Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Vakars, kurā sasmēlāmies iedvesmu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Septembra pēdējā nedēļā SievietesPasaule.lv telpās norisinājās vēl nebijis pasākums: jautājumu-atbilžu vakars kopā ar psiholoģi Mariju Ābeltiņu. Šim vakaram Marija bija devusi nosaukumu ‘Rudens pārsteidzošā iedvesma’. Kas notiek šādos jautājumu-atbilžu vakaros? Ko tur var iegūt un labu uzzināt? Lūk, dalībnieču atsauksmes:

Liene: „Marija parādīja jeb ieteica veidu, kā paanalizēt savus mērķus soli pa solim un galu galā, kā saprast patieso mērķi, uz ko mēs tiecamies. Tas šķiet ļoti noderīgi, jo bieži vien mēs nemēdzam analizēt savus mērķus – gribam un viss!  Bet saprašana, kas mums īsti vajadzīgs un kas ne, var ietaupīt daudz laika, nervus un līdzekļus. Tāpat paskatījos no cita punkta uz manipulatoriem mūsu vidē.

Tās trīs stundas tik ātri pagāja, burtiski paskrēja. Es būtu varējusi vēl kādas trīs stundas pavadīt šajā sabiedrībā. Jāsaka milzīgs paldies Marijai! Jo viņa tiešām iedvesmo, pasaka īstos vārdus un liek pasmaidīt, pat pasmieties! Tā mēs tur smējāmies, dažas pat raudāja un visā visumā gaisotne bija bezgali jauka – gluži tāds meiteņu vakars, našķošanās, meiteņu sarunas, pārdomas un pats galvenais – gudras atbildes uz visiem jautājumiem. Tāpēc  arī sajūta pēc semināra bija pacilājoša. 

Līva: „Kad uzgāju informāciju par gaidāmo jautājumu-atbilžu vakaru pie psiholoģes Marijas Ābeltiņas, šķita jocīgi, ka varēs runāt par jebko, kas nu katrai konkrētajā brīdī aktuāls. Taču tajā brīdī man tas derēja, jo vienkārši gribējās tikt uzklausītai un ar kādu parunāt. Lai arī pasākuma dienā emocijas un grūtsirdība jau bija norimusi, nolēmu tik un tā aiziet, paklausīties. Bija jauki, turklāt daudz jauna, vērtīga uzzināju. Izrādījās, ka citas sievietes nomoka tie paši jautājumi un problēmas, kas laiku pa laikam uzklūp arī man, piemēram, pārliecības trūkums, nonākšana manipulatoru tīklos, vainas sajūta par to, ka neesi varējusi izglābt visu pasauli utt. Pat, ja tagad konkrētās problēmas mani nenomocīja, uzzināju, kā rīkoties situācijās, kad tas atkal notiks. Piemēram, kā pareizāk rīkoties situācijā, kad sanāk darīšana ar manipulatoriem, kā neiekrist „glābēja-upura” spēlītēs, jo tas ir kā riņķa dancis, kas var tā arī nekad nebeigties… Ļoti vērtīga šķita, kā es to saucu, mērķu un vēlmju formulēšanas anatomijas izskaidrošana. Izrādās, ka ļoti bieži esmu nepareizi formulējusi to, ko vēlos – varbūt tāpēc arī neesmu saņēmusi to, ko esmu gribējusi. Tagad esmu tikusi pie špikera, kā to darīt. Turklāt, špikeris ir labs ar to, ka liek no visām pusēm izsvērt, vai tiešām tas ir tas, ko vēlies, jo dažkārt taču mēs vēlamies kaut ko tāpēc, ka to pienākas vēlēties.

Tagad jau ar interesi gaidu informāciju par nākamo šādu sarunu vakaru, jo tā ir lieliska iespēja nepiespiestā atmosfērā pabūt ar citām (nepazīstamām) sievietēm, būt tādai, kāda esi, turklāt uzzināt atbildes un iemācīties metodes, kā strādāt ar savām ķibelēm, kā arī uzzināt, kā rīkoties situācijās, kuras piedzīvo citas sievietes (jo mēs taču nekad nevaram zināt, vai jau rīt tā nenotiks ar mums!).”

Santa: “Paldies par semināru. Esmu tiešām ļoti priecīga, ka biju. Es domāju, ka viss notiek, kā jānotiek…nejauši izlasīju par semināru un pieteicos, bet īstenībā tas man deva ļoti daudz iedvesmas un saprašanas…tieši par sevi.
Noteikti šādus vakarus vajag rīkot vēl, jo ikdienā jau ne vienmēr sanāk laika padomāt par sevi veselas trīs stundas, kā šajā vakarā. Un mums katrai tomēr ir kādas risināmas iekšējas lietas, kas šādos vakaros palīdz atrisināt to kamoliņu.”

Annija: “Marija ir lieliska! 3 stundu laikā ieguvu ārkārtīgi daudz punktus uz “i”, vismaz 4 tehnikas kā strādāt ar savām “situācijām”, šokējoši atpazinu sevi dažos no ekstravagantajiem tēliem, gan upura, gan glābēja lomās. 

Man patīk Marijas dzirkstošā asprātīgā pasniegšanas maniere. Brīnos, cik daudz informācijas var iegūt 3 stundu laikā. Šis nav no tiem vakariem, kad sapulcējas bariņš skumju meiteņu un raud viena otrai uz pleca, bet gan produktīvs jautājumu un atbilžu iegūšanas vakars, iegūstot konkrētus risinājumus, izpratni un iemeslus. 
Tas laikam drīzāk ir koučings, kas iedeva shēmas kā kļūt brīvākām, aktīvākām, atļaut sev, un  iemācīties pateikt “jā” un arī “nē”. Seminārs attaisnoja nosaukumu, iedvesmu ieguvu un palēnām atbruņoju savu jaunatklāto, vai drīzāk no skapja izvilkto skeletu :).
Liels paldies arī Marijai par dāvanu – rakstu un padomu apkopojumu, tik daudz vērtīgas informācijas vienuviet! Noteikti būšu arī nākamajā iedvesmas reizē!”

 

Līga: „ Mani nedaudz mulsināja nosaukums: jautājumu-atbilžu vakars. Domāju, kā tas varētu izpausties –vai mēs pēc kārtas uzdosim jautājumus un tad katru no mums tur uz vietas tirdīs. Nekā tāda! Tas izvērtās par jauku vakaru kopā ar citām burvīgām sievietēm, un visu balstīja vērtīgie padomi no Marijas puses. Jā, savu jautājumu jeb sāpi, kas nu kurai bija, uzdevām, izstāstījām, Marija tos visu pierakstīja un re, kā- izrādās, daudzām no mums ir līdzīga problēma vai situācija.- ja ne šobrīd, tad agrāk bijusi. Un tā pamazām trīs stundu laikā tikām ar visiem jautājumiem galā.

Man pašai vispārsteidzošākais šķita atklājums, ka manipulatoru nemaz nav! Ir tikai rotaļa- ‘glābējs-upuris-uzbrucējs’, kurā mēs ikviens mēdzam šad tad iepīties 🙂 Njā, saskaitīju vismaz dažas šādas attiecības arī savā dzīvē. Tagad tās atpazīstu un zināšu, kā rīkoties tālāk, lai, pirmkārt, iemācītos pateikt ‘jā’ pati sev un savām vēlmēm.
Ļoti patika arī Marijas padoms par mērķu noformulēšanu- praktiska lietiņa, ko noteikti izmantošu turpmāk! Tāpat noteikti sagatavošu sev arī savu Iedvesmas lapiņu, lai ir kur palūkoties pēc idejām un padomiem krīzes gadījumos.

Noslēgumā gribu piebilst, ka šim vakaram tiešām dots trāpīgs nosaukums- Rudens pārsteidzošā iedvesma. Guvu gan pārsteidzošus atklājumus pati par sevi un savām attiecībām, gan dubultdevu iedvesmas.”

Dalīties.

Atstāt Ziņu