Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Sporta pulkstenis motivācijai sportot

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rokas pulksteņi jau gadsimtiem ilgi ir kalpojuši par efektīvu un praktisku aksesuāru, kas lieliski papildina personas tēlu. Īpašu popularitāti tie ieguva pagājušā gadsimta laikā, kad tika veikta pāreja no mehāniskajiem uz elektroniskajiem pulksteņiem. Taču nepagāja pārāk ilgs laiks, līdz pasaule tika iepazīstināta ar pulksteņu moderno versiju – viedajiem un sporta rokas pulksteņiem. Nu jau pulkstenis ir kas vairāk par aksesuāru, kas rāda pareizo laiku un, labākājā gadījumā, dienas datumu. 

Mūsdienās rokas pulkstenis var kalpot par noderīgu veselīgā dzīvesveida komponentu. Ir izveidojies maldīgs priekšstats par to, ka sporta pulksteņi ir domāti vien profesionālajiem sportistiem. Šis pulkstenis ir piemērots jebkuram cilvēkam, kurš vēlas ieviest savā ikdienā un veselībā pozitīvas pārmaiņas. Ikdienas sporta pulksteņi ar tiem piemītošajām daudzveidīgajām funkcijām ir spējīgi motivēt to īpašniekus nodarboties ar sportu un kustēties vairāk.  

Soļu mērķu noteikšana
Sporta pulksteni var izmantot ne vien sportošanas laikā, bet arī savās ikdienas gaitās. Tas ierakstīs dienas laikā noietos soļus un fiksēs katru fizisko aktivitāti, ko esi paveikusi. Lai arī šī funkcija ir nu jau katrā viedtālrunī, tas tomēr nav ieteicamais soļu skaitīšanas veids. Telefons mēdz pieļaut kļūdas un sākt skaitīt soļus, kamēr tu brauc transportā. Tāpēc dienas beigās redzamais rezultāts ir maldinošs. Tomēr tam paredzētais pulkstenis šo darbību fiksē daudz precīzāk. Turklāt telefons noteikti nav mums līdzi katru brīdi, kad pārvietojamies darba telpā vai nolemjam ātri aizskriet uz veikalu. Savukārt sporta pulkstenis ir piestiprināts pie rokas un tādējādi fiksē katru dienas laikā noieto soli.

Nav noslēpums, ka mazkustīgs dzīvesveids nereti ir cēlonis daudzām veselības problēmām. Ikdienā noieto soļu skaitīšana ir veids, kā pārliecināties par to, ka dienas laikā esi bijusi pietiekami aktīva. Sporta pulkstenis analizē un salīdzina fiksētos datus, tādā veidā ļaujot tev sekot līdzi progresam. 

Veselīgā dzīvesveida piekritēji un eksperti vēl joprojām strīdās par to, cik soļi dienas laikā ir jānoiet. Daži uzskata, ka minimālais soļu daudzums ir 6’000, citi saka, ka diena ir bijusi aktīva, ja noiets vismaz 10’000 soļu. Taču svarīgākais noteikums veselīga dzīvesveida ievērošanā ir sev atbilstoša mērķa noteikšana un tā paaugstināšana laika gaitā. Sporta pulkstenis ir lielisks palīgs jaunu mērķu noteikšanai, kas balstās uz individuālajām spējām un manāmo progresu.

Iespēja ierakstīt sportiskās aktivitātes
Sporta pulksteņi ir lieliska izvēle jebkuram cilvēkam, taču tas ir īpaši noderīgs rīks aktīva dzīvesveida piekritējiem. Ikdienas sporta pulksteņi piedāvā vairākas funkcijas, kas palīdz sekot fitnesa noteiktajiem mērķiem un progresam. Viena no šīm funkcijām ir iespēja ierakstīt sportiskās aktivitātes, kas dienas laikā paveiktas.

Nacionālā veselības dienesta veiktais pētījums pierāda, ka nedēļas laikā veikto aktivitāšu kopējam ilgumam ir jābūt vismaz 150 minūtēm. Lai ievērotu šo nosacījumu, tev dienas laikā ir jāvelta mazāk kā 30 minūtes laika fiziskām aktivitātēm. Tas, protams, neieskaita noietos soļus. Kā arī tas nenozīmē, ka katru dienu tev ir jāvelta konkrēts laiks vingrošanai, skriešanai vai sporta zāles apmeklējumam. Minētās aktivitātes ir ieteicamas, taču daļu no tām tu vari paveikt izvēloties veselīgākus pārvietošanās veidus ikdienā. 

Tā vietā, lai brauktu ar liftu, izvēlies kāpt pa kāpnēm. Publiskā transporta vai automašīnas vietā dodies uz darbu ar divriteni. Vakara pastaigu gar līdzenu jūras krastu nomaini pret pastaigu pa kalnaināku vietu, piemēram, mežu. Tādā veidā tava ik vakara pastaiga svaigā gaisā būs ne vien patīkama, bet arī veselību un labsajūtu stiprinoša. Un tavs sporta pulkstenis parūpēsies par to, lai visas šīs aktivitātes tiktu fiksētas un tu spētu noteikt savu aktivitātes līmeni konkrētajā dienā.

Sirdssitienu fiksēšana
Nodarbojoties ar sportu, ir svarīgi izvēlēties savai fiziskajai sagatavotībai atbilstošu sporta rutīnu un izpildīt vingrinājumus, kas tev ir pa spēkam. Pārpūlēšanās ir bieža parādība aktīva dzīvesveida uzsākšanas posmā. Sākotnēji šķiet, ka tev pa spēkam ir izdarīt daudz vairāk, nekā tavs sagatavotības līmenis pieļauj. Lai nepieļautu šo kļūdu, sporta pulksteņi aktivitāšu laikā fiksē sirdssitienu skaitu un ritmu. 

Sirdssitienu biežums un ritms ir galvenie faktori, kas jāņem vērā sportošanas laikā. Tiekties uz savu mērķi un censties pārspēt savu iepriekšējo rādītāju ir lieliski, taču jāsaprot arī, kurā brīdī vērts apstāties un ieklausīties savā ķermenī. Sirssitienu mērīšana palīdzēs tev saprast, cik veiksmīgs bija tavs sporta treniņš. Tāpat šī sporta pulksteņa funkcija parūpēsies par to, ka tu nodarbojies ar sportu drošā veidā un neapdraudi savu veselību. 

Patērēto kaloriju skaitīšana
Aktīvs dzīvesveids sniedz daudzas veselībai svarīgas priekšrocības, to starp, veselības uzlabošanās, pamazinātu saslimšanu risku, kaulu un muskuļu izturības spēcināšanu. Kā arī tas noteikti garantē labu garastāvokli un gandarījumu par padarīto.

Ikvienam ir skaidrs, ka aktīvs dzīvesveids ķermeni padara tvirtāku un izturīgāku. Taču liela ietekme ķermeņa uzturēšanai labā fiziskā formā ir arī ēdiena izvēlēm, ko veicam ikdienā. Ir svarīgi ievērot veselīga un sabalansēta uztura ēdienkarti. Uzņemtais ēdiens sniedz mums nepieciešamo enerģiju un spēku, tāpēc ir nepieciešams parūpēties par veselīga ēdiena izvēli. Jo vairāk spēka esi ieguvusi, jo vairāk no tā vari veltīt fiziskām aktivitātēm. Sporta pulkstenis piedāvā kaloriju patēriņa funkciju, kas ir ērts veids kā skaitīt aktivitāšu laikā pazaudētās kalorijas.

Sporta pulksteņi ir lielisks atgādinājums par to, ka ikvienam savā dzīvē ir nepieciešams ieviest aktīvu dzīvesveidu. Turklāt ar sporta pulksteņu piedāvātajām funkcijām tas ir ļoti vienkārši izdarāms. Seko līdzi savai izaugsmei un nospraud jaunus mērķus savas veselības uzlabošanā. Ja meklē dāvanu sev vai kādam citam aktīva dzīvesveida piekritējam, tad Pulsometrs.lv dāvanu karte ir piemērota izvēle. Tā piedāvā sporta un aktīvā dzīvesveida aprīkojumu, ieskaitot dažādus sporta pulksteņus piemērotus tavam dzīvesveidam.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu