Vārda dienu svin: Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns

Sejas ādas tipu kopšana

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Normāla āda

Raksturojums: Tai ir nevainojami sabalansēts mitruma un tauku sastāvs. Normālai ādai raksturīgs veselīgs mirdzums, bēši sārta ādas krāsa, mēreno matēti, gluda, tvirta, bez izteiktām porām un pinnēm.
Kopšana: No rīta un vakarā seju mazgāt ar ūdeni un sejas ziepēm vai želeju. Dekoratīvo kosmētiku notīrīt ar pieniņu. Skurbi lietot reizi mēnesī. Krēmi jāizvēlas pārsvarā mitrinoši, vieglas konsistences.
Dekoratīvā kosmētika: Rudenī, ziemā un pavasarī seju no ārējiem faktoriem aizsargāt ar kompakto vai birstošo pūderi

Sausa āda

Raksturojums: Ādai ir nepietiekami sabalansēts mitruma un tauku sastāvs. Tai ir būtiski pazeminātas tauku izdalīšanās spējas un ādai netiek piesaistīts vajadzīgais mitruma daudzums. Ja ir sausa sejas āda, tad sajūta ir tāda, ka āda ir it kā izmēru mazāka nekā pati seja. Tā ātri zaudē savu elastību un tajā ātri parādās agrīnas grumbiņas. Izskata ziņā pabāla, pelēka, maigi matēta. Sausās ādas tips reaģē uz ūdeni, ziepēm, aukstumu, vēju, salu ar sāpīgu savilkšanos, apsārtumu, lobīšanos. Ņemot vērā to, ka sausai ādai ir tendence pāragri novecot, tāpēc nepieciešams to pareizi kopt un aizsargāt jau no agras jaunības.
Kopšana: Nepieciešama kosmētika, kas domāta sausam ādas tipam, saudzīgi kosmētikas pieniņi, toniki (alkoholu nesaturoši), apelsīna (vai opelīna) saturoši. Krēmi – pavasarī, agrā rudenī un vasarā nepieciešams lietot mitrinošus krēmus. Ziemā – viegli barojošus. Ieteikums skrubēt sausu ādu reizi divās nedēļās, kā arī nevajadzētu lietot pārmērīgi smagus un taukainus krēmus.
Nosliece uz sausu ādas tipu ir individuāli ģenētiska īpatnība, kā arī no dažādiem faktoriem – viss, kas notiek organisma iekšienē, ir redzams mūsu ārienē – stress, imūnā sistēma, hormonālā sistēma, meteoroloģiskie apstākļi, apkārtējā vides ietekme.
Dekoratīvā kosmētika: Tonālajiem krēmiem vajadzētu būt mitrinošiem, piemērotiem sausai ādai. Aizsargslānis – viegls, birstošs pūderis.

Taukainais ādas tips

Raksturojums: Taukainai ādai ir pastiprināta tauku dziedzeru sekrēcija, kas neļauj pietiekami izdalīties mitrumam, tā rezultātā ir traucēta hidrolipīdu slāņu līdzsvars. Taukainas ādas tipa krāsa ir iedzeltenā tonī, raupja, ar redzamām paplašinātām porām, tā rezultātā uz sejas veidojas pūtītes un pinnes, baltie tauku dziedzerīši.
Ar šādu ādas tipu ir pārsvarā novēroti pubertātes vecumā. Tauku dziedzeru sekrēcijas pastiprināšanās iemesli ir – iedzimtība, hormonālās izmaiņas, menstruācijas cikla traucējumi, nepareizs uzturs, gremošanas trakta traucējumi, slimības, vitamīnu trūkums organismā.
Paasinājumi novēroti rudens un ziemas periodā.
Kopšana: kosmētikas līdzekļi ar PH līmeni, kam jābūt skābam. Mazgāt seju ar ūdeni un speciālām
ziepēm vai želejām. Ieteicami tonizējoši un poru savelkoši losjoni (ar mazu alkohola daudzumu)
Krēmi – poru savelkoši, mitrinoši.
Dekoratīvā kosmētika – matējošie tonālie krēmi taukainai ādai, spīduma novēršanai kompaktais pūderis.

Kombinētais ādas tips

Raksturojums: Šāds ādas tips ir divi vienā, vaigu daļa ir sausa ādas tipa, toties piere, deguns, zods (T zona) taukainas ādas tips. Tāds ādas tips rodas tad, ja ir pazemināts mitruma sastāvs, pazemināts mitruma sastāvs, pavājināta asinsrite, tā rezultātā ādas krāsa ir neveselīga, var parādīties apsārtumi, sausuma plankumi.
Kopšana: Ir divi veidi – kā kopt kombinētu ādas tipu. Pirmais – katru ādas tipa daļu ar noteiktu kosmētiku, kas tam piemērota – T zonu ar taukainai ādai piemērotu, pārējo – ar sausai ādai domātu. Otrais – lietot specializētu kosmētiku kombinētai ādai.
Dekoratīvā kosmētika: Sausās ādas zonām nepieciešama dekoratīvā kosmētika, kas piemērota sausai ādai. Taukainās zonas – ar kosmētiku, kas piemērota taukainam ādas tipam.

Jutīgais ādas tips

Raksturojums: Jutīgas ādas tips ir jau pieskaitāms pie hroniskas ādas slimības, vai arī dzīves laikā āda ir saņēmusi bojājumu – saules apdegumu, apsaldējumu, iekaisumu. Šāds ādas tips reaģē uz potenciāliem kairinātājiem, gan iekšējiem, gan ārējiem. Bieži šāda tipa āda ir sārtas ādas krāsas (sārtums parādās no kairinājuma, bet kairinājums no tā, ka asinsvadi ir tuvu ādai, to sieniņas ir ļoti plānas). Šādu asinsvadu tīklojumu uz ādas sauckupiroza.
Ieteikums- saudzīgi apieties ar šādu ādas tipu: neapmeklēt solāriju, aizsargāties no saules, karstuma, sala.
Kopšana: kopšanu jutīgai ādai nosaka alergalogi vai dermatologi
Kosmētika: Kupirozas ādas problēmai ir speciāla kosmētika, kura stiprina asinsvadu sieniņas

 

Sagatavojusi: kosmētiķe Ketija Dinsberga – Bojāre

Dalīties.

Atstāt Ziņu