Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Saujiņa pavasara pumpuru dienā!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sveikas, šajā skaistajā pavasarī!
Pamanot jūsu konkursa aicinājumu, uzreiz radās vēlēšanās padalīties ar savu pavasara rituālu nu jau vairāku gadu garumā, kas liecina, ka tas ir izturējis laika pārbaudi un atzīts par vērtīgu.

Pēdējos gadus esmu iemanījusies ziemas posmu pavadīt mierīgāk nekā pārējos gadalaikus. Dodu sev atpūtu un palutinu. Laikā, kad nokūst sniegs, pirmais, protams, ir bērzu sulu tecināšana un dzeršana. Tas sakustina manī asinis un dzīvības enerģiju, un esmu gatava ķerties pie rituāla, kas man dod fantastisku spēku un veselību līdz pat nākamajam sniegam.

Mans pavasara rituāls ir šāds: tikko pēc bērzu sulu tecināšanas beigām visiem mūsu Latvijas skaistās dabas kociņiem un krūmiņiem raisās pumpuriņi. Katru mīļu pavasara dieniņu (vai, kad iespēja izbraukt no pilsētas) es pastaigāju pa apkārtni un pamanu, kas man šogad sniegs pretim tieši man nepieciešamās “vitamīnu kapsuliņas”.

Sākumā biju uzmanīga un nedaudz bailīga, tagad jau drošāka, jo esmu to novērtējusi un zinu, kādu labumu tas man nesīs. Liepa, bērzs, upenītes, jāņogas –  tie ir mani atzītākie pumpuriņi. Pa saujiņai dienā un fantastiska enerģija tevī raisās, piepildies ar spēku un darīt gribēšanu. Ziemas nogurums jau pēc pāris dienām aizslaucīts kā nebijis! Un ticiet,- pēc tā labuma vairs negribas uzkost pīrādziņus vai štovētus kāpotsiņus….Viss pats sakārtojas.

Iesaku visām meitenēm un dāmām pamēģināt šo dāsno un nenovērtējamo pavasara velti. Ieklausieties sevī, pastaigājiet mierīgu prātu un nogaršojiet. Ja kāds zaļumiņš izraisa nepatiku, tātad tas pagaidām jums nav vajadzīgs, ejiet tālāk….pie nākošā vitamīnu avota. Tā jums izdosies atrast tieši jums un tieši tagad visvajadzīgāko. Tikai neaizmirstam nenodarīt pāri nevienam mūsu labuma nesējam, bet labāk pateikt – paldies.

Šis pumpuru laiciņš ir ļoti īss, tāpēc cenšos izmantot katru iespējamo dieniņu. Uzreiz pēc tam jau izspraukušās pirmās pieneņu lapiņas, kas ar maurlociņiem un krējumu ir nenovērtējams vitamīnu avots visai mūsu ģimenei un nu jau arī draugiem. Pēc šiem labumiem jūtos pilnīgi gatava, spēcīga, veselīga un skaista visam gada skrējienam, ko pavadu patiešām ļoti aktīvi.

Tātad – saujiņa pavasara pumpuriņu dienā! Novēlu jums, meitenes, atrast katrai savu enerģijas un prieka avotu!

Dalīties.

5 komentāru

  1. Līga Rozentāle on

    Es arī pavasarī izbaudu šīs 'vitamīnu kapsuliņas' – man vislabāk garšo upeņu pumpuri, mmm!<br>Un jauno gārsu, skābenīšu, virzu, nātru salāti vispār ir īsts zaļais brīnums! Jau ar nepacietību gaidu, kad šajā nedēļas nogalē nogaršošu pirmos zaļumus, kas laukos izdīguši.

  2. anda pētersone on

    Paldies par atgādinājumu, -katru gadu briestu šim pasākumam, bet kaut kā ļoti ātri paskrien garām pumpuru laiks. Šogad noteikti izmantošu šo veselības stiprināšanas iespēju.

  3. it kā pilsētās neaugtu koki un krūmi! Tas pats mežaparks, biķernieku mežs-nu nav jau te tik piesārņots, lai pumpurus nevarētu pagrauzt! 😀

  4. Annija tu nu nu on

    protams, pagaršoju ceriņus, breismīgi rūgti :0 biju cerējusi uz upenēm, tās droši vien būtu feinas :))

Atstāt Ziņu