Vārda dienu svin: Mirta, Ziedīte

Sāc vasaru ar Sieviešu skrējienu Mežaparkā!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

īdzšinējos gados plašu atzinību guvušais Sieviešu skrējiens šogad aktīva dzīvesveida piekritējas Mežaparkā pulcēs 11.un 12.jūnijā. Pasākums jau ceturto gadu pulcēs vairākus tūktošus aktīvu un sabiedrisku sieviešu, tāpēc rīkotāji vērienīgo notikumu paplašinājuši visas nedēļas nogales garumā, ļaujot dalībniecēm izvēlēties sev tīkamāko nodarbi – sestdien piedāvājot brīvdabas fitnesa programmu, savukārt skriešanas svētkiem atvēlot svētdienu.

Sieviešu skrējiena pirmajā dienā tā dalībniecies pulcēsies nebijušā brīvdabas fitnesa dienā. Latvijas un ārvalstu treneri Mežaparkā visas dienas garumā liks kustēties sievietēm, kurām ir svarīgi uzturēt savu fizisko formu, labu veselību, vairot skaistumu un būt kopā ar sev līdzīgi domājošām. Fitnesa aktivitātes Mežaparkā sāksies plkst.12 un turpināsies līdz pat plkst.18, bet ierasties pasākuma centrā varēs jau no plkst.11.00.

Jebkurai sievietei nepieciešams kustēties, norāda Sieviešu skrējiena vēstneses, par kurām šogad izvēlētas sievietes no tautas, nevis plaši pazīstamas sabiedrības dāmas, kā tas ir bijis visos iepriekšējos gados. Septiņas burvīgas daiļā dzimuma pārstāves – juriste Luīze Mantiņa, trīs bērnu māmiņa Ramona Simona Mežgaile, enerģijas medniece Linda Samsonova, dvīnes daiļslidotājas Marta un Ieva Poļevskas, jaunā māmiņa Linda Ķuze un dabas cienītāja Alise Putraima – tikai izraudzītas īpaša konkursa ietvaros, kas tikai veidots sadarbībā ar pasākuma atbalstītāju, sporta preču veikalu tīklu “Sportland”.

Pasākuma vēstneses iedvesmo apkārtējos ar savu pozitīvo piemēru un iedrošina arī citas sievietes rūpēties par sevi. „Skrienu sevis dēļ, jo pēc skrējiena varu ļoti viegli atslābināties un sakārtot savas domas. Protams, arī  fiziskās formas uzlabošanai, ikdienas rutīnas mazināšanai un veselībai noder skriešana,” uzsver Sieviešu skrējiena vēstnese Linda Ķuze, atzīmējot arī brīvības sajūtu, ko sniedz skriešana. Citām meitenēm Linda novēl izaicināt sevi un nospraust mērķus, sakot viedus vārdus: „Ja mēs, Sieviešu skrējiena vēstneses varam, tad arī Jūs, meitenes varat!”

Trīs bērnu māmiņa Ramona Simona Mežgaile ir gandarīta par iespēju motivēt citas māmiņas un skrien savas labsajūtas uzlabošanai: „Es skrienu, jo tā ir sava veida meditācija un tas ir brīdis, kad varu būt kopā ar sevi un savām domām.”

„Man patīk uzvarēt slinkumu un izaicināt sevi,” ne mirkli nevilcinoties saka enerģiskā Linda Samsonova, kura bērnībā nodarbojusies ar vieglatlētiku un šķēpa mešanu, taču tagad pievērsusies skriešanai.

 “Mēs esam radīti kustībai! Jebkurai sievietei jānodarbojas ar aktivitātēm, kas viņai pašai vislabāk patīk,” piebilst dvīnes Marta un Ieva Poļevskas, kuras ar skriešanu uzlādē savas iekšējās baterijas un atbrīvojas no dienā iekrātās spriedzes.

„Es skrienu, lai izvēdinātu galvu un izkustinātu rumpīti, uzturētu sevi formā un izbaudītu šodienu,” piebilst skrējiena vēstnese Luīze Mantiņa, kura pirms Sieviešu skrējiena Mežaparka treniņā ieradusies kopā ar suni, kuram patīk izskrieties kopā ar saimnieci.

 „Mēs skrienam, jo mēs gribam būt veselas un skaistas, kā arī uzturēt sevi formā. Mēs gribam iedvesmot arī citas meitenes,” gatavojoties Sieviešu skrējienam bilst Mežaparka koptreniņā sastaptā viena no vēstnesēm MyFitness trenere Daiga, veltot iedvesmojošus vārdus arī citām sievietēm: „Esiet aktīvas, mīļās meitenes!”

Veselīgam sievietes organismam nepieciešams kustēties katru dienu, tāpēc fitnesa piesātinātai sestdienai brīvā dabā svētdien sekos ierastais Sieviešu skrējiens, kurš šogad paplašināts ar jaunu distancēm.

Ceturtajā Sieviešu skrējienā dalībnieces var izvēlēties gan tradicionālo 7,5 kilometru distanci, gan nebijušo 5 kilometru skrējienu, ja pirmajā reizē 7,5 kilometri šķiet pārāk daudz. Abas distances dalībnieces var veikt netikai skrienot, bet arī nūjojot un ejot, tādējādi neierobežojot dalībnieču vēlmes.

Tā kā daudzām sievietēm, iespējams, šis būs pirmais publiskais skriešanas, iešanas vai  nūjošanas pasākums, kā arī tās, kuras sporto veselības uzlabošanai, nevis, lai sacenstos un rezultātu tabulās pierādītu savu varēšanu, kā 7,5 kilometru, tā arī 5 kilometru distancēs varēs doties ar laika kontroli vai bez tās.  

Mežaparks – tā ir skriešana un sportošana dabā, tas ir svaigs gaiss un brīvības sajūta. Daudzie asfaltētie celiņi brīvdienās ir pilni ar cilvēkiem, kuri ne tikai skrien un vingro. Tāpēc neiztrūkstoša Sieviešu skrējiena sastāvdaļa būs arī nūjošanas distances.

Kā jau katru gadu, savos skrējienos piedalīsies bērni vecumā no 2 līdz 12 gadiem. Jāpiebilst, ka 200-1000 metru garajos bērnu skrējienos aktīvi piedalās arī puikas.

Šogad sacensību organizatori sarūpējuši nebijušu jaunumu – visas finišējušās dalībnieces 5 km vai 7,5 km distancēs, gan Bērnu skrējiena dalībnieki saņems piemiņas medaļas, kā arī, kā ierasts, ūdeni un gardumus no sacensību organizatoriem un atbalstītājiem. Bet par papildus samaksu dāmas varēs medaļās iestrādāt arī savu laiku.

Iepriekšējā pieteikšanās gan Sieviešu skrējienam, gan fitnesa dienai par izdevīgākām cenām turpināsies līdz 10.jūnijam skrējiena mājas lapā sieviesuskrejiens.lv. Ja ir vēlme sportot abas dienas, tad vienīgajam sieviešu skrējienam Latvijā iespējams reģistrēties izdevīgāk, iegādājoties divu dienu biļeti. Pieteikšanās būs iespējama arī 11.un 12.jūnijā pasākuma laikā uz vietas Mežaparka estrādē, taču tad jārēķinās ar lielāku cenu un savlaicīgu ierašanos, lai paspētu piereģistrēties.

Pasākuma Expo un numuru izņemšana notiks TC “Domina” 8.jūnijā no plkst.17 līdz plkst.21, kā arī 9. un 10.jūnijā visas dienas garumā no plkst.11 līdz plkst.21.

Sīkāku informāciju un reģistrēties skrējienam vari pasākuma mājas lapā sieviesuskrejiens.lv, Nike un Sportland veikalos. Tiekamies Sieviešu skrējienā jau pavisam drīz! 

Dalīties.

Atstāt Ziņu