Vārda dienu svin: Rasma, Rasa, Maira

Sāc nedēļu kopā ar mediķi Andu Dzelmani

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ndas Dzelmanes ikdiena paiet palīdzot citiem cilvēkiem- viņa strādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā par ārsta palīdzi. Vaicājām Andai ne tikai par viņas iedvesmas avotiem un atklājumiem, bet arī aktuālo jautājumu – kā šajā laikā izvairīties no saslimšanas?

Kāda ir tava rīta formula?
Man tiešām nav tādas noteiktas rīta formulas. Katru rītu vien izdzeru stipru kafiju un dodos uz darbu.

Lietas, cilvēki vai vietas, kas tevi iedvesmo?
Tas ir mans darbs, kolēģi un arī ģimene.

Tavs pēdējā laika atklājums?
Tas nav gluži pēdējā laika atklājums. Bet, ņemot vērā, ka strādāju ātrajā palīdzībā, esmu izjutusi, kā tas ir, kad tu palīdzi pacientam smagā stāvoklī un redzi, ka esi spējis viņam palīdzēt ar savu darbu. Pēc tam rodas liels gandarījums, un tieši tas arī motivē strādāt ātrajā palīdzībā un palīdz izturēt visas garās nakts stundas.

Par ko nav vērts uztraukties?
Nav vērts uztraukties par muļķībām.

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
…labs vīrs, bērns, labs darbs un kaut kas, ko sieviete pati sev labu var darīt.

Kāpēc izvēlējies strādāt ‘ātrajā palīdzībā’?
Vairākus gadus strādāju Stradiņa slimnīcā kardioloģiskajā nodaļā, bet tas darbs vairāk ieveda tādā kā rutīnā, tāpēc nolēmu, ka dzīvē jāpamēģina kaut kas citādāks. Un īstenībā strādāt ātrajā palīdzībā – tas man bija jau gadiem ilgs sapnis. No sākuma bija bail, bet ar laiku pieradu.

Kādas traumas cilvēki visbiežāk gūst?
Pārsvarā tās ir traumas, kas tiek gūtas alkohola reibumā vai cilvēku neuzmanības dēļ. Visbiežāk tās ir rokas, galvas un kāju traumas.

Kāds ir labākais veids, kā izvairīties no dažādām saslimšanām?
Imunitāte ir tāds diskutabls jautājums, jo ir ārsti, kas saka, ka jālieto konkrēti vitamīni, citi atkal saka, ka vajag pavisam ko citu, bet, godīgi sakot, imunitāte ir iedzimta no paaudzes paaudzē.

Pārsvarā organisms ir novājināts tiem cilvēkiem, kuriem ir kādas hroniskas saslimšanas. Šiem cilvēkiem vajadzētu izvairīties no nelabvēlīgam lietām un apstākļiem, kas var ietekmēt saslimšanu: tā ir smēķēšana, nenodarbošanās ar sportu, alkohola lietošana. Viņiem vajadzētu dzīvot veselīgāk, pievērst uzmanību tam, ko ēd, vairāk izkustēties. Ja cilvēkam nav kaitīgo ieradumu, ja viņš ir labi izgulējies un regulāri izkustās svaigā gaisā, tad arī viņš būs veselīgs un tik viegli nesaslims.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu