Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Sejas ādas kopšana vasarā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ā vasaras periodā kopt seju? Cik lielā mērā jārūpējas par ādas aizsardzību, arī neatrodoties pludmalē, lai veselīgais brūnums nesagādātu veselības problēmas? Šos un citus būtiskus sejas kopšanas jautājumus vasarā Pirmais Baltijā Beauty Online serviss INTENSA.PRO  uzdeva sejas estētikas speciālistei Ilzei Actiņai.

Kādus sejas krēmus jāizvēlas vasaras laikā?

Vasarā vissvarīgākais ir mitrināšana. Neatkarīgi no tā, vai spīd saule vai līst lietus, šajā gadalaikā ir jārūpējas par ādas mitrināšanu un aizsardzību, neiztrūkstošam elementam kosmētikas klāstā jābūt saules aizsargkrēmam.

Pēc kādiem kritērijiem jāizvēlas krēma SPF?

Mūsdienās saules starojums ir diezgan nelabvēlīgs, tādēļ arī krēma esošajam SPF ir jābūt diezgan spēcīgam. Visdrošākais, protams, ir SPF 50. Ja cilvēkam ir izteikti brūna ādas krāsa vai jau iegūts iedegums, var izvēlēties krēmu ar mazāku SPF, taču tas ir jāvērtē ļoti individuāli. SPF 50 ir uzskatīt par drošāko investīciju labākam izskatam nākotnē.

Daudziem ir aizspriedumi, ka, izvēloties krēmu ar SPF, nav iespējams iesauļoties, taču varu droši apgalvot, ka tās ir muļķības. Nosauļošanās process notiek lēnāk, taču pareizāk no ādas aizsardzības viedokļa. Āda kļūst brūna pakāpeniski, turklāt svarīgākais, ka tā netiek bojāta.

Ja ir vēlme iegūt skaistu iedegumu, sejai ieteicams izvēlēties krēmu ar SPF 50, taču ķermenim piemērots būs arī krēms ar mazāku aizsardzību, jo ķermeņa āda ir daudz izturīgāka par īpaši saudzējamo sejas ādu. Visbiežāk ķermenim tiek lietots krēms ar SPF 30, taču gaišai ādai vairāk piemērots ir krēms ar SPF 40.

Kādus ādas kopšanas līdzekļus jālieto pirms un pēc sauļošanās?

Patlaban pieejamais kosmētikas piedāvājums paver ļoti plašas izvēles iespējas. Ir pieejami dažādi krēmi, kas aktivizē iedeguma procesu, šūnu aizsargkrēmi, speciāli krēmi, kas sagatavo ļoti gaišu ādu sauļošanās procesam, kurus jālieto krietnu laiku pirms došanās saulē.

Ir arī speciāli krēmi, kas pasargā cilvēkus, kam ir ļoti jutīga āda, un tos, kam ir saules alerģija.
Krēmi pēc sauļošanās ir paredzēti ādas atvēsināšanai, mitrināšanai un barošanai. Ja saulē pavadīts ilgāks laiks, ir jānomazgā ķermenis, tikai pēc tam jāuzklāj krēms, jo ūdens mazina ādas virsējā slāņa temperatūru un daļēji arī mazina ultravioleto staru negatīvo iedarbību.

Kādus līdzekļus jālieto pēc jūras peldēm?

Tā kā jūras ūdens ir sāļš, tad vispirms noteikti ir jānomazgājas, pēc tam var izmantot tos pašus krēmus, ko lieto pēc sauļošanās. Ja āda ir sausa, jāizvēlas mitrinoši un barojoši krēmi.

Cik svarīgi ir lietot dienas un nakts krēmu?

Būtiskāk ir saprast iemeslu, kāpēc tiek lietots katrs krēms. Vispirms ir jāsaprot, vai ādai ir nepieciešama pastiprināta kopšana, vai ir kādas problēmas, kas jānovērš iespējami īsā laikā. Protams, dienas un nakts krēmiem ir atšķirīgs sastāvs. Nakts krēms vairumā gadījumu ir domāts kādas noteiktas problēmas novēršanai, to jālieto arī, ja ir sausa sejas āda. Protams, ka nekas slikts nenotiks, ja dienas un nakts krēmi tiek lietoti ieraduma pēc, satraukumam nav pamata arī tad, ja nakts krēms ir beidzies un tā vietā lieto dienas krēmu.

Nakts krēms pēc tekstūras ir smagāks, blīvāks un komponentu ziņā bagātīgāks, bet dienas krēmam ir krietni vieglāka konsistence, jo tas nedrīkst radīt smaguma sajūtu uz ādas, ādai ir jāelpo. Dienas laikā galvenais ir aizsargāt ādu, bet naktī – pabarot.

Veikalos ir nopērkami arī krēmi ar 24 stundu iedarbību – to sastāvā parasti ir dienas un nakts vērtīgāko komponentu apvienojums, tas spēj nodrošināt maksimālu ādas komfortu, taču, izvēloties šādu krēmu, jāņem vērā, ka tam ir ļoti neliela SPF aizsardzība, vai tās nav nemaz.

Kāds ir Jūsu viedoklis par BB krēmiem? Tie ir piemēroti vasarai?

Tajos ir ļoti daudz mitrinošās sastāvdaļas. To var uzskatīt par klasisku krēmu, kuram pievienots pigments un SPF. Tas ir labs variants steidzīgiem cilvēkiem – sejas āda mitrināta, aizsargāta un izlīdzināts ādas tonis. Ja BB krēms atsevišķām sievietēm šķiet nedaudz par sausu, zem tā droši var lietot mitrinošu krēmu vai serumu.

Es neuzskatu, ka BB krēms ir ikdienas kosmētiskais līdzeklis, tas drīzāk ir rezerves variants steidzīgā situācijā. Tas ir vairāk piemērots gados jaunām sievietēm, kurām ir laba sejas āda, kas nav sausa un klāta ar pigmentācijas plankumiem. Ilgstoša atrašanās putekļainā vidē vai tiešos saules staros arī nav vēlama. To nevajadzētu lietot 12 mēnešus gadā, tas jāatstāj kā „ātrās palīdzības” variants.

BB krēmā ir daudz pigmenta, tas nav krēms, tas vairāk ir dekoratīvs elements. Aizsargfaktors ir iekļauts ne tikai BB krēmos, bet arī tonālajos un parastajos dienas krēmos.

Kādi ir Jūsu ieteikumu sejas ādas atsvaidzināšanai vasaras laikā?

Termālie ūdeņi ir ļoti labi, tagad ļoti populāri ir micelārie ūdeņi, šūnu ūdeņi, celulārie ūdeņi kas tiek ražoti spreja veidā. Tie ir nopērkami gan aptiekās, gan skaistumkopšanas salonos, gan specializētajos kosmētikas veikalos. Šie līdzekļi ir nopērkami dažāda izmēra iepakojumos, arī tādos, ko ērti ielikt rokassomiņā un ņemt līdzi uz darbu.

Dažiem celulārajiem ūdeņiem ir pievienots UVA filtrs, kas aizsargā ādas šūnas. Šos ūdeņus ieteicams ņemt līdzi ceļojumos uz siltajām zemēm, arī dodoties pārgājienos. Tie ir neaizvietojams palīgs krasu temperatūras maiņu gadījumos.

Ko vērtīgu āda no tiem gūst?

Ikdienā mēs ilgstoši atrodamies telpās, kurās ir maz skābekļa, nav saules. Darbā mēs pavadām diezgan ilgu laiku, no 8 līdz pat 12 stundām, dažkārt pat vairāk. Ādai nepieciešama papildus mitrināšana, kas tai palīdz saglabāt reģenerācijas spējas, kā rezultātā āda ilgāk saglabās jauneklīgu izskatu. Visi šie ūdeņi radīs tikai pozitīvu efektu, jo to uzdevums ir mitrināt, atsvaidzināt un aizsargāt. Vesela āda ir galvenais priekšnoteikums labam izskatam un pašsajūtai kopumā.

                                                           
LASI VĒL!

Meikaps vasaras karstumā

Mums visām gribas izskatīties labi, bet tai pat laikā arī
nenoslogot savu seju ar krēmiem un dekoratīvo kosmētiku.
Kā to panākt? Kādi knifi jāņem vērā, kopjot sejas ādu
un veidojot meikapu vasarā?

>>>

Pēdu kopšana vasarā

Gada karstākajā gadalaikā nākas biežāk saskarties ar tādām problēmām kā tulznas, sēnīšu infekcijas un pastiprināts sviedru aromāts. Lasi par to, kā izvairīties no šādu problēmu rašanās, un to, kā pēdas apkopt vasarā

>>>


 

Dalīties.

Atstāt Ziņu