Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Vai arī tavs vīrs aizņemas tavu krēmu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

osmētikas lietošana ir ikviena cilvēka ikdienas neatņemama sastāvdaļa, kas liecina, ka mēs rūpējamies par savu veselību un izskatu. Dažādus krēmus, gelus un šampūnus lieto gan sievietes, gan vīrieši. Taču bieži vien abi dzimumi nepievērš uzmanību kosmētikas līdzekļa sastāvam un uzskata, ka abi dzimumi var lietot teju vienādu kosmētiku. Tomēr speciālisti atzīst, ka vīriešu un sieviešu kosmētikas līdzekļi atšķiras gana būtiski.

Vīrieši mēdz “aizņemties” savu sieviešu kosmētiku
Lielbritānijā pērn veiktais pētījums rāda, ka ne tikai sievietes, bet arī vīrieši ikdienā intensīvi lieto kosmētikas līdzekļus – dažādus krēmus, gēlus un šampūnus. Interesanti, ka vīrieši Lielbritānijā visbiežāk kosmētiku mēdz nemanīti „aizņemties” no savām draudzenēm un sievām. 68% sieviešu atzina, ka viņu vīrieši regulāri izmanto dāmu dienas un nakts krēmus, savukārt 46% sieviešu uzskata, ka vīrieši ar sieviešu kosmētiku sevi lutina gana daudz. Tajā pašā laikā dāmas uzskata, ka galvenais iemesls, kāpēc vīrieši paši neiegādājas savu kosmētiku, bet labprātāk paslepus to aizņemas no sievietēm, ir stiprā dzimuma pārstāvju nepatika pret iepirkšanos.

Arī vīriešu ādas struktūra pieprasa kosmētikas lietošanu
Ārste-dermatoloģe Jana Janovska norāda, kopjošā kosmētika ir jālieto ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem, jo tā ir sevis kopšana. „Abu dzimumu kosmētika būtiski atšķiras ne tikai pēc vizuālā izskata, piemēram, vīriešu kosmētika pieprasa lielāku vienkāršību, taču tā atšķiras arī pēc smaržas un sastāvdaļām. Vīriešu kosmētikai tiek pievienoti komponenti, kurus pieprasa vīriešu hormonālās īpatnības. Tieši tāpat ir ar sieviešu kosmētiku, tāpēc katram dzimumam ieteicams lietot sev paredzēto kosmētiku, kas ir ļoti būtiski,” uzskata J. Janovska.

„Neesmu pētījis, taču zinu – sievietēm un vīriešiem ir atšķirīgi ādas tipi, kā arī savas personīgās nepieciešamības, kas rodas alerģiju, vecuma un citu faktoru dēļ. Tas norāda – gan vīriešiem, gan sievietēm ir nepieciešama speciāli katram dzimumam, ādas tipam un hormoniem piemērota kosmētika. To pierāda arī fakts, ka mūsdienās vīriešu kosmētikas tirgus patiešām ir attīstījies – vīrieši lieto kosmētiku un tas ir pilnīgi normāli. Katrs cilvēks vēlas rūpēties par sevi un savu ādu, kas nozīmē – kosmētika ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa,” stāsta „DCH studija” treneris Kārlis Anitens.

Vīriešiem vairs nav aizspriedumu pret kosmētikas lietošanu
Mūsdienās sieviešu un vīriešu kosmētikas piedāvājums arvien vairāk palielinās, piedāvājot gan profesionālu, gan ekoloģiski ražotu kosmētiku, kas spēj daudz efektīgāk uzlabot un nodrošināt ādas veselības stāvokli. Veikalu plaukti ir pārpildīti ar dažāda veida kosmētiskiem līdzekļiem, it īpaši sievietēm. Taču arī vīriešu kosmētikas tirgus arvien vairāk paplašinās, papildinot jau esošo kosmētiku ar jauniem, profesionāliem un ekoloģiskiem kosmētiskas līdzekļiem, piemēram, „NIVEA men”, „Clarins Men” un „FIT” vīriešu kosmētikas līnija.

„Ir labi, ka vīriešiem ir konkrēti viņiem paredzēta kosmētika, kas rada piederības sajūtu. Vīriešu kosmētikas līnijas iedarbojas arī emocionāli, tās ļauj viņiem brīvi justies, rūpējoties par sevi un savu ādu. Agrāk kosmētika tika attiecināta tikai uz sievietēm, taču nu jaunās kosmētikas līnijas dod iespēju arī vīriešiem justies lepniem par to, ka viņi rūpējas par savu veselību, lietojot speciālus kosmētikas līdzekļus,” savās pārdomās dalās K.Anitens.

Skaistumkopšanas salona īpašniece B. Ārberga ir pārliecināta, ka „mēs esam tas, ko mēs domājam, ēdam un darām”. Visas mūsu domas un darbības atspoguļojas mūsu veselībā, tāpēc katram cilvēkam personīgi ir pēc iespējas ātrāk jāsaprot, ka neveselīgs dzīvesveids, alkohola lietošana un smēķēšana nodara pāri mūsu ķermenim, ādai un veselībai. Ādas veselība uzlabojas un mainās atkarībā no mūsu dzīves apstākļiem, tāpēc nekad nav par vēlu uzsākt rūpes par savu ķermeni.

Arī stiprā dzimuma pārstāvis un sporta treneris Kārlis Anitens uzskata, ka kosmētika ir nepieciešama veselīgas ādas un ķermeņa saglabāšanai. Viņš ir pārliecināts, ka vīriešiem vairs neesot tik lieli aizspriedumi pret kosmētiku kā agrāk, jo ir uzlabojusies dzīves kvalitāte, kas ietver arī rūpes par sevi, savu ķermeni un veselību kopumā.

                                                      

LASI VĒL!

Meikaps vasaras karstumā >>>

Arī vasarā mums gribas izskatīties labi, bet tai pat laikā arī
nenoslogot savu seju ar krēmiem un dekoratīvo kosmētiku. Kā to panākt?

Pareiza sejas kopšana >>>

Būtībā ādas kopšana sastāv no divām pamatlietām  –
attīrīšanas un attiecīga krēma uzklāšanas.


Dalīties.

Atstāt Ziņu