Vārda dienu svin: Māra, Mārīte, Marita, Mare

Ziemassvētku mīļotāja Liena Kalna

Pinterest LinkedIn Tumblr +

u jau pavisam drīz būs klāt Ziemassvētki. Mums visiem patīk tiem gatavoties, sajust to īpašo sajūtu, kas ir svētku laikā un, protams, mēs domājam arī par to, kā ieriecināt savus mīļos. Mūsu šīs nedēļas varonei Lienai Kalnai, ne tikai ļoti patīk Ziemassvētki, bet viņai patīk arī dažādi latviešu amatnieku, mākslinieku un vienkārši radošu cilvēku darinājumi. Tieši tāpēc, viņa šogad jau atkal atvērusi „Ziemassvētku veikalu”, kas veidots atbilstoši „pop up store” konceptam, proti, veikals atvērts ir tikai noteiktu laiku un tā sortiments ir pakārtots noteiktai tematikai.


Kāda ir tava laba rīta formula?
Liela kafijas krūze, ko noteikti dzeru no savas mīļākās krūzes un rīta pastaiga ar suni parkā.

Lietas, cilvēki vai vietas, kas Tevi iedvesmo?
Man patīk interesantas un neparastas lietas, kas īstenībā atrodas mums tepat blakus. Iedvesmo mani mīļie, kas ir ar mani. Visvairāk man patīk kādā kafejnīcā iedzert gardu kafiju vai tēju, lūkoties apkārt un priecāties par dzīvi kāda mums tā ir dota.

Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Margaritas Stārastes grāmata “Zelta pasakas”. Tā ir kā atgriešanās bērnībā.

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
…būt sievietei, jo mēs bieži to aizmirstam.

Kā tu šajā tumšajā un aukstajā laikā, ienes gaišumu un prieku?
Mums šī ziema nemaz nav tik tumša, ir daudz saules un silts, kas vien jau liek priecāties un atkrīt doms par tumšo, auksto laiku. Bet vispār, man patīk šad tad izrauties no ikdienas dzīves un priecāties par mirkli!

No kurienes tev tāda interese un mīlestība pret Ziemassvētkiem? Kā tas sākās un pastāsti par veikaliņu?
Man patīk šie svētki, kas ir mīlestības un gaišuma pilni. Tos patiesībā svin veselu mēnesi un kulminācija ir Ziemassvētku nakts. Ir tik jauki, ka svētku gaidīšanā piedalās visa ģimene, draugi un kolēģi. Tie ir tādas kopības svētki.
Ideja par veikalu aizsākās pirms 5 gadiem, kad liku pamatus Kalnciema tirdziņam, kas tagad visiem jau ir labi pazīstams. Tur ļoti izvērtēju amatnieku darinājumus, kas mani pat ļoti pārsteidza. Tad arī radās doma par specializētu veikalu un nu jau piekto reizi pirms Ziemassvētkiem ir šis veikals.

Kādas ir tavas Ziemassvētku tradīcijas? Bez kā noteikti nevar iztikt?
Man pēdējos gadus Ziemassvētki ir nedaudz citādi, jo pati strādāju veikalā un netieku pie saviem vecākiem un radiem uz Liepāju. Bet ar to neapstājas svētki, vakarā šmorējam un cepam gardumus svētku galdam, skaitām dzejoļus un dāvinām vecīša sarūpētos pārsteigumus un spēlējam spēles. Man pašai ļoti patīk arī tas, ka ejam uz vakara dievkalpojumu.

Un tagad, kā Ziemassvētku eksperte, padalies lūdzu ar padomiem un ieteikumiem:
– Ko dāvināt?
Tas nemaz nav tik viegli, jo katrs cilvēks ir individuāls un katram ir savas vajadzības un dāvanas. Patiesībā, bieži vien izdomāt, ko dāvināt, prasa daudz ilgāku laiku nekā pašas dāvanas sarūpēšana. Arī es pati cenšos izdomāt oriģinālas dāvanas, kas paliek uz ilgu laiku atmiņā.
– Kā iesaiņot?
Saiņošanai izmantoju materiālus, kas atrodami mājās – audumu, kreklu, kastītes, rudenī salasītus kastaņus un čiekurus. Nedomāju, ka jātērē nauda maisiņiem, vajag tikai nedaudz izdomas un jāliek lietā viss iespējamais, kas mums atrodas blakus un paliek neizmantots.
– Ko pagatavot?
Manā svētku galdā noteikti ir karpa, štovēti kāposti un piparkūkas. Tā ir mana Ziemassvētku garša, no kuras nekad neatsakos un kura nekad neapnīk un nevar būt par daudz.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu