Vārda dienu svin: Artūrs, Artis

Skaistas krūtis kā no reklāmas? Tas ir iespējams!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ja pieķer sevi pie skumjām domām ikreiz, kad ieraugi skaistas krūtis modelēm reklāmās, glītu dekoltē pretimnācējai, vai kārdinošu apakšveļu veikalu skatlogos…pamēģini sapurināt sevi, iztaisnot plecus un izlasīt, kā uzlabot krūšu izskatu. Bez ķirurģiskas iejaukšanās.

Wellslim centra sejas un ķermeņa kopšanas speciāliste Linda Bāliņa uzsver: „Krūšu izskata uzlabošana ir atkarīga no krūšu formas. Pirmkārt, svarīgas ir ikdienas aktivitātes – krūšu pīlings, kas atšķiras no sejas un pārējā ķermeņa pīlinga, otrkārt, krūšu pašmasāža, kura jāveic katrai sievietei, vismaz profilaktiskos nolūkos, lai izvairītos no ļaundabīgām saslimšanām. Trešais – perfekts un krūšu formai atbilstošs krūšturis. Ja sieviete pati šaubās, speciālists palīdzēs noteikt krūšu formu un izvēlēties atbilstošu krūšturi. Tie ir trīs pamatnosacījumi, kas ir svarīgi, lai ikdienā krūtis uzturētu normālā un izskatīgā stāvoklī. Būtībā tas ir starts krūšu izskata pārmaiņām.”

Speciālista konsultācija ļauj ieekonomēt naudu

„Problēma ir tā, ka izvērtēt atbilstošāko kosmētisko līdzekli no visa produkcijas piedāvājuma sieviete pati nevar. Lielākā kļūda ir krēma iegādāšanās neatbilstoši esošajai problēmai. Lai problēmu konstatētu, jānosaka krūšu ādas tips, forma, problēmas veids. Absurdi ir iedomāties, ka krēms varētu krūtis pacelt. Jāizvērtē ādas hidratācijas pakāpe jeb cik sausa āda ir uz krūtīm, kakla, dekoltē zonā. Tas viss diemžēl ir ļoti individuāli. Problēmas rada situācijas neizvērtēšana, kā rezultātā tiek tērēti līdzekļi, laiks, un ilgstošs rezultāts netiek iegūts. Ierasta kļūda ir nopirkt lētāku krēmu, lietot, un neredzot rezultātu pirkt arvien dārgākus krēmus, beigās padoties un uzskatīt, ka problēmu atrisināt nevar. Un tikai aizejot pie plastiskā ķirurga uzzināt, ka situāciju var ietekmēt. Mēs – ārsti rekomendējam konsultāciju pie ķermeņa estētikas speciālista, kas aizņem apmēram pusstundu un maksā vidēji 5-15 lati.

Pēc tās sieviete var justies droša, jo lielajos skaistumkopšanas un medicīnas centros tiek piedāvāta krūšu ultrasonogrāfiskā izmeklēšana, ko iesaka veikt reizi gadā un kas ir būtiska pirms uzsākat nopietni kopt krūtis. Tiek izmantoti arī mehāniski mērinstrumenti un citas ierīces ādas apskatei. Tādējādi var veikt objektīvu diagnostiku. Noteikt kāds ir krūšu ādas stāvoklis, cik daudz taukaudu, kāds ir ādas blīvums, ādas elasticitāte, krūšu forma. Tiek analizēts klientes dzīvesveids – vai strādā sēdošu vai stāvošu darbu, kādas ir fiziskās aktivitātes. Varbūt krūšu izskata problēmas ir ģenētiski iedzimtas, varbūt sieviete ir padevusies un nepievērš uzmanību krūšu kopšanai, varbūt tā ir grūtniecības un zīdīšanas procesa ietekme. Pēc tam ņemot vērā mērījumu rezultātus un savu pieredzi nosakām optimālāko programmu. Viens no galējiem risinājumiem, kas samērā bieži izskan ir vērtējums, ka kliente ir klasiski atbilstoša plastiskajai ķirurģijai un mēs godīgi sakām, ka nebūs vērts tērēt naudu mājas kosmētikai un citām manipulācijām. Piemēram, ja krūtis ļoti zemu noslīdējušas, ir ļoti mazas krūtis vai pārāk lielas un fiziski traucē.”

Vai krēms, kas der visam, neder nekam?

„Visa kosmētiskā masu produkcija ir paredzēta profilaksei. Profesionālā kosmētika atšķiras gan ar sastāvu, gan vielu koncentrāciju, gan īpašo lietošanas tehniku, kurā sievietes pie speciālista tiek apmācītas. Atkarībā no problēmas nepieciešams atšķirīgs krēma veids. Jo lielāka problēma, jo reāli ātrāk palīdzēs tikai profesionālā kosmētika. Ja pietrūkst tvirtuma, pārāk sausa āda, tad var lietot masu produkciju. Novērtējot ādas stāvokli, speciālists palīdzē noteikt, kam jābūt līdzekļa sastāvā. (Piem., jojoba eļļa, sezama eļļa, kviešu asnu eļļa, elastīns, kolagēns, AEC vitamīni, limfodrenāžas līdzekļi, mentols, eikalipts, vīnogu cukuri). Krēmiem ir daudz un dažādas sastāvdaļas. Ja neiet pie speciālista, var lietot tonizējošus krēmus, rezultāts noteikti būs. Bet tas ir apmēram gadu ilgs, regulārs, precīzs darbs, rītā un vakarā, iespējams, pērkot veselu produktu līniju no vienas kosmētikas sērijas (pīlings, toniks, krēms, serums, ampulas u.c.). Tas ir apzināts darbs, azarts un rezultāts neizpaliks. Bet tiklīdz pārstās lietot, rezultāta nebūs. Ņemot vērā, ka uz krūtīm darbojas zemes pievilkšanās spēks, tad ikdienā nekustoties, neveicot speciālus vingrinājumus krūšu muskuļiem, tas liek manīt savu ietekmi. Lai varētu slinkot, sievietes bieži vien izvēlas uzreiz griezties pie plastiskā ķirurga. Bet arī silikona ievietošanas gadījumā jāatceras par ādas kopšanu, jo tā noveco. Skaistas ir lielas krūtis, bet ne ar vecu, krunkainu ādu. Kosmētiskā kopšana būtu jāizmanto vienmēr. Tam jākļūst par dzīvesveidu, labākais stimuls ir labi rezultāti, bet tam nepieciešams stiprs gribasspēks.

Tomēr kopšana neaprobežojas ar kosmētiskajiem līdzekļiem. Tā ir arī krūšu un muguras muskuļu trenēšana, pareizas pārtikas lietošana, krūšu veselība, pietiekams šķidruma daudzums. Visiem faktoriem ir jābūt vienkopus.

Teorētiski, lietojot kosmētiskos līdzekļus bez konsultēšanās ar speciālistu nevar nodarīt pāri, tomēr izvēle nebūs individuāli piemērota, līdz ar to laika un naudas ekonomēšanas nolūkos labāk griezties pie speciālista medicīnas un skaistuma centros.

Vingrojumi un kontrastduša

„Nepieciešams pareizs muskuļu treniņš, lai neizveidotu nepareizu krūšu formu, kad krūtis sāk atgādina hanteles. Jānovērtē ķermeņa augšdaļas stāvoklis kopumā, nevis jāpaļaujas uz „bumbiņ saspiešanas” vingrinājumiem. Vēlama konsultācija pie fizioterapeita, kas izstrādā pareizu individuālu kompleksu.

Ja ir veselas krūtis, laba imūnsistēma, katru dienu var veikt kontrastdušu. Atsevišķi krūtīm tā ne vienmēr ir iespējama, parasti skar visu ķermeni, kas ir papildus ieguvums. Parasti sāk un beidz ar vēsu (ne ledainu) ūdeni, veic apmēram 5 ūdens maiņas. Lai ir temperatūras starpība. Tas aizņem vien pāris minūtes. Nevajadzētu iet karstās pirtīs, vannās, jo karstumā paplašinoties asinsvadiem, tiek nelabvēlīgi ietekmēts ādas tonuss, jo sievietes ar karstajām procedūrām parasti pārspīlē. Tieši kontrasts dod tvirtumu un vispārēju žirgtuma sajūtu. Bet arī šeit svarīga regularitāte. Kā it visos procesos, ja vēlamies kaut ko mainīt.”

Apmēram desmit reizes efektīvāka nekā kopšana mājās ir

„…Krūšu impulsveida vakummasāža. Tā ir medicīniska manipulācija, arī profilakse pret ļaundabīgām krūšu saslimšanām. Pirms tam noteikti tiek veikta sonogrāfija krūtīm. Procedūras laikā notiek pozitīva un negatīvā spiediena maiņa, krūtis tiek iesūktas ar vakumu speciālā krūšturī, tad atbrīvotas un tā apmēram 45 minūtes. Rezultātā tiek panākts ādas slāņa audu blīvums krūtīs. Pašas krūtis netiek palielinātas, bet āda kļūst blīvāka, stingrāka, krūtis tiek paceltas augstāk. Kamēr procedūru veic, rezultāts ir ar katru reizi labāks, neveicot to – mazinās. Parasti pēc maksimālā rezultāta sasniegšanas procedūru salonā vairs neveic un turpina krūšu kopšanu mājās, apmēram četrreiz gadā atkārtojot procedūru. Krūtīm kaitēts netiek, gluži otrādi. Process nav sāpīgs, bet rezultāts pēc procedūras ir acīmredzams un skaists. Cena 20- 25 Ls, kas atkarīga no kosmētisko līdzekļu izmantošanas. Procedūra ir populāra, jo samēra pieejama.”

Dzeram iekša, redzam ārā

„Attiecībā uz iekšķīgi lietotajiem preparātiem neko sliktu nevaru teikt, bet atkal – pārtraucot lietot, zudīs arī sasniegtais rezultāts. Piemēram, uztura bagātinātājs „Natural Push Up” ir ļoti labs produkts, bet līdz ar krūšu palielināšanos, lielāks ķermenis kļūs arī citās vietās – tas satur lielu kaloriju daudzumu. Krūtis piebriedīs (līdzīgi kā pirms menstruācijām), iegūs apjomu, bet pārstājot lietot līdzekli, atgriezīsies iepriekšējā stāvoklī. To var lietot kombinācijā ar citām iepriekš minētajām metodēm. Rezultāts būs ļoti labs, līdz brīdim, kad pārtrauks šo aktīvo rūpju sēriju.

Kas attiecas uz grūtniecību, problēmu nebūs, ja sieviete būs aktīvi kopusi krūtis vismaz gadu pirms tās, grūtniecības un arī barošanas laikā. Parasti vidēju un lielu krūšu īpašniecēm krūšu izskats pasliktinās, rodas strijas, krūtis kļūst it kā tukšākas.”

Krūšu kopšana ir aktuāla jebkurā vecumā, jo tieši jaunības rūpes, var novērtēt, sievietei un ķermenim kļūstot vecākam. L.Bāliņa iesaka krūšu kopšanu pielāgot dzīvesveidam. Tad vieglāk būs pierast pie izmaiņām, jo krasas pārmaiņas var novest pie aizraušanās ar krūtīm, bet pārējā ķermeņa pamešanas novārtā. Kura gan gribētu, lai skaistās krūtis izceļas uz slikta fona. Galvenais – pozitīvas izmaiņas IR iespējamas reāli izvērtējot situāciju un atrodot labāko variantu, kā uzlabot sievišķības simbola izskatu.

 

Raksta autore: Inese Pokule, pārpublicēts no portāla patti.lv


Dalīties.

Atstāt Ziņu