Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Spogulīt, spogulīt…. saki… cik man gadu?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

adi un viss, ko tie ar mums dara – tā ir neizsmeļama viela pārdomām, kas bieži vien pavēršas salīdzinošā aspektā: kāpēc vienam cilvēkam ir samērā gluda sejas āda un viņš izskatās jaunāks par saviem gadiem, kamēr citu var noturēt par krietni vecāku? Ir ģenētiskā novecošana un fotonovecošana,- iemeslu skaidro dermatoloģe, Kristīne Zabludovska.


Dr. Kristīne Zabludovska.

 „Ģenētiskā novecošana ikvienam ir iekodēta ģenētiskajā informācijā. Cilvēkam kļūstot vecākam, gravitācijas iespaidā vaibsti sāk zaudēt tvirtumu, iezīmējas rievas ap muti, loki zem acīm, noslīd vaigu kontūras un veidojas mīmikas grumbas – tās ir saistītas ar mūsu normālo novecošanu. Savukārt sīkās krunciņas un pigmentācijas plankumi ir fotonovecošanās izpausmes – tur vainojama saules ultravioletā starojuma ietekme uz ādu.”

– Kā notiek ādas fotonovecošanās?
Saule ir viens no galvenajiem ādas bojātājiem un āda neaizmirst nevienu saules staru. Pārmaiņas krājas pilienu pa pilienam jau no agras bērnības, līdz pienāk brīdis, kad āda vairs nevar aizsargāties un tad sāk parādīties mazās krunciņas un pigmentācijas plankumiņi. Tas ir oksidatīvais stress, aktīvie skābekļa savienojumi ādā sāk izdalīt metaloproteināzes – bioloģiski aktīvas vielas, kas sāk šķelt kolagēna šķiedras. Tās tiek sašķeltas un tajā pašā laikā tiek bloķēta jauna kolagēna sintēze, āda kļūst nepareizi strukturēta, tāpēc arī parādās sīkās krunciņas. Ar lāzerprocedūru palīdzību mēs noņemam šo nepareizo kolagēna slāni, bet galvenokārt tiek stimulētas bioloģiski aktīvas vielas, kas veicina jaunu kolagēna sintēzi un āda atkal iegūst savu sakārtoto šķiedru struktūru.

– Vai vasaras periodā ir iespējams veikt kādu lāzerprocedūru sejas ādai?
Alma Lasers ir radījis vēl jaunāku tehnoloģiju Clear Lift – selektīvie frakcionēto Q-switched Neodymium YAG lāzeri. Tas nevis noņem ādas slānīti, bet apšauda ādu, taču nevis tā, kā asinsvadu lāzers, bet gan mazos tunelīšos. Šis ir spēcīgāks lāzers, kas paredzēts nevis epidermai, bet tieši ādas dziļākajai daļai – dermai. Tas neizgludina seju, bet tie ir domāts sīko krunciņu profilaksei. Procedūra nesāp, seja pakāpeniski tiek uzsildīta un kļūst nedaudz sārta uz nepilnu stundu. Šādi sildot, mēs stimulējam kolagēna neoģenēzi – šūnas atkal sāk aktīvāk strādāt un notiek ādas remodulācija.

– Cik bieži jāveic šī procedūra?
Tas jādara apmēram reizi četrās nedēļās un ir nepieciešami vismaz trīs seansi, parasti iesaka 5–8 seansus. To var izmantot kā uzturošo pretnovecošanās profilaksi, un ar šo lāzeru nav jābūt nekādam atpūtas periodam. Tas ļauj ļoti labi kontrolēt ādas stāvokli.

_______________________________

Šomēnes īpašas cenas
Lāzermedicīnas klīnikas privilēģiju kartes īpašniekiem >>

________________________________

– Vai ar to pietiek?
„Lai sasniegtu un noturētu labu rezultātu, ir vajadzīga paša cilvēka līdzdalība, kas pirmām kārtām izpaužas kā pareiza un regulāra ādas kopšana. Tā ietver attīrīšanu, mitrināšanu un aizsardzību pret saules ultravioleto staru kaitīgo iedarbību. Dermatologi un onkologi regulāri atgādina sabiedrībai, ka no saules jāsargās tādēļ, lai nesaslimtu ar ādas vēzi. Ne mazāk svarīgi tas ir no pretnovecošanās viedokļa. Lai rudens nesāktos ar jauniem pigmenta plankumiem un izteiktāku asinsvadu tīklojumu, vasarā ikdienā jālieto saules aizsargkosmētika, kuras saules aizsargfaktors (SPF) ir vismaz 30. Lāzermedicīnas klīnikā piedāvājam speciālo profesionālo Francijā radīto Altacare kosmētiku, kas domāta ādas kopšanai mājās. Šā ražotāja produkciju izvēlējāmies ilgu un rūpīgu meklējumu rezultātā.

Ielūkojies interneta e-veikalā ameda.lv >>

Ikdienas lietošanai paredzētajam Altacare dienas krēmam SPF ir 30. Dodoties parastās ikdienas gaitās, pietiek šo krēmu uzziest no rīta. Protams, ja cilvēks uzturas ārā, tad saules aizsargkrēms jāuzklāj par jaunu ik pēc 2 – 3 stundām. Ir arī speciālais saules aizsargkrēms, kura SPF ir 50. Tas pieejams divos veidos – tonējošais un parastais. Tonējošais saules aizsargkrēms ir īpaši iecienīts, jo tas piešķir ādai dabisku, skaistu toni un ir matējošs – tā ir īpaša priekšrocība karstā laikā, kad cilvēki vairāk svīst, tāpēc ir lielāka vajadzība mazināt nevēlamo ādas spīdumu.

Altacare piedāvā augstvērtīgas kosmētikas līnijas: attīrošos līdzekļus, produktus dažādiem ādas tipiem, dažādām sejas ādas problēmām u.c. Mūsu izvēle bija par labu Altacare kosmētikai arī tāpēc, ka tā ietver produktus, kuri domāti lietošanai pēc lāzerprocedūrām – neraugoties uz kopumā ļoti plašo dažādu ražotāju kosmētikas klāstu, nav daudz līdzekļu, kas izmantojami šādai vajadzībai.”

 

Uz tikšanos mūsu klīnikā! Pieraksts pa tālr. 67374747, Kalnciema ielā 33 un Kokneses prospektā 18a.

    

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu