Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Savvaļas ārstniecības augu zinības

Pinterest LinkedIn Tumblr +

JūtiesLabi.lv aicina Tevi uz

Savvaļas ārstniecības augu zinībām pie Līgas Reiteres,

šoreiz svētdienā – 6.novembrī plkst. 11:00

Zinības sāksim ar indīgo augu atpazīšanu, tālāk Līga Tev stāstīs, kā atpazīt ārstniecības augus, kā tos vākt, uzglabāt un pielietot tautas medicīnā (tējās, eļļās, pulveros u.c). Līga galveno uzsvaru liek uz to, kā būt veselam neielaižot slimību sev iekšā. Seminārā spēlēsim spēli “Trejdeviņi ārstniecības augi”, kuras laikā iemācīsies atpazīt kaltētus savvaļas ārstniecības augus, kā arī uzzināsi, kā īsā laikā iemācīties un atpazīt ārstniecības augus. Priekšzināšanas nav nepieciešamas.

Zinību laiks: 6.novembrī plkst. 11:00

Zinību vieta: Brīvības ielā 99-4 (SievietesPasaule.lv telpās)

Zinību cena: 10 lati (nākot kopā ar draugiem saņem 10 % atlaidi)

Vairāk informācijas: http://www.JutiesLabi.lv

Pieteikšanās pa epastu JutiesLabi@gmail.lv vai tālruni 29130346

 

Nedaudz par zinātāju Līgu Reiteri
Līga augusi daudzbērnu ģimenē kā vidējais bērns – tas, kurš audzis savā vaļā un savās domās. Dzimtā Līga ir vienīgā zāļu sieva, taču lielu ieguldījumu devuši vecāki. Tēvs – laika zinātājs un īstens zemes pazinējs, kurš paņemot zemi plaukstā, mācējis noteikt, kad sēt un kad rakt. Māte – īsta saimniece, kura bērniem mācījusi rūpēties un godāt to, kas cilvēkam dod spēku un maizi.

Jau kopš mazotnes Līgas galvenā vērtība ir bijusi veselība – ja vien tā ir, tad būs arī maize un darbs. Saliekot kopā vecāku sniegto un pašas apzināto – pļavu, zemi un veselību – Līga ir izveidojusi pamatu Zāļu sievas mācībai.

Piecas dienas nedēļā Līga strādā Ventiņu muzeja filiālē Amatu mājā kā muzeja pedagogs, Ventiņu stāstniece un zāļu sieva. Līga uzsver, ka nav dziedniece, bet gan skolmeistars, akcentējot nemateriālās vērtības – valodu, tradīcijas un prasmes -, kā arī mācot cilvēkiem saglabāt mājvietas svētību.

Zāļu sievas amats mūsdienās ir gandrīz izmiris. Līga ir viena no retajiem ārstniecības augu zinātājiem ar tik plašu pamatu, kas gūts nevien intuitīvi pļavā, bet arī studējot visu pieejamo literatūru, sākot no 100 gadus vecām grāmatām līdz pat mūsdienu internetam. Turklāt zāļu sieva šo visu pieejamo informāciju rūpīgi sagrupējusi – kā vispārējo patiesību, varbūtējo patiesību un personīgo patiesību. Tāpat Līga uzsver, ka zāļu tējas ir tikai trešais no iespējamiem ārstiecības līdzekļiem, kā divus pirmos minot svaigās zaļās receptes un smaržu terapiju.

Dalīties.

Atstāt Ziņu