Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Sešu sieviešu viedokļi par mutes skalojamiem līdzekļiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lai rūpētos par savu zobu veselību un mutes higiēnu, nepietiek tikai ar zobu pastu un zobu diegu. Svaigai elpai un baktēriju iznīcināšanai svarīgs ir arī mutes skalojamais līdzeklis. Pirms kāda laika, mūsu lasītājām bija iespēja izmēģināt trīs dažādu veidu mutes skalojamos līdzekļus. Nu tas ir izdarīts un varam lasīt un uzzināt, kādi tad pēc viņu domām ir šie līdzekļi.

COLGATE TOTAL PRO GUM HEALTH
Sarmīte:
Tā kā pirms tam skalojamos līdzekļus netiku izmantojusi, tad tas bija jaunums priekš manis. Jāsaka, ka no sākuma skalojamais līdzeklis likās par stipru, tāpēc nedaudz atšķaidīju to ar ūdeni. Pēc tam pamazām ūdens daudzumu samazināju, līdz beigās lietoju tikai tīru mutes skalojamo līdzekli divas reizes dienā – no rīta un vakarā pirms zobu tīrīšanas. Jāsaka, ka tagad esmu jau tā pieradusi, it kā visu laiku to būtu lietojusi.
Galvenais, kas patīk, ka tas šķīdina un mīkstina zobu aplikumu un atsvaidzina elpu.

Indra:
Tas, kas mani uzrunāja un kādēļ vēlējos izmēģināt šo līdzekli, bija „alcohol free” un „gum care”. Man ir visai jūtīgas smaganas, esmu to pieņēmusi par faktu un sadzīvoju, tomēr būtu patīkami, ja bez liekām raizēm (vitamīni, ārsti, izmeklēšanas utt.) būtu iespējami uzlabojumi.

Krāsa, garša, svaiguma sajūta
Interesanti, ka visiem šiem skalojamiem līdzekļiem parasti ir indīgs tonis, varbūt tam par iemeslu ir sastāvs. Šis gan nav tik agresīvs, maiga ceriņu krāsa, es teiktu. Garša arī nav tik dedzinoša, varbūt tāpēc visai ātri tukšojas, jo patīkama un gribās to lietot biežāk. Pēc skalošanas mutē paliek svaiguma sajūta.
Mani nedaudz mulsināja dozators. Uz iepakojuma rakstīts ieliet vāciņā, bet vāciņā iekšā ir vēl viens vāciņš. Nu, katrā ziņā es to daru vienkāršāk, dozēju pa taisno mutē.

Gum care
Palīdz novērst smaganu asiņošanu, smaganu iekaisumu – ir! Es tikai šodien pamanīju, ka smagana, kas man jau gadiem bija iekaisusi, tagad ir vesela! Vēl pāris nedēļas atpakaļ tā bija aktivizējusies, pilnīgi neticas. Arī asiņošana nav novērota beidzamajā laikā, tātad tas strādā, par kariesa un aplikuma novēršanu gan redzēšu ilgākā laika periodā.

GLISTER
Agnese:
Man īsti nepatika tas, ka produkts bija jāatšķaida, tas likās neērti, un diemžēl man parādījās pastiprināta zobu jūtība ar ko ikdienā cīnos, tāpēc pēc trešās testēšanas dienas un sarunas ar zobu higiēnistu, pārtraucu to lietot.
Pats produkts man šķiet simpātisks. Tam ir ne pārāk stipra, patīkama garša un svaiga smarža. Taču konkrēti man, maniem zobiem tas diemžēl neder.

Linda:
Pirmais, pie kā bija jāpierod, bija spilgti zaļā krāsa, jo tā tiešām ir ļoti izteikta. Pats līdzeklis man sķita ērti lietojams, jo ar dozatoru varu piepilināt tādu daudzumu, kāds man šķiet piemērots, sākumā varbūt mazāk, ar nākamajām reizēm jau vairāk.
Glister tiešām lieliski atsvaidzina elpu un šķiet, ka arī labi noņem aplikumu. Vismaz pēc mutes skalošanas ir sajūta, ka zobi paliek gludāki un tīrāki.

 

COLGATE PLAX MULTI-PROTECTION
Santa:
Godīgi sakot, ikdienā pirms tam nelietoju mutes skalojamo līdzekli, tikai zobu pastas un zobu diegus. Sākot lietot līdzekli, mute patiešām iegūst paralēlu svaigumu, ilgākam laika periodam. Lietošana ir ļoti vienkārša un ērta. Man ļoti patika šis produkts un arī manām meitiņām tas tā iepatikās, ka viņas aiz sajūsmas jau nopirka nākamo pudeli.

Ruta:
Iespēja testēt mutes skalojamo līdzekli man bija jaunums, jo nekad agrāk to nebiju lietojusi.
Pēc līdzekļa saņemšanas izpētīju tā iepakojumu. Atzīšos, ka mazliet mulsināja tas, ka uzraksti bija tikai angļu un poļu valodā. Pēc apraksta sapratu, ka galvenais šī līdzekļa uzdevums ir tikt galā ar baktērijām un aplikumiem vietās, kur ar zobu birsti nevar piekļūt. Līdzeklis nodrošina svaigu elpu, satur fluorīdu un ir piemērots cilvēkiem ar jūtīgām smaganām, jo nesatur alkoholu.

Patika, ka pudeles korķim ir glāzītes forma un to var izmantot kā dozatoru. Pudeles tilpums ļauj līdzekli izmantot ilgāku laika periodu. Līdzekļa zilā krāsa, pirmajā brīdī atbaidīja, jo radīja iespaidu, ka pudelē ieliets kāds ķīmijas eksperimenta gala produkts, bet ar laiku pierod. Mutes skalojamā līdzekļa garša – mazliet šķebinošs saldums, kas mijās ar atsvaidzinošu mentola garšu. Man šķita, ka tā ir pārāk salda un ķīmiska. Tomēr mentola vēsums miegainos rītos lika pamosties.

Iespējams, ka līdzeklis tiešām baktērijas apkaro 12 h garumā, tomēr svaiguma sajūta mutē saglabājas tikai līdz pirmajam pīrādziņam. Kaut gan jāatzīst, ka tūlīt pēc mutes izskalošanas elpa tiešām ir svaiga, un šķiet, ka ar tās palīdzību loga rūtīs varētu sazīmēt krāšņas leduspuķes. Viens no līdzekļa efektiem – gludu zobu sajūta visas dienas garumā. Likās, aplikumi zobiem iet ar līkumu.

Lietojot līdzekli atklāju arī pārsteidzošu blakusefektu. Biju saaukstējusies un man sāpēja kakls. It kā kāds to būtu apstrādājis ar smilšpapīru. Tā kā neesmu no tām, kam mājās glabājas zāļu krājumi un uz aptieku doties bija slinkums, dzēru ļoti daudz ūdens un naivi cerēju, ka kaitinošā sajūta kaklā pāries pati no sevis. Gluži nejauši mutes skalojamais līdzeklis iekļuva kaklā. Vēsinošā sajūta bija tik patīkama, ka pavisam apzināti un pie skaidra saprāta sāpošo kalu, izskaloju ar mutes skalojamo līdzekli. Ticiet vai nē, pēc pāris stundām no kakla sāpēm nebija ne miņas. Pieļauju, ka tas iznīdēja kakla sāpes radošās baktērijas.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu