citiem krāsainiem dekoriem. Var ņemt talkā dziju un zariņus notīt tik krāsainus, cik vien vēlies.

Saldākam miegam
Vai tu esi kādreiz uzmanību pievērsusi dažādām detaļām, kas saistītas ar gulēšanu? Vai ej gulēt laicīgi? Pamēģini kādus vakarus to darīt ātrāk kā parasti, tu redzēsi, ka no rīta būsi daudz možāka. Vai esi kādreiz izmantojusi acu ‘brilles’ miegam? To izvēle ir ļoti plaša, gan krāsu, gan auduma ziņā. Ir pieejamas ‘brilles’ arī ar lavandas aromātu, kas vēl vairāk palīdzēs iemigt. Arī gultasveļai un naktskreklam ir liela nozīme. Vārdu sakot, parūpējies, lai miegs un sapņi jūtas gaidīti tavā gultā.

Es Tevi mīlu
Cik bieži tu to saki? Nav noteikumu, kad tas ir jādara, jo tas ir jāsaka, tad, kad sajūtas liek tā darīt. Tomēr atceries, cik patīkami ir to dzirdēt, līdz ar to, padomā, vai visi, kas to ir pelnījuši, ir no tevis to dzirdējuši. Un vēl, ‘Es tevi mīlu’ var pateikt ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem.

Dalīties.

1 komentārs

  1. Ieva Anspoka on

    Paldies par šādu iedvesmojošu rakstu! Dažas idejas jau zināmas, bet piemirstas, savukārt citas kā punktiņš uz "i"! Paldies, vajadzēs padarboties…

Atstāt Ziņu