Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Semināri, kursi, treniņi, meistarklases. Ko un kāpēc izvēlēties?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ir sācies jauns mācību gads un kāds atkal sāks mācīties – skolā, augstskolā, kursos vai semināros. Un rodas jautājums – kā izvēlēties, ko mācīties? Ja esi izvēlējies, kā saprast, vai tieši tas ir tas, kas vajadzīgs un iegūsi to, ko gribēji. Šajā rakstā mēģināsim atrast atbildes tieši par semināriem, kursiem, treniņiem, meistarklasēm u.c.

Mūsdienās ir pieejami ļoti daudzi pasākumi, lai pilnveidotu sevi, attīstītu konkrētas prasmes, iemācītos kaut ko jaunu. Facebook un citos sociālajos medijos katru dienu ir jauni paziņojumi par pasākumiem. Bet kā atrast tieši savējo?

Viens no vienkāršākajiem iedalījumiem ir obligātās un profesionālās pilnveides mācības.

Obligātās mācības jāapgūst obligāti, jo to nosaka LR normatīvie akti, piemēram, lekcijas par darba drošību, ugunsdrošību, sertifikācijas semināri, lai var strādāt konkrētā profesijā – skolotājiem, ārstiem, medmāsām, pārdevējiem u.c. Savukārt, profesionālās pilnveides mācības vai kvalifikācijas celšana var būt par jebkuru tēmu un to apmeklējums principā ir brīvprātīgs, izņemot gadījumus, kad darba devējs apmaksā un nosūta.

Mācību pasākumus var iedalīt šādo veidos:

  1. Lekcijas – lasījums, pasniedzējs sniedz jaunu informāciju, auditorijas iesaiste minimāla.
  2. Treniņi – teorija un praktiskie uzdevumi, proporcija vismaz 50/50, lai varētu apgūt jaunas prasmes.
  3. Seminārs / Meistarklases – teorija un praktiski paraugdemonstrējumi, uzdevumi, kas ļauj izprast kādu tēmu vairāk.
  4. Attīstošās un trasnformācijas spēles – praktiskā nodarbība, vislielākā dalībnieku iesaiste, ļoti maz teorijas.

Katram veidam ir sava nozīme, ir reizes, kad vajag vienkārši noklausīties kādas nozares jaunumus, tad lieliski derēs lekcija, bet semināru vajag izvēlēties, ja arī pašam gribas kaut ko jaunu izmēģināt praktiski, un treniņš ir gadījumā, ja pilnībā vajag izprast jaunu tēmu vai pilnveidot savas iemaņas.

Tāpat svarīgi pirms došanās uz mācībām uzzināt mācību programmas saturu:

  •  Personības attīstība – iekšēju vērtību, mērķu uzstādīšana, pārliecību un/vai uzskatu mainīšana, nostiprināšana, pārliecības iegūšana, baiļu mazināšana u.c.
  •  Biznesa treniņš – biznesa procesi, analītika, biznesa attīstība, komandas veidošana, mērķu un stratēģijas izstrāde u.c.
  •  Prasmju pilnveidošana – atgriezeniskā saites sniegšana, pārdošana, komunikācija, stresa menedžments, laika vadīšana, konfliktu risināšana, sporta treniņi, programmēšana, grāmatvedības uzskaite u.c.

Jo vairāk dažādu tēmu ir saliktas īsā mācību programmā, jo mazāk iespēja, ka tās visas izskatīs. Ir redzēts, ka divu stundu seminārā ir ierakstītas vismaz 10 tēmas, tādā gadījumā ir divi varianti – par katru tēmu pāris teikumi, vai arī kāda tēma vispār netiek izskatīta. Personības attīstības pasākumos gala rezultāts katram cilvēkam var būt savs, tāpēc arī programās ir ierakstīti vairāki rezultāti un efekti, tomēr tie visi būs ar vienu motīvu. Prasmju pilnveides treniņā jābūt konkrēti nosauktam, ko tad dalībnieks iemācīsies un varēs tālāk izmantot savā dzīvē – rakstīt grāmatu, pārdot preces, programmēt, vingrot u.c. Bet biznesa treniņos būs konkrēts rezultāts, ko dalībnieks iegūs, lai varētu strādāt un veikt uzņēmējdarbību.

Lai izvēlētos kādu no mācību pasākumiem, galvenais ir – jāsaprot katram pašam, ko tieši es gribu iegūt konkrētajā mācību pasākumā. Mērķi var būt dažādi – iegūt jaunas zināšanas, apgūt konkrētas prasmes, paplašināt paziņu loku, labi pavadīt laiku, dabūt sertifikātu, reklamēt sevi, smelties jaunas idejas u.c. Un atrodot savu mērķi – varēs arī vienkāršāk atrast sev piemēroto mācību pasākumu.

Mūžu dzīvo – mūžu mācies!

 

Kristīne Joanna Golubeva – sertificēts biznesa treneris un profesionāls koučs, vada cilvēkresursu un administratīvās vadības treniņus, koučinga spēles Points of You sertificēts treneris, patīk lasīt, mācīties Latvijā un ārpus tās, lai dalītos ar savām zināšanām un iedvesmotu citus!

 

 

Tevi varētu interesēt arī šis:

POINTS OF YOU – SPĒLE, KAS PALĪDZĒS SAPRAST
UN ATKAL SATIKT SEVI

Viss ir mūsos, arī atbildes un risinājumi sarežģītām situācijām. Arī tad, kad šķietami nezinām, ko vēlamies no dzīves, apkārtējiem un sevis, mēs patiesībā to zinām. Problēma ir tā, ka mūsu smadzenēm dažkārt labpatīk bloķēt pieeju tam, kas ir mūsos… Spēle Points of You ir instruments, kā caur fotogrāfijām un to izraisītām emocijām atkal satikties ar sevi.

Vairāk uzzini ŠEIT >>

Dalīties.

Atstāt Ziņu