Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Uz kino ekrāniem – Kleitas, mātes un meitas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

No 22. oktobra kinoteātrī „Kino Citadele” tiks izrādīta, iespējams, pirmā latviešu dokumentālā filma, kuras galvenā mērķa auditorija ir bērni un pusaudži. „Kleitas, mātes un meitas” ir sirsnīgs stāsts par meitenēm tīņu vecumā, par viņu mammām un ģērbšanos. Filma būs interesanta gan pusaudzēm, gan viņu māmiņām, gan plašākai auditorijai.

Filmas galvenās varones ir divas 13 gadus vecas meitenes – Paula un Nadīne. Paula dzīvo Aucē, tālu no lielpilsētas burzmas. Viņa cītīgi seko modes jaunumiem žurnālos un internetā, taču viņas ģērbšanās stilu regulē mazpilsētas caurspīdīgums un klačas. Nadīne dzīvo Tonsbergā, Norvēģijā. Arī viņa aizrautīgi seko jaunākajām modes tendencēm, taču atšķirībā no Paulas viņa atļaujas brīvi eksperimentēt ar savu ārējo izskatu. Cik lielu vietu ārējais izskats ieņem meiteņu dzīvē? Kā tas ietekmē attiecības ar vienaudžiem? Cik liela nozīme izskata veidošanā ir audzināšanai un mammas padomiem? Vai stilošana ir tikai uzpūsts burbulis un stress? Un beigu beigās – kā mātes un meitas izdzīvo nenovēršamo pieaugšanu? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes meklējusi režisore Ilze Burkovska – Jakobsena savā jaunākajā filmā „Kleitas, mātes un meitas”.

Jāatgādina, ka Ilzes Burkovskas -Jakobsenas 2008.gadā veidotā dokumentālā filma “Bekons, sviests un mana Mamma”, kas ir patiess stāsts par režisores mammu, tika atzīta par labāko dokumentālo filmu Nacionālajā filmu festivālā “Lielais Kristaps” un saņēma “Dienas” Gada balvu kultūrā. Filma tapa sadarbībā ar norvēģu studiju “Bivrost Film” un saņēma balvu arī kā labākā Norvēģijas televīzijas dokumentālā filma.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu