Vārda dienu svin: Līga

Sāp kakls? Jāpadomā, kādas emocijas ‘noriji’!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kakls sāp, iekaisis sarkans, grūti norīt pat siekalas – vai tā tev ir pazīstama sajūta? Ezotēriķi uzskata, ka sāpes kaklā (angīna, faringīts, laringīts) mūs piemeklē noteiktos brīžos un tāpat kā citas sāpes ir uzstājīgs signāls aizdomāties par sevi.

Psihoterapeits un homeopāts Valērijs Siņeļņikovs skaidro, ka sāpes kaklā var veidoties tad, ja tu atturies no rupju vārdu izteikšanas, „norij”, apspied sevī savu niknumu un citas emocijas vai baidies pateikt skaļi to, ko domā. Tādos gadījumos tava rīkle tūlīt pat reaģē uz to ar iekaisumu. Tas ir sava veida šķērslis pirms aizliegtā izteikšanas.

„Cilvēki ar iekaisušu kaklu nespēj izteikt sevi, savu attieksmi, pastāvēt par sevi, palūgt to, ko vēlas. Viņi paši rada sevī dažādus šķēršļus un pēc tam no tā cieš,” raksta V. Siņeļņikovs.

Viņš uzsver, ka vēl viens svarīgs kakla sāpju cēlonis var būt savas mazvērtības izjūta: „Visi mazvērtības kompleksi noteikti iziet cauri rīklei, jo cilvēks sevi tad pastāvīgi lamā, pauž neapmierinātību ar sevi, savu izskatu vai savu rīcību. Un zemapziņas saprāts ir spiests izraisīt slimību, lai pasargātu mūs no mums pašiem. Pēc šā paša principa zemapziņa rīkojas arī tad, ja mēs lamājam un kritizējam citus.”

Dziedniece Līza Burbo kakla sāpes skaidro līdzīgi. Viņa norāda- ja cilvēks jūt sāpes kaklā rīšanas laikā, viņam sev jāuzdod jautājums: “Kādu situāciju man dotajā brīdī ir grūti norīt?” Iespējams, tā ir kāda spēcīga emocija vai nevēlēšanās pieņemt kādu cilvēku vai jaunu ideju. Tāds apgrūtinājums cilvēkam izsauc niknumu un agresiju vērstu pašam pret sevi vai uz citu cilvēku.

L.Burbo uzsver, ka tieši kaklā atrodas centrs, kas atbild par radošo. Tāpēc, ja tev sāp kakls, tev jādod sev tiesības radīt un darīt visu, ko tev gribas, nevainojot sevi un nebaidoties traucēt citus. Tajā vietā, lai dusmotos uz sevi par nepareizi pieņemtu lēmumu vai neapdomīgu rīcību, iemācies ar mīlestību pieņemt to, ko radi. Tikai tā tu vari atvērt savu individualitāti.

Viņa arī atzīmē, ka kakls savieno sirdi un galvu, kas metafiziskajā līmenī nozīmē – mīlestību pret sevi un ES esmu. Veidojot dzīvi atbilstoši savām patiesajām vēlmēm, tu realizē savu individualitāti, savu ES esmu. Tāpēc, ja tu ļausi sev dzīvot tā, kā tu pati vēlies, nevis klausīsies, ko saka apkārtējie, attīstīsies arī tavas radošās spējas.

 

Avoti- Līza Burbo ‘Tavs ķermenis tev saka- Mīli sevi!’ / Твое тело говорит «Люби себя!»

Valērijs Siņeļņikovs „Izproti savu slimību!”

Dalīties.

4 komentāru

  1. Gribētu atzīmēt, ka ļoti patiesi. Kādreiz, kad dzīvoju ar iepriekšējo vīru, kuram patika ar dūrēm atbildēt uz kaut nelielu manis neapmierinātību pret viņu, regulāras smagas angīnas un citas rīkles slimības bija mana ikdiena. Jau vairākus gadus dzīvoju ar citu, mājās miers un saskaņa- vispār nezinu, kas ir angīna. Tā ka taisnība būs vien tiem ezotēriķiem

Atstāt Ziņu