asara ir laiks, kad mūsu āda iegūst skaistu iedeguma toni. Bet kā tad ir ar sauļošanos? Ne visi to grib darīt un pakļaut sevi saules starojuma ietekmei. Kādam, savukārt, visa vasara paiet birojā un nekāda lielā sauļošanās nemaz nesanāk. Šādos gadījumos ir pieejama alternatīva – paštonējošie līdzekļi.
Paštonējošie līdzekļi piešķir mūsu ādai iedeguma efektu. To sastāvā ir viela DHA, tā reaģē ar aminoskābēm un proteīniem epidermā, tādējādi brūninot ādu. Šī viela iesūcas ādas virsējā slānī, iekrāsojot to tumšākā krāsā. DHA, atšķirībā no saules un solārija neizraisa ļaundabīgo šūnu attīstību.
Padomi paštonējošā līdzekļa lietošanā
– Veic ādas pīlingu, lai atbrīvotu to no atmirušajām šūnām. Tas nepieciešams tādēļ, lai āda iegūtu vienmērīgu toni un nerastos tumši plankumi.
– Pirms paštonējošā līdzekļa klāšanas, lieto kādu mitrinošu līdzekli, lai mākslīgais iedegums veidotos vienmērīgs. Pretējā gadījumā sausajās un raupjajās vietās pašiedeguma līdzekļi klāsies nevienmērīgi.
– Līdzekļa uzklāšanu sāc ar kājām, pakāpeniski virzoties uz augšu. Lai iesmērētu muguru, droši vien būs jālūdz kāda palīdzība.
– Līdzekli nav jāierīvē ādā, bet jāklāj vieglām kustībām. Rīkojies diezgan ātri, lai neiekrāsojas plaukstas, taču pārlieku nesteidzies, lai klājums nebūtu nevīžīgs un neveidotos kādi pleķi.
– Neklāj līdzekli biezā kārtā. No sākuma uzklāj plānu kārtiņu un paskaties, kā tas izskatās, vai esi apmierināta ar „iedegumu”. Tad, ja nepieciešams, varēsi uzklāt vēl papildus kārtiņu.
Zināšanai
Tas, kāda āda izskatās uzreiz pēc līdzekļa uzklāšanas nav īstais rezultāts. Iedegums attīstās pakāpeniski, aptuveni trīs stundu laikā.
Šos līdzekļus nevar lietot katru dienu, jo ādai jāļauj atpūsties.
Tonējošais līdzeklis nepaslēps kādu ādas defektu, ja tāds ir. Šajā gadījumā, labāk pat būtu izvairīties no šo līdzekļu lietošanas, jo bojātajās vietās āda var iekrāsoties īpaši spilgti.
Mākslīgo iedegumu nevar nomazgāt. Tas noiet pakāpeniski, aptuveni četru dienu laikā.
Saules radītais iedegums ir kaitīgāks nekā paštonējošo līdzekļu radītais, tomēr, tam ir arī savi trūkumi. Tas nav ilglaicīgs, tas var veidot nevienmērīgu toni, un krēma sastāvā tomēr ir ķīmiskas vielas. Dažādi krēmi satur dažādas sastāvdaļas, dažādu ķīmiju, bet ar katru gadu tā uzlabojas. Pašlaik ir pieejami arī ekoautobronzas krēmi.
Jāatceras, ka tonējošajiem krēmiem nepiemīt ādas aizsargpigmentācija. Arī ar šiem krēmiem saulē var apdegt, obligāti jālieto saules aizsargkrēmi. Pašlaik tirgū parādās speciāli aizsargkrēmi, kas māk izslēgt daļu kaitīgā UV starojuma, neļaujot tam dziļi nokļūt ādā, tā pasargājot no apdeguma, bet ļaujot iesauļoties.
Un kādas ir tavas domas vai pieredze ar paštonējošo līdzekļu lietošanu?