ai Tev pašai sevis pietiek- tas nav nedz filozofisks, nedz arī retorisks jautājums. Uz to Tev vajadzētu spēt atbildēt ar drošu „jā!” Taču, ja jūti, ka šis vienkāršais jautājums sāk kņudināt pakrūti, kaklā sakāpj kamols un acīs sariešas asaras, tad jau pati nojaut atbildi – kaut kur dzīves virpulī esi pazaudējusi pati sevi…
Mēs sevi tērējam citiem – vīrietim, bērniem , darbam, vecākiem, draudzenēm – līdz pašām pāri nepaliek nekas. Vai Tev ir zināma sajūta, kad, šķiet, ka pašai nav ne laika, ne vēlmes beidzot aiziet pie ārsta, taču citus pie daktera aizvestu jebkurā diennakts laikā? Vai Tev ir zināma situācija, kad darbs dzen darbu, taču vienalga piekrīti izlīdzēt kolēģim vai draudzenei un paņem vēl arī viņu darbus klāt? Ja māj ar galvu, tad, iespējams, arī tu esi sieviete, kas mīl par daudz.
„Mēs, kas mīlam ar apsēstību, esam pilnas baiļu — tās ir bailes būt vienai, bailes būt nemīlamai un nevērtīgai, bailes tikt ignorētai vai pamestai, vai iznīcinātai. Mēs atdodam savu mīlestību izmisīgā cerībā (..) lai mums vairs nebūtu jābaidās. Taču tas nenotiek, un bailes — kā arī mūsu apsēstība — vēl padziļinās, līdz beidzot mīlestības došana ar nolūku saņemt to pretī kļūst par mūsu dzīves vadošo spēku. Un, tā kā mūsu stratēģija nedod gaidītos panākumus, mēs cenšamies mīlēt vēl stiprāk. Mēs mīlam par daudz.” /Robina Norvuda „Sievietes, kas mīl par daudz”/
Ja atpazīsti kādā no nosauktajām situācijām arī sevi un tieši šobrīd esi nonākusi pie sajūtas, ka vēlies veikt pamatīgas pārmaiņas savā dzīvē un visbeidzot iemīlēt pati sevi, pievienojies īpašai atbalsta grupai „Sievietes, kuras mīl par daudz”.
Atbalsta grupu vadīs sertificēta pārvērtējošā konsultante Elīna BRILA:
„Mēdz teikt, ka nevajag lieki pavadīt laiku pagātnes notikumos. Tomēr noķert tik daudz piesaukto sajūtu „šeit un tagad” un drošu skatu lūkoties nākotnē nereti traucē tieši šī nesakārtotā pagātnes pieredze:
*emocionāli vēsas attiecības pirmdzimtajā ģimenē ar vecākiem;
*attiecību zaudējumi tavā kā pieaugušas sievietes dzīvē;
*grūtas attiecības personīgajā dzīvē ar otru pusīti vai kolēģiem darbā;
*„nepārgriezta nabassaite” kā emocionāla līdzatkarība attiecībās ar mammu vai bērnu;
* izdegšanas sindroms darbā, utml.
Trīs īpašās nodarbībās mēs:
* ieskatīsimies acīs Tavām aktuālajām grūtībām;
* atstrādāsim apspiestās, noliegtās un neizlādētās emocijas;
* formulēsim mērķus;
* apzināsim to sasniegšanai nepieciešamos resursus;
* „pielaikosim” jaunus attieksmes un uzvedības modeļus;
* un izspēlēsim tos lomu spēlēs un stiprināsim pašapziņu.
Atbalsta grupā izmantosim attīstošā dialoga metodi, agro atmiņu tehniku, pašrefleksiju, lomu spēles un smilšu spēļu metodi kā konsultēšanas instrumentu.”
ATBALSTA GRUPA „SIEVIETĒM, KAS MĪL PAR DAUDZ”
KAD:
I nodarbība: 24.oktobrī plkst.18:00 – 21:00
Par II un III nodarbības norises laiku grupa vienosies pirmajā tikšanās reizē, saskaņojot visiem ērtāko laiku.
KUR: SievietesPasaule.lv mājīgajās telpās, Skolas ielā 9 -22
CENA: Ls 20 (28,46 EUR ) par nodarbību
Piesakoties kopā ar draudzeni – katra par nodarbību maksā tikai Ls 16 (22,76 EUR)! Informāciju par samaksas veikšanu iegūsi pieteikšanās brīdī. Vietu skaits ierobežots!
KĀ PIETEIKTIES?
Lai piedalītos, spied pogu „Piesakos!” vai raksti uz e-pastu seminari@sievietespasaule.lv, norādot vārdu, uzvārdu, telefona numuru. Obligāti jāveic priekšapmaksa!
Neskaidrību gadījumā zvani un jautā – tel. 26369141 vai 25990679
ATSAUKSMES:
Līga Rozentāle, SievietesPasaules redaktore: „Elīnas kvalitātes zīme ir viņas rūpes par katru klientu. Mēs SievietesPasaules organizētajās nodarbībās esam ievērojušas, ka Elīna ļoti iedziļinās katras sievietes stāstā, ikvienā atbildē un jautājumā, viņai rūp, lai katra aizietu no nodarbības ar ko vērtīgu priekš sevis. Un nodarbību apmeklētājas to sajūt, tādēļ viņas iesaka nākt savām draudzenēm un nāk atkārtoti arī pašas.”
Annija, apmeklējusi vairākas Elīnas vadītās nodarbības: „Pārvērtējošā konsultēšana noteikti ir efektīvākā metode, ar ko esmu saskārusies savos meklējumos un, pateicoties Elīnai, esmu apguvusi daudzas jaunas prasmes – pateikt „Nē”, kad kaut ko nevēlos, palūgt, kad kaut ko vēlos, atbrīvoties no „scenāriju rakstīšanas” savā galvā – nedomāt citu vietā, bet pajautāt un uzzināt, kā tad īsti ir, un daudz citas svarīgas lietas. Šādām metodēm būtu jābūt katra cilvēka lietošanā un esmu pārliecināta, ka pasaulē būtu mazāk pārpratumu un neveiksmīgu attiecību.”
Anda, piedalījusies Elīnas nodarbībā par attiecību veidošanu: „Nodarbība patika, no vienas puses likās neierasti daudziem nezināmiem cilvēkiem stāstīt par sev ļoti personiskām lietām, bet no otras puses, tikai tā var iegūt praktisku pieredzi un informāciju, ko un kā būtu labāk darīt. Teorētiski runājot nebūtu tas efekts. Diezgan regulāri atceros un cenšos pielietot atvērtos jautājumus sarunās.”
Gita, “Nauda Tavā dzīvē” semināra dalībniece: “Pēc naudas semināra ir izmainījusies mana privātā dzīve. Jau vairākus gadus dzīvoju viena ar bērniem un vīriešiem man neatlika laika, es neļāvu tiem sev tuvoties. Šī mēneša laikā esmu mainījusi savas domas par stipro dzimumu un nu ir arī kāds vīrietis, kuram es atļauju sevi vienkārši aizvest uz restorānu vakariņās, atļauju sevi lutināt, dāvināt ziedus ik pārdienas, atļauju izpildīt manas iegribas. Es atļauju sev būt skaistai, sievišķīgai, laimīgai un mīlētai. Bagātību mēs varam izmērīt laimē un kad cilvēks ir patiesi laimīgs, tad viņš ir daudz daudz vairāk kā miljonārs. Laimīgs cilvēks staro daudz spožāk, kā visas pasaules dimanti, katrā no mums ir miljons dimantu un mēs katra varam atļaut tiem iemirdzēties. Paldies Elīnai par to, ka ar šo semināru izmainīja manu dzīvi! Un paldies SievietesPasaulei, kas to visu organizē!”
2 komentāru
izdegšanas sindroma pamatā bieži ir naudas tŗūkums-sieviete-bieži ,ja viena vai ģimenē ir kredīts tad abi skrien 2-3 darbos-audzina bērnus-atpūtai laika neatliek-un sarunas nelīdz -te valsts politika jāmaina