Vārda dienu svin: Marija, Marika, Marina

Sekss grūtniecības laikā – jā vai nē?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ievietes ķermenis grūtniecības laikā piedzīvo vairākas izmaiņas. Laikā, kad vienīgā lieta, par ko sieviete var domāt, ir viņas bērna labklājība, seksuālā tuvība kļūst par sekundāru lietu. Lai gan lielākā daļa sieviešu negribīgi attiecas pret ideju par seksu šo deviņu mēnešu laikā, citām savukārt var pat būt paaugstināta interese par to. Te būs dažas lietas, ko tev vajadzētu zināt un paturēt prātā par seksu grūtniecības laikā.

Vai es varu nodarboties ar seksu grūtniecības laikā?
Tas vienmēr ir visvairāk uzdotais un apspriestākais jautājums. Grūtniecība var samazināt tavu dzimumtieksmi un bieži radīt pārpratumus starp tevi un partneri. Bet labā ziņa ir tā, ka sekss grūtniecības laikā ir pilnīgi normāls un tas ir jāuzskata par dabīgu. Tomēr konsultējies ar savu ginekologu par jebkādiem sarežģījumiem, kas varētu rasties.

Vai mēs varam eksperimentēt ar seksa pozām?
Patiesībā, tiešām nebūtu ieteicams eksperimentēt šajā periodā. Tā vietā palūdz, lai tavs vīrietis ieņem pozu, kas nodrošina ne pārāk dziļu „ieiešanu”. Grūtniecības laikā neizvēlies pozas, kas nospiež dzemdi. Tu varētu arī izvēlēties pozīciju, ka atrodies augšā, kas ļautu tev kontrolēt tempu un citas izjūtas.

Vai es izbaudīšu seksu, kamēr es esmu stāvoklī?
Godīgi runājot, sekss grūtniecības laikā var būt neērta pieredze lielākajai daļai sieviešu. Asinsspiediena pieaugums var izraisīt paaugstinātu jūtību. Sliktā ziņa ir tā, ka vairākums sieviešu cieš arī no vēdera krampjiem, dzimumakta laikā. Tādēļ lūdz savam partnerim būt maigam.

Vai tas ir normāli, ja man nav noskaņojuma, lai mīlētos?
Tas ir pilnīgi normāli, ka topošajām māmiņām nav noskaņojums nodarboties ar seksu. Fakts, ka ķermenis piedzīvo vairākas izmaiņas grūtniecības laikā, ir pietiekams iemesls, lai sievietes vēlētos atturēties no jebkāda veida seksuālas tuvības. Kā alternatīva varētu būt, piemēram, kopīga iešana vannā vai jutekliska masāža.

Vai mums var būt orālais sekss, kamēr es esmu stāvoklī?
Orālais sekss var būt alternatīva tuvībai, ja gadījumā dzimumaktu uzskati par nevēlamu. Tomēr anālais sekss grūtniecības laikā ir pilnīgi izslēgts, jo tas var izraisīt infekciju no taisnās zarnas uz maksti. Tāpat pārliecinies, ka tavs partneris orālā seksa laikā tavā vagīnā neiepūš gaisu, jo tas var izraisīt gaisa burbuļus, kas nobloķē asinsvadus.

Vai sekss var kaitēt mazulim?
Nepavisam! Dzemdes kakls tiek sargāts ar biezu gļotu, kas aiztur infekcijas. Pēc orgasma tavs mazulis var kļūt aktīvs un grozīties, bet tas ir tikai tāpēc, ka tev paātrinās sirdsdarbība.

Vai sekss grūtniecības laikā nevar izraisīt spontāno abortu?
Spontānais aborts lielākoties ir rezultāts hromosomu anomālijām, un tam nav nekāda sakara ar seksu. Tavs mazulis ir aizsargāts. Tomēr sazinies ar savu ginekologu, ja tev ir paaugstināta riska grūtniecība, un, ja tā, tad, iespējams, tev būs jāmeklē kādi alternatīvi veidi, kā gūt baudu.

GRŪTNIEČU PIEREDZE:

Evija: Mūsu seksuālā dzīve iet kā pa viļņiem – ir periodi, kad gluži kā zaķīši TO darām bieži, daudz un visvisādi. Un ir periodi, kad seksuālās aktivitātes aiziet otrā plānā un dzīvojam „mierīgu laulāto dzīvi”. Kad paliku stāvoklī, viss pilnībā izmainījās. Kopumā jutos ļoti labi, taču sekss bija tā lieta, ko man tīri fiziski negribējās, viss šķita pārmēru jūtīgs. Dažkārt jutos kā baltais zvirbulis, jo visapkārt informācija teica: gribēt seksu ir normāli! nodarbojies ar to! grūtniecība nav šķērslis! Jāsaka, ka arī vīrs šajā laikā neuzvedās kā mazais zinātnieks, kuru urdītu vajadzība izpētīt un uzzināt, kā tas būtu nodarboties ar seksu grūtniecības laikā. Tā nu mēs iztikām bez tradicionālā seksa, taču atradām citus risinājumus – tā teikt, ir gribēšana, ir varianti! Rezultātā man atmiņā šis posms palicis ar lielu maiguma un romantikas devu, maigošanos un bezgala lielu pietāti vienam pret otra ķermeni. Viens gan, pēc dzemdībām pārmērīgi ilgi negaidījām, lai atsāktu mīlēties. Protams, sajūtas bija dīvainas, nedaudz bail, kā būs, vai nesāpēs. Gluži kā pirmajā reizē! Kas interesanti, bija pat ļoooti labi un vispār pēc dzemdībām sekss ir uzņēmis jaunus apgriezienus – sajūtas šķiet citādas, daudz labākas, un arī fantāzijai pavērušies jauni apvāršņi.

Dana: Mums bija sekss grūtniecības laikā, lai gan jāatzīst, ka tas bija, protams, retāk un arī ierobežotāks. Pirmajās nedēļās es vispār atteicos mīlēties. Nebiju vēl bijusi pie ginekologa un vienkārši intuitatīvi jutu, ka nedrīkstu. Man likās tā mazā dzīvībiņa, kas manī attīstījās, tik vārīga. Pēc tam arī no dakteres saņēmu ieteikumu vēl kādas pāris nedēļas atturēties no seksa, un tam bija pamatots iemesls, ko es sīkāk neskaidrošu. Šajā laikā mans partneris bija ļoti saprotošs, mēs bijām tik pārņemti ar domu, ka kļūsim par vecākiem, tik laimīgi, ka svarīgākais tobrīd tiešām bija rūpēties par manu un mazā veselību pēc iespējas labāk, par seksu nemaz nedomājot.
Kad grūtniecība un manas sajūtas nostabilizējās, tad atsākām baudīt tuvības brīžus. Bija pat brīdis, kad jutu pastiprinātu vēlmi. Taču kopumā sekss mums bija retāk, jo vakaros man ātri nāca miegs un vienīgais,ko vēlējos, bija kārtīgi izgulēties. Ja parasti mīlējoties bijām visai aktīvi un radoši, grūtniecības laikā pozu ziņā bijām ļoti vienveidīgi. To pozu, kuru atradām man par ērtu un labu esam, to arī visu laiku izmantojām. Vīru šajā laikā es uzbudināju pat vairāk kā parasti- viņam patika mani apaļumi. Tomēr viņš teica, ka mīlējoties nekādu citādāku sajūtu kā parasti nebija. Taču man jāatzīst, ka es gan jutos saspringtāka. Lai gan labi zināju, ka mazajam sekss nekaitē, es līdz galam tomēr psiholoģiski nespēju atbrīvoties, man bija nepieciešama ļoti gara un ilga priekšspēle, lai spētu atslābināties un baudīt. Pēdējos grūtniecības mēnešos es arī tīri fiziski vairs neizjutu vēlmi mīlēties, un tad seksa mums atkal nebija. Taču tas neliedza vienam otru savādāk iepriecināt, īpaši iecienītas šajā laikā bija orālās rotaļas.
Pēc dzemdībām man bija vajadzīgi divi mēneši, lai es ne vien sadziedētu dzemdību rētas (man bija plīsumi un pamatīgas šuves), bet arī tīri psiholoģiski būtu gatava mīlēties. Pirmās trīs reizes nesanāca, bet paldies partnerim, kurš bija tik iejūtīgs, pacietīgs un mīlošs un mierināja mani. Ar ceturto reizi atgriezām atpakaļ savu seksa dzīvi, turklāt vēl nebijušos augstumos! Fakts, par ko biju lasījusi un dzirdējusi, ka sievietēm pēc dzemdībām ir daudz izjustāks orgasms, pierādījās dzīvē – tagad varu tam piekrist arī pati pēc savas pieredzes.

 

Rakstā izmantota informācija no interneta vietnes www.babycenter.in

Dalīties.

2 komentāru

  1. Es alku pēc seksa grūtniecības laikā.Gulēju uz saglabāšanu , tomēr, sekss bija nepieciešams Pēc otrā bērma gam pārtraucu ar vīru visas intīmās būšanas, bet ne jau tādēļ, ka seksu nevēlējos, bet nevarēju pieņemt vīra uzvedību, attieksmi(citas viņš mīlēja, citām pakaļ skrēja, no ģimenes visu prom nesa,ha,ha,ha!)

Atstāt Ziņu