Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris

Sāc nedēļu kopā ar Signi Meirāni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kā ik pirmdienu, turpinām tikties ar interesantām un iedvesmojošām personībām. Šonedēļ tiekamies ar Signi Meirāni no cetrassezonas.lv. Šķiet viņa prot jebkuru ēdienu pagatavot un pasniegt tā, ka šķiet, nekā garšīgāka nav. Šobrīd Signe strādā arī pie recepšu grāmatas, tāpēc darba nav maz, bet mums prieks, ka nelielai sarunai to tomēr atradām.

Kāda ir Tava laba rīta formula?
Pirmkārt, ir jāpieceļas laicīgi. Tad izdzeru glāzi silta ūdens, linsēklu eļļu, manu mīļo kafiju un noteikti apēdu brokastis. Vienmēr. Ja tas viss nav izdarīts, šķiet, ka dienai kaut kas pietrūkst.
Brīvdienās tās ir brokastis ar ģimeni un iespēja ilgi staigāt pidžamā;)

Lietas, cilvēki vai vietas, kas Tevi iedvesmo?
Tie ir cilvēki, kas ir atklāti un sirsnīgi, tādi, kas neliekuļo. Mani noteikti iedvesmo cilvēki, kas dara tādu darbu, kas nes kādu labumu sabiedrībai. Nespēju saprast, kā var uzņemties tādu atbildību, kā dūlot vai būt vecmātei (tik nozīmīgi), vadīt lidmašīnu, būt lieliskai bērnudārza audzinātājai vai auklei. Tie ir tik nenormāli svarīgi darbi.
Ja konkrēti par personām, kuras mani iedvesmo – Jamie Oliver, Christy Turlington, Richard Brenson, Kate Middlton, karaliene Elizabete, Sting utt. To ir daudz 🙂
Un, man ir arī vietas, kas mani iedvesmo – Francija, pavisam noteikti. Arī Itālija, Portugāle.

Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Pirmkārt, tā sajūta, kad strādā pie grāmatas. Savas grāmatas, kura ir tāda, kādu to gribi un, kura iedvesmo katru dienu. Tas ir fantastisks spēks.
Otrkārt, es jau ilgu laiku ik pa laikam skatos filmas Family Stone un Love Actually. Tās nekas nepārspēj, ja gribas ko sirsnīgu, ieritinoties zem segas ar krūzi tējas.
Man atklājums un iedvesma – Ziemassvētku gatavošanās rituāls katru gadu. Es to sāku darīt jau septembrī, kad pērku dāvanas, pārdomājot kas kuram vislabāk patiks. Šis rituāls mani iedvesmo visvairāk.
Un jaunākais, no maniem atklājumiem – rīti, kas kopš septembra mūsu ģimenē ir savādāki, jo abas meitas ir sākušas iet skoliņā. Man ļoti patīk tas brīdis, kad visi taisāmies un ejam kopā uz mašīnu, braucam uz skoliņu un sabučojamies, lai pateiktu “Au revoir!” (viņas iet Franču skoliņā). 

Par ko nav vērts uztraukties?
Mums patiesībā par daudz ko nevajadzētu uztraukties, bet man personīgi tas diemžēl neizdodas;)

Pabeidz teikumu:
Sievietes pasaule…
…ir trausla kā ziedlapiņa, stipra kā akmens un viņas pasaules iedvesma ir mīloša ģimene un bērni. 

Kas ir visgaršīgākais ko tu esi ēdusi un ko ēdot, tu joprojām savieb seju?
Seju saviebju vienmēr, kad manā priekšā ir austeres. Nu nevaru tās dabūt lejā. Pat ar labu šampanieti ne. 

Visgaršīgākais? Svaigi cepta maize Kalifornijas ceptuvē pa ceļam uz okeāna piekrasti. Un tāda pati maize Francijā, netālu no St. Emilion. 

Ko nozīmē ēdiena baudīšana?
Tas ir tad, kad ēd ēdienu un pievērs tam uzmanību, ko tas ir pelnījis. Tā ir ēšana kopā ar cilvēkiem, kas tev patīk, ar kuriem tev ir labi.
Bauda ir arī gatavot no sezonāliem, kvalitatīviem produktiem. Vīna baudīšana pie ēdiena..
Un vēl kas, labu ēdienu nevajag uztvert kā ekstru, bet gan kā dzīves pamatu.

Sieva un vīrs kopā arī darbā – kādi ir plusi un vai ir viegli?
Ja skatiens iet vienā virzienā, par to, kas dzīvē svarīgs, tad ir viegli. Un mums tā ir. Protams, neiztikt bez strīdiem. Taču manā skatījumā tas ir normāli, ikviens pāris taču šad tad pastrīdas.
Svarīgi ievērot divas lietas. Pirmkārt, sadalīt darbus un nejaukties vienam otra darbā. Otrkārt, ļaut vienam no otra atpūsties, kad viens, piemēram, aizbrauc uz laukiem vai ar riteni, otrs aiziet uz baseinu, SPA. Un tad jau atkal uznāk ilgošanās un viss atkal ir kārtībā 😉 

Dalīties.

3 komentāru

  1. Līga Rozentāle on

    Mani arī iedvesmoja! :)<br>Ai, jau vairākkārt intervijās izskan doma par nesteidzīgajām brokastīm- cik tās būtiskas, varu tikai pievienoties. Agrāk bieži vien nepaēdu, izskrēju no mājas tāpat, vai arī steigā kaut ko. Tagad cenšos kārtīgi iestiprināties un izbaudīt to, ko ēdu un dzeru, lai diena sākas mierīgi, tad ir daudz labāka pašsajūta vēlāk dienas gaitā 🙂

  2. jautrīte on

    .visādas garšīgas lietas nopirkt.Manuprāt tur bija saistība ar Četrām sezonām.Varbūt kāda zin?

Atstāt Ziņu