Vārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva

Stāsts: Regulāra krūšu pašpārbaude izglāba manu dzīvību

Pinterest LinkedIn Tumblr +

upat aprīlī Sigitai palika 34 gadi. Dzimšanas diena gan neesot svinēta, arī skaista frizūra netika veidota, jo šogad tāda iespēja Sigitai ir liegta – savus līdz viduklim garos matus viņa bija spiesta nogriezt, savukārt pēc kāda laika tie izkrita pavisam. Kāpēc? Jo viņai ir krūts vēzis… Tomēr Sigita zina un tic, ka viņai vēl ir daudz dzimšanas dienas priekšā, kuras varēs svinēt, sataisot skaistu frizūru.

Sigita nedalās savā pieredzē, lai pažēlotos, bet gan tāpēc, lai vērstu sieviešu uzmanību kādam svarīgam un ļoti viegli izpildāmam nosacījumam, kas palīdzēs ikvienai sievietei sevi pasargāt no šīs gadsimta sērgas. Sigita uzrunā ikvienu sievieti– pārbaudi savas krūtis pati! „Katru mēnesi, beidzoties mēnešreizēm, vienkārši iztausti tās. Uzmanīgi, lēnītēm, lai sajustu katru reljefiņu krūtī. Tā tu iepazīsi pat visniecīgāko izcilnīti un, ja uzradīsies kāds jauns veidojums, uzreiz to sajutīsi. Kāpēc tik pārliecināti to saku? Jo es savas krūtis tādā veidā pārbaudu jau daudzus gadus un perfekti zinu to struktūru, tieši tāpēc aizvadītā gada nogalē kārtējās iztaustes laikā kreisās krūts augšpusē sajutu bumbuli. Svešķermeni, kas, kā vēlāk uzrādīja biopsija, bija ļaundabīgs veidojums,” stāsta Sigita.

Aizvadītā gada nogalē kārtējās
iztaustes laikā kreisās krūts
augšpusē sajutu bumbuli.
Svešķermeni, kas, kā vēlāk
uzrādīja biopsija,
bija ļaundabīgs veidojums

Tās pašas dienas pēcpusdienā sieviete pierakstījās uz vizīti pie onkologa Latvijas Onkoloģijas centrā, jo, viņasprāt, tieši tur pieejami vislabākie šīs jomas speciālisti. „Tā ir viņu ikdiena, tāpēc dakteris jau ar tausti vien var pateikt, labs vai slikts ir šis veidojums. Manā gadījumā tas nebija nekas labs, taču visā šajā jezgā ir ļoti laba ziņa – audzējs ir otrajā stadijā un vēl nebija paguvis sākt veidot metastāzes!

Tas apstiprinājās limfmezglu biopsijas laikā, bet, tāpēc, ka man ir agresīvā audzēja forma, vēl pirms bumbuļa operēšanas pārcietu četrus ķīmijterapijas kursus. Tieši tā – pārcietu, jo ķīmijterapijas dēļ zaudēju savus skaistos matus, tās dēļ reizi trijās nedēļās četras piecas dienas es eksistēju nevis dzīvoju, jo briesmīgi lauza kaulus un sāpēja muskuļi, un kur nu vēl regulārā migrēna, jo ķīmijterapija saasina arī hroniskas kaites. Citiem vārdiem sakot, tas tiešām ir smags posms, taču pārvarams, jo rezultāts ir dzīvība!

Manā gadījumā pēc tam sekoja operācija un būs vēl četri ķīmijterapijas kursi, kā arī starošana. Tas tāpēc, lai būtu pārliecība, ka iznīdēta katra vissīkākā sliktā šūna. Taču viss varēja būt krietni smagāk, es varēju nokļūt uz dzīvības un nāves robežas, ja vien ne mans ieradums rūpīgi iztaustīt krūtis katru mēnesi vai vismaz reizi divos mēnešos menstruāciju cikla sestajā vai septītajā dienā (tad, kad beidzas mēnešreizes),” savā pieredzē dalās Sigita.

Maija sākumā pārcietusi operāciju, tomēr dzīvesspara pilna, Sigita ar draugiem un ģimeni 25.maijā būs pie Brīvības pieminekļa, lai pievērstu sabiedrības uzmanību sieviešu veselībai un vēl vairāk sieviešu pasargātu no vēlīni diagnosticēta krūts vēža atklāšanas.  

25. maijā – krūts veselības diena!
Krūts veselības informatīvās kampaņas „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ietvaros 2014. gada 25.maijā pie Brīvības pieminekļa notiks Krūts veselības diena, kas noslēgsies ar rozā lentītes draudzības gājienu „Ejam kopā, lai dzīvotu!” līdz Arēna Rīga, kur visi kopā varēsim vērot īpašu labdarības basketbola spēli starp Latvijas un Grieķijas sieviešu basketbola izlasēm. Gājiena dalībniekiem ieeja spēlē bez maksas. Pasākumi pie Brīvības pieminekļa jau no plkst. 13:00. Vairāk informācijas www.pārbaudikrūtis.lv

                                                               

LASI VĒL!

Kas tev jāzina par krūts vēzi:
Saruna ar mammalogu
>>>

Mīli sevi, regulāri veicot krūšu pašpārbaudi!
Lasi, kā to pareizi darīt!
>>>

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu