Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

10 produkti, kurus sievietēm vajadzētu ēst

Pinterest LinkedIn Tumblr +

espējams, tu jau esi iekļāvusi šos produktus savā uzturā, bet ja ne, tad noteikti dari to. Šie 10 produkti ir īpaši labvēlīgi tieši mums – sievietēm. Kas tad tajos ir tik īpašs un mums vērtīgs? Lasi un uzzini!

Sviesta ķirbis
Sviesta ķirbis, tāpat kā daudzi citi dzelteni / oranžie augļi un dārzeņi, ir pilni ar karotinoīdiem, piemēram, alfa-karotīnu un beta-karotīnu. Karotīnus jāiekļauj ikviena cilvēka uzturā optimālai veselībai, un tie var izrādīties būtiski tieši sieviešu veselībai, mazinot risku saslimšanai ar krūts vai dzemdes vēzi.

Tomāti
Vēl viens sieviešu veselībai labvēlīgs karotinoīds ir likopēns, kas atrodams tomātos. Pētījumi liecina, ka likopēns var būt efektīvs, lai novērstu krūts vēzi. Turklāt ir veikti nozīmīgi pierādījumi, kas liecina, ka spēcīgais antioksidants var palīdzēt samazināt risku saslimt arī ar sirds slimībām.

Linsēklas
Linsēklas ir labs omega-3 taukskābju avots un var samazināt risku saslimt ar krūts vēzi un sirds slimībām. Sēklu pretiekaisuma īpašības ir labas arī, lai novērstu artrītu, kamēr to gremošanas priekšrocības var palīdzēt zarnu trakta problēmām. Šie divi gadījumi ir vairāk izplatīti tieši sievietēm nekā vīriešiem.

Lasis
Lasis sniedz daudz pozitīvu ieguvumu sievietes veselībai. Tas ir ne tikai bagāts ar dzelzi, kas ir neatņemama uztura sastāvdaļa sievietēm pirms menopauzes, bet tas ir bagāts arī ar omega-3 taukskābēm, pazīstamām, kā garastāvokļa uzlabotājām. Pētījumi liecina, ka omega-3 var palīdzēt pret depresiju (sievietes tā skar divreiz vairāk kā vīriešus) un novērst garastāvokļa svārstības. Lasis var arī veicināt mazuļa intelekta attīstību, ja sieviete to ēd grūtniecības laikā.

Dzērvenes
Dažādi pētījumi liecina, ka pastāv spēcīgas saiknes starp dzērveņu patērēšanu un riska samazināšanos saslimt ar krūts vēzi un sirds slimībām. Tomēr, viszināmākais ieguvumu no dzērvenēm ir to spēja novērst un izārstēt urīnceļu infekcijas, piemēram, cistītu, kam ir astoņas reizes lielāka iespēja attīstīties tieši sievietēm, nevis vīriešiem. Kāds pētījums liecina, ka izdzerot dienā divas glāzes dzērveņu sulas, sievietei ir iespēja novērst urīnceļu infekciju simptomus.

Spināti
Spināti ir bagāti ar dažādiem vitamīniem un minerālvielām, bet viena lieta, kas padara tos tik lieliskus, tieši sievietēm ir tas, ka tie satur daudz magnija. Pētījumi ir parādījuši, ka magnijs ir nepieciešams, lai samazinātu nepatīkamos pirms menstruālā cikla simptomus – tūsku, krūšu jūtīgumu, vēdera uzpūšanos un svara pieaugumu.

Vīģes
Vīģes ir labs, veselīgs produkts, kas satur daudzus svarīgus minerālus un vitamīnus, kā arī veido tavu ikdienas augļu un dārzeņu porciju. Divi svarīgi minerāli, kurus var atrast vīģēs, kas ir īpaši nozīmīgi sieviešu veselībai ir dzelzs, kas bieži ir deficīts sievietēm, kurām ir menstruācijas, un kalcijs, kas ir svarīgs sievietēm pēc menopauzes, un kuras vairāk ir pakļautas osteoporozes riskam.

Piens
Piens ir lielisks kalcija avots, kas ir ļoti labvēlīgs sieviešu veselībai, it īpaši ja tas kombinēts ar D vitamīnu (atrodams dažās piena šķirnēs un daudzos stiprināt piena produktos). Tā patēriņš ne tikai var novērts osteoporozi, bet, kā liecina kāds pētījums, uzturs, kas bagāts ar kalciju un D vitamīnu var atvieglot vai pat novērst PMS simptomus.

Auzas
Auzas ir burtiski pilnas ar veselību veicinošām uzturvielām, no kurām daudzām ir lieliska ietekme uz sieviešu veselību. Auzas ir ne tikai labas sirds veselībai, gremošanai un asins spiediena problēmām (tas skar daudzas sievietes pēc 50), bet tās satur vitamīnu B6, kas var palīdzēt novērst PMS un garastāvokļa svārstības un folijskābi, kas ir svarīgi sievietēm pirms un grūtniecības laikā, lai zīdainim novērstu iedzimtus defektus.

Valrieksti
Kamēr citi rieksti ir labi priekš mums visiem, valriekstos ir daudz lielisku individuālo labumu tieši sievietēm. Nesens pētījums atklāja, ka valrieksti, kas ir pildīti ar omega-3 taukskābēm, antioksidantiem un fitosterīniem, var palīdzēt samazināt sieviešu risku saslimt ar krūts vēzi, bet to augstais omega-3 saturs var arī palīdzēt kaulu veselībai, artrīta sāpēm un depresijai. Valrieksti satur arī daudz pamata barības vielas, kas nepieciešamas sieviešu veselībai, piemēram, kalciju, magniju un folijskābes.

Dalīties.

Atstāt Ziņu