Vārda dienu svin: Artūrs, Artis

Zobu protezēšana ar implantiem – būtiskākās priekšrocības

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zobu iztrūkums un estētiskas problēmas ir viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc cilvēki izvairās smaidīt un brīvi komunicēt, kā rezultātā var ciest pašapziņa un neļaut arī realizēt savu potenciālu profesionālajā un personiskajā dzīvē. Tāpēc ir būtiski risināt zobu estētikas problēmas, lai uzlabotu ne tikai smaidu, bet arī dzīves kvalitāti kopumā. 

Zobu protezēšana ir veids, kā iespējams aizvietot iztrūkstošus zobus un novērst citus estētiskus defektus.  Zobu protezēšana ar implantiem ir mūsdienīgs un efektīvs veids, kā aizvietot vienu vai vairākus zobus, implanti būs piemēroti pat pilnīgas zobu zaudēšanas gadījumā, jo zobu protezēšana ar implantiem notiek uz titāna skrūvēm, kas tiek ievietotas žokļa kaulā.

Būtiskākās implantu priekšrocības

 Funkcionāls un vizuāls dabīgā zoba analogs
Zobu protezēšana ar implantiem ir vislabākais veids, kā iegūt tādu rezultātu, kas gan vizuāli, gan funkcionāli neatšķirsies no dabīgā zoba. Nezinātājs nevarēs atšķirt īstos zobus no implantiem. Šī priekšrocība, izvēloties implantus, nevis citus zobu aizstāšanas risinājumus, ir ļoti būtiska gados jauniem cilvēkiem un tiem, kuru ikdiena paiet uz skatuves, vadošos amatos,  TV kameru priekšā un ciešā komunikācijā ar cilvēkiem, jo līdz ar to ir vēlme, lai zobi izskatās patiešām labi, lai nav manāms, ka ir notikusi protezēšana.

 Piemēroti jebkura vecuma pacientiem
Ar implantiem iespējams aizstāt zaudētos zobus jebkurā vecumā – gan bērniem un pusaudžiem, gan pieaugušajiem un senioriem. Tā ir metode, ko iespējams pielāgot ikviena pacienta situācijai un vajadzībām. Zobus zaudē ne tikai mūža nogalē. Dažādu traumu un saslimšanu gadījumā no zobiem var nākties šķirties jebkurā dzīves posmā, tāpēc ir būtiski, ka ar zobu implantiem iespējams palīdzēt jebkuram pacientam, atjaunojot viņa smaidu un dzīves kvalitāti.

 Var aizvietot gan vienu zobu, gan zobu grupu
Izvēloties implantus, ir plašas iespējas atrisināt jebkādu situāciju – aizstāt gan vienu zaudētu zobu, gan zobu grupu vai pat pilnībā atjaunot zobu rindas, ja ir bijusi nepieciešamība atvadīties no visiem pastāvīgajiem zobiem. Implantu pamatā ir titāna skrūves, uz kurām var izveidot nepieciešamās zobu restaurācijas jebkurā mutes zonā – gan priekšpusē, gan sānos.

 Implants nav jāizņem
Zobu protezēšana daudziem joprojām saistās ar senioriem raksturīgajām izņemamajām protēzēm, kas nešķiet piemērots risinājums gados jaunākiem un pusmūža cilvēkiem. Bet zobu protezēšana jau sen vairs nav tāda, kāda agrāk. Šobrīd tiek izmantoti gan moderni materiāli, gan metodes, sniedzot iespējami labāko un ērtāko rezultātu. Implanti ir viens no šādiem risinājumiem. Implanti ir neizņemamas zobu restaurācijas, kas ikdienā nav jūtamas, netraucē un nerada neērtības, kādas varētu sagaidīt no izņemamām zobu restaurācijām. 

 Iespējami dažādi ārstēšanas plāni
Izvērtējot katra pacienta situāciju individuāli, implantologs piedāvās iespējami labāko ārstēšanas plānu, kas ļaus atjaunot smaidu, atbildīs pacienta vēlmēm un iespējām. Kombinācijas un risinājumi, ievietojot implantus, ir visdažādākie, tāpēc katram pacientam ir iespēja tikt pie kārotā rezultāta.

Zobu protezēšana uz implantiem – kā tas notiek
Zobu protezēšana ar implantiem ir process, kas prasa ilgāku laiku, jo nepieciešams iziet vairākus posmus. Bet lieliskais rezultāts ir šī laika vērts. Lūk, būtiskākie posmi, kas pacientam jāiziet, lai tiktu  pie skaista smaida ar implantu palīdzību.

  •  Konsultācija un zobu apskate. Lai varētu uzsākt implantēšanas procesu, jāsāk ar konsultāciju pie speciālista, kurš veiks zobu apskati, novērtēs smaganu un zobu kaula veselību. Pēc apskates un pacienta vēlmju noskaidrošanas ārsts izveido detalizētu plānu un tāmi, lai pacients zinātu, ar kādiem darbiem un izmaksām jārēķinās.
  •  Implanta ievietošana smaganā. Izmantojot anestēziju, smaganās un zobu kaulā tiek ievietotas titāna skrūves. Šī procedūra ir salīdzinoši ātra un pacientam nesāpīga.
  •  Dzīšanas periods. Jānogaida 4-6 mēneši, lai ļautu implantam sadzīt un ieaugt savā vietā, kā arī būtu pārliecība, ka organisms svešķermeni pieņem. Ja implants ir ievietots labi redzamā vietā, piemēram, zobu rindas priekšā, šajā periodā var izmantot pagaidu kroņus, lai saglabātu estētisku smaidu. 
  •  Zoba kroņa izgatavošana un ievietošana. Pēc tam, kad dzīšanas process ir noslēdzies, pacientam tiek noņemts zobu rindas nospiedums, lai varētu izgatavot ideāli saderīgus zobu kroņus, ko likt uz implantiem. Var būt arī nepieciešams veikt atkārtotu pielaikošanu un kroņa pielabošanu, lai iegūtu nevainojamu rezultātu un ievietot kroni pastāvīgai lietošanai.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu