Vārda dienu svin: Vilis, Vilhelms

Sieviete nākotne – Viktorija Modesta

Pinterest LinkedIn Tumblr +

iktorija Modesta ir neatkarīga, multimediāla māksliniece, elektromūzikas veidotāja, kuras misija ir popularizēt induviduālisma un futūrisma idejas. Tā ir sieviete, kura, neskatoties uz smago likteni, neapstājas un rada jaunu pasauli.

Viktorija 1987.gadā piedzima Latvijā, saņemot šūpulī grūtu likteni, jo praktiski visa bērnība bija jāpavada cīņā par savu veselību (dzemdību rezultātā bija traucēta kreisās kājas darbība, kas radīja arī citas veselības problēmas).

Visai agri, jau 12 gadu vecumā, viņa devās uz dzīvi Lielbritānijā, Londonā. Kopš tā laika līdz 20 gadu vecuma sasniegšanai viņa pieredzēja 15 operācijas, kad tomēr nācās izšķirties par kājas amputāciju. Pieņēmusi savu zaudējumu, viņa nolēma rast veidu, kā šo zaudējumu padarīt par maksimālu ieguvumu.

Lai arī Modesta pameta vidusskolu, viņa nolēma pašizglītoties un veltīt sevi mūzikai, modelēšanai un mākslai. Tā jau kopš tīņa gadiem viņa sāka radīt elektronisko mūziku un sāka apgorzīties modes pasaulē. Lai arī bija šis šķērslis – kājas amputācija, tas viņai deva vairāk iedvesmas un drosmi būt citādākai, būt radošākai un futūriskākai. Viņa negrasījās sevi padarīt par upuri, viņa sevi pieņēma par nākotnes cilvēku.

Modestas vīzija bija salikt kopā visas savas personības īpašības un atrast sevī mākslinieku, kas spēs producēt, rakstīt, stilizēt un spēs aizmirst par saviem ierobežojumiem, kas varētu viņu apstādināt. Viņai tas arī izdevās. Šobrīd viņa ir ļoti pieprasīta modele tieši dēļ savas unikalitātes.

Viņa daudz ceļo un tiekas ar daudziem jauniem māksliniekiem. Satiekot šos cilvēkus, viņa rod arvien vairāk jaunu iespēju pilveidoties. Kā viena no viņas lieliskajām iespējām un idejām bija kāju protēžu dizainu radīšana – tapa protēzes ar svarovski dimantiem, moderno mākslu, lampām u.c. Pati tādas nēsājot, viņa sevi neuzskata par parastru cilvēku, viņa sevi uzskata par bionisku meiteni – pa pusei cilvēku, pa pusei mehāniku.

Mūsdienu sabiedrība ir kļuvusi ļoti aprobežota un uzskata: ja cilvēks ir invalīds, viņš nekad nekas vairāk nespēs būt. Viktorijas mērķis ir ne tikai radīt jaunu futūristisku pasauli, bet lauzt šos sabiedrībā pastāvošos stereotipus par cilvēkiem ar fiziskiem trūkumiem. Ne velti motīvs, pēc kura Modesta vadās, ir sekojošs: daži no mums ir dzimuši, lai būtu citādāki, daži – lai pieņemtu riskus.  

 

Avoti:
http://www.viktoriamodesta.com/about/
https://www.youtube.com/watch?v=f4mpqVcqit0

Raksts publicēts sadarbībā ar RU studentu mediju SKAĻĀK!, un tā oriģināls lasāms šajā adresē: http://skalak.rsu.lv/lv/blogs/sieviete-nakotne-jeb-viktorija-modesta

Dalīties.

Atstāt Ziņu