kaistumkopšanas nozarē ir procedūras, kurām ir sezonāls raksturs. Nosacīti pie tādām var pieskaitīt arī skaistuma injekcijas, kas nomāc svīšanu. Tās jo īpaši novērtē cilvēki, kuri cieš no pastiprinātas svīšans jeb hiperhidrozes, kas tiek saistīta ar nekontrolētu simpātiskās nervu sistēmas darbību, tomēr pavasaros un vasarās daudzi novērtē tieši šo injekciju sniegto higiēnisko komfortu.
Konsultē dermatoloģe, Lāzerplastikas klīnikas daktere Anna Bērziņa
“Vasarā patiešām svīšana ir izteiktāka, kā arī plašais pasākumu klāsts – izlaidumi, kāzas, citas svētku reizes, kurās nevienam negribas lauzīt galvu par svīšanas radīto diskomfortu,” saka A.Bērziņa.
Lai arī sviedri izdalās uz visas ādas virsmas, tomēr visbiežāk par aktīvākajām svīšanas zonām tiek uzskatītas paduses, plaukstas un pēdas. Šīs trīs zonas arī ir tās, kurām parasti piedāvā veikt svīšanu nomācošās injekcijas. Tās nodrošina, ka sviedri neizdalās, līdz ar to neveidojas arī nepatīkamais aromāts un nenotiek apģērba vizuāla bojāšana. Kā tas tiek panākts? „Injekcijas sastāvā esošais botulīna toksīns uz laiku nobloķē acetilholīna izdalīšanos. Tieši šis acetilholīns darbojas kā sava veida neiromediators jeb starpnieks starp nervu galu un sviedru dziedzerīti, un muskuļšķiedrām, kas ir pie katra matiņa,” stāsta A.Bērziņa. Daktere uzsver, ka šīs injekcijas iedarbība nav mūžīga. “Nav tā, ka injekcijas rezultātā kaut kas aiziet bojā. Nervi atjaunojas, tāpēc arī injekcijas iedarbība ir uz laiku, vidēji 6-9 mēnešiem,” skaidro A.Bērziņa, piebilstot, ka svīšanas atgriešanās notiek pakāpeniski.
Procedūru parasti veic reizi gadā, taču to noteikti nebūtu ieteicams veikt biežāk kā reizi trijos mēnešos. Injekcija darbojas lokāli. Ar īpašas proves palīdzību procedūras laikā nosaka intensīvāko sviedru izdalīšanās zonu, kurā ar nelieliem dūrieniņiem ar centimetra intervālu ādā tiek injicēts botulīna toksīns. Tas nekur neaizplūst, darbojas tikai zonā, kurā injicēts. Tas neveido arī nekādu apjomu (nejaukt ar filleriem).
Procedūra notiek ļoti ātri – kopā ar konsultāciju aizņem vien 30-40 minūtes. Iedarbība sāk parādīties 2-3 dienu laikā, bet pilnībā savu funkciju sāk veikt pēc divām nedēļām. “Ja tad vēl klients mana, ka kaut kur izdalās sviedri, tiek veikta atkārtota prove un piešpricētas trūsktošās vietas,” saka A.Bērziņa, uzsverot, ka maldīgs ir priekšstats, ka nobloķējot svīšanu, piemēram, padusēs, visās citās ķermeņa vietās pastiprināti izdalīsies sviedri.
Vēl viens mīts ir par to, ka šīs injekcijas obligāti ir jāturpina. “Tās nav obligāti jāatkārto. Visbiežāk tomēr tas patīkamais efekts, ka par svīšanu nav jādomā, mudina procedūru veikt atkārtoti. Katrā ziņā, tā nav fiziska atkarība: ja neveic atkārtotu injekciju, svīšana atgriežas tādā pašā mērā,” stāsta A.Berziņa.
Vēl jāņem vērā, ka injekcijas netiek veiktas gadījumos, ja ir iestājusies grūtniecība, ja baro bērniņu ar krūti, ja ir akūta ādas infekcija vietā, kur paredzēts veikt procedūru, onkoloģiskas saslimšanas u.c.
!
Jāņem vērā arī tas, ka svīšana var būt kā blakne kādām nopietnām saslimšanām. Tas, protams, nav iemesls, lai neveiktu injekciju, taču specialists, visdrīzāk, norādīs, ka vajag veikt analīzes un izmeklējumus, lai atrastu īsto svīšanas izraisītāju.
1 komentārs
lieki un nevajadzīgi