Vārda dienu svin: Lita, Sibilla, Teika

1.septembris jau aiz stūra – vai Tavs bērns ir gatavs skolai?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kā teiktu Karlsons: “Mieru, tikai mieru!”. Līdz 1. septembrim ir vairākas dienas – vēl var paspēt visu nesteidzīgi iegādāties. Ja šogad būs nepieciešama tikai jaunas skolas somas iegāde un kancelejas preces, var vēl mirkli ļauties atvaļinājuma bezrūpībai. Bet varbūt Tavam bērnam šis ir pats pirmais 1. septembris, un ir nepieciešamas arī bērnu mēbeles un citi nopietni pirkumi? Ondo.lv ir izveidojis rīcības plānu. Ieskaties, varbūt noder!

Ar ko sākt?
Pirmais uzdevums ir pārdomāt, kas būs nepieciešams pilnvērtīgām skolas gaitām. Vieglāk būs, ja 1.septembra “ekipējuma” sarakstu strukturēsi pa kategorijām. Tās varētu būt, piemēram, šādas:

 •  bērnu mēbeles;
 •  skolas somas;
 •  kancelejas preces;
 •  apģērbs un apavi.

Kuri no šiem pirkumiem Jūsu ģimenei ir aktuāli? Kā izdarīt pareizo izvēli? To būs vieglāk saprast, ja pārdomāsi, kas ietilpst katrā kategorijā un cik ilgu laiku kalpos šīs lietas.

Bērnu mēbeles – ilgtermiņa ieguldījums
Ja bērns sāk iet skolā, viņam noteikti ir nepieciešams rakstāmgalds un krēsls, bet, iespējams, viņš ir nemanot izaudzis, un būs nepieciešama arī jauna gulta. Bērnu mēbeles kalpos ilgāku laiku, tāpēc šāds pirkums būtu jāveic apdomīgi un laicīgi.

 
Foto: pixabay.com

Rakstāmgalds ir darba vieta
Rakstāmgaldam jākalpo par vietu, kas vienlaikus motivē mācībām un sekmē radošumu, bet galvenais – patīk pašam skolēnam. Tas jāiegādājas atbilstoši mazā cilvēka augumam un vecumam. Lai galds kalpotu ilgāk, vēlams izvēlēties ar regulējamu augstumu, savukārt atvilktnes būs ļoti noderīgas, lai uzturētu kārtību. Parasti speciālisti iesaka galdu novietot tādā augstumā, lai bērna elkoņi, uzlikti uz galda, veidotu leņķi, kas mazliet lielāks par 90 grādiem. Ja bērnam vēl nav iekārtots savs stūrītis, skolas gaitas uzsākot, šis būtu pirmais veicamais darbiņš.

Kvalitatīvs krēsls = vesels mugurkauls
Lai parūpētos par bērna veselību nākotnē, ir svarīgi izvēlēties kvalitatīvu un bērnam piemērotu krēslu, tāpēc vislabāk būtu doties uz specializētu veikalu, kur tirgo bērnu mēbeles, un pirms izvēles izdarīšanas uzklausīt profesionāļa ieteikumus. Pamatnoteikums ir, lai, sēžot uz krēsla, bērna pēdas pilnībā balstītos uz zemes, savukārt ceļi veidotu 90 grādu leņķi.

Labs miegs ir pats svarīgākais
Pilnvērtīgs naktsmiers ir būtisks priekšnoteikums gan labai veselībai, gan priecīgam garastāvoklim un sekmēm mācībās, tāpēc gultas izvēlei un guļamistabas iekārtošanai jāpievērš īpaša uzmanība, kā arī matracis jāizvēlas kvalitatīvs un atbilstošs bērna vecumam.

 Foto: pixabay.com

Kā nu bez skolas somas!
Skološanās nav iedomājama bez skolas somas. Grāmatas, burtnīcas, zīmuļi un sporta tērps… Līdzi ņemamo lietu skaits un skolas somas svars ir ievērojams, tāpēc mugursomas ar divām lencēm izvēle noteikti būs pareizā, lai nesamais svars radītu vienmērīgu slodzi uz muguru. Mugursomas veikalos pieejamas tik plašā klāstā, spēj tik izvēlēties!

Svarīgākās mugursomas īpašības, ko ņemt vērā:

 •  tā ir sertificēta kā nekaitīga bērnam;
 •  bērnam tā ir ērta (tāpēc svarīgi to piemērīt);
 •  somai ir divas lences vismaz 3,5–4 cm platumā, no mīksta materiāla un ar regulējamu garumu;
 •  skolas somas muguriņa ir stingra un labi pieguļ mugurkaulam;
 •  mugursomas audums ir ūdensnecaurlaidīgs un piemērots arī ziemas spelgonim;
 •  tai ir vairākas kabatas.

“Pieloc, māsiņ, skolas somu!”
Kad mugursomas iegāde veikta, jāpadomā arī par skolas somas saturu. Kancelejas preces, iespējams, ir lētākā, bet ne mazāk svarīgā sadaļa sarakstā, tāpēc ceļš uz grāmatnīcu ir neizbēgams. Parasti vecāki tiek informēti, kādas kancelejas preces un grāmatas nepieciešamas, bet skaidrs, ka katram kārtīgam skolēnam vajadzīgas pildspalvas, lineāls, penālis, burtnīcas vai klades, krāsu zīmuļi, šķēres, līme un citas lietas radošām un izzinošām nodarbēm. Neaizmirstiet padomāt arī par skolēna mācību vietas iekārtošanu mājās – arī tam nepieciešamas kancelejas preces!

 Foto: pexels.com

“Štātēšanās” vai skolas forma?
Latvijā arvien populārākas kļūst skolas formas. Ja Tavs bērns apmeklēs kādu no skolām, kur jānēsā forma, rūpīgāk būs jāizvēlas tikai virsdrēbes, apavi un sporta tērps, bet, ja nē, tad var nākties piedomāt arī pie iekštelpu garderobes papildināšanas, jo bērni aug tik ātri un gaume mainās! Jārēķinās, ka šai pozīcijai mazāka vai lielāka naudas summa būs jāatvēl.

 
Foto: pexels.com

Solis Nr.2 – finanses
Kad mugursomas saturs saplānots un pirkumu saraksts izveidots, jāsāk rēķināt tā izmaksas. Ilgākam laikam paredzētās lietas noteikti atmaksāsies pirkt kvalitatīvākas un dārgākas, savukārt ekonomēt var uz īsākam laikam paredzētām precēm. Ja jūlija atvaļinājumā nauda izkususi kā saldējums, bet pirkumu saraksts tomēr sanācis garš un finanses “par īsu”, aizdevums internetā no Ondo.lv var būt piemērots risinājums.

Kādas priekšrocības ir aizdevumam internetā?

 •  To ir vienkārši un ātri pieteikt elektroniski;
 •  Naudu var saņemt jau tajā pašā dienā;
 •  Nav jāsniedz skaidrojumi, kam nauda nepieciešama;
 •  Pirmajam aizdevumam ir 100 % atlaide komisijas maksai;
 •  Aizdevumu var atmaksāt reizē vai pa daļām ar pārskaitījumu;
 •  Ir vienkārši pagarināt aizdevuma atmaksu, ja nepieciešams;
 •  Lietotāja profilā var sekot līdzi informācijai par rēķiniem un atmaksu.

Aizņemies atbildīgi!
Ondo.lv ir atbildīgs aizdevējs un atgādina, ka pirms aizdevuma pieteikšanas ir rūpīgi jāapsver aizdevuma nepieciešamība un jāizvērtē savi ienākumi un iespēja atmaksāt.

Lai mierīga sagatavošanās 1. septembrim un sekmīgs jaunais mācību gads!

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

2 komentāru

 1. Tūlīt būs gatavi, ja nenomirs. Man kaimiņos tā māca burtus, tā kliedz un bērns histēriski raud, ka nervu sabrukums ir ne tikai bērnam, bet visiem kaimiņiem piecstāvu mājā

Atstāt Ziņu