Vārda dienu svin: Vilis, Vilhelms

Sāc nedēļu kopā ar Mariju Ābeltiņu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ūsu šīs nedēļas personība ir psiholoģe Marija Ābeltiņa. Vai viņas vārds tev šķiet pazīstams? Jā, viņa ir viena no mūsu nodarbību vadītājām, un speciālistēm, kam lūdzam padomu dažādu jautājumu risināšanā un aprakstīšanā. Marija ir ļoti darbīga un sievišķīga sieviete. Vēlējāmies par viņu uzzināt ko vairāk.


Kāda ir Tava laba rīta formula?
Mierīga un skaista modinātāja melodija, kas neizrauj mani no miega, bet gan maigi ieaicina nākamajā dienā. Vēl manas dienas sākumu tuvu ideālam padara iedvesmojoša pasākuma gaidas, mīļotais vīrietis blakus, komfortabla gulta un saule aiz loga.

Lietas, cilvēki vai vietas, kas Tevi iedvesmo?
Man ir daudzi iedvesmas avoti, bet tas, kas nāk pirmais ir jūra, tās viļņi, gaiss, kaiju klaigas – vienalga kāds gadalaiks, jūra mani uzrunā. Vēl noteikti iedvesmo sarunas ar interesantiem cilvēkiem. Man ir reāli paveicies, jo mani draugi ir ļoti dziļi un īpaši cilvēki. Laiks ar viņiem ir īsta vērtība.  Un vēl mani iedvesmo enerģiski mūzikas ritmi – gribās lekt kājās, dejot, kustēties, darīt lietas, vēlēties un baudīt dzīvi.


Tavs pēdējā laika labākais atklājums?

Pēdējā laika atklājums ir saistīts ar vienu mūziķi, kura skaņdarbus palūdza internetā sameklēt viena mana kolēģe. Pirms tam šo mūziku nebiju klausījusies, jo atzīšos godīgi, mani neuzrunāja mūziķa vārds. Tas bija ļoti pārsteidzīgs un maldinošs lēmums, jo paklausoties, es vienkārši iemīlējos tajā, ko dara mākslinieks ar vārdu Дидюля.

Par ko nav vērts uztraukties?
Mūsu emocijas dažkārt var aplūkot kā sava veida valūtu. Piemēram, mēs satraucamies, lai labāk izdarītu darbu un beigu beigās iegūtu gandarījumu. Tātad maksājam ar uztraukumu, lai iegūtu gandarījumu. Man vienmēr ir jautājums vai to ko mēs vēlamies nevar iegūt bez uztraukuma? Ja var, tad uztraukums ir lieks. Ja nevar, tad cik daudz uztraukuma ir nepieciešams, lai sasniegtu kāroto un nepārmaksātu?

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
…viņas pašas rokās.

Vai Tu kā psihologs spēj, atnākot mājās, aizvērt durvis un atstāt citu cilvēku stāstus darbā, vai tie ir tavā prātā visu laiku? Kā ar to tiec galā?
Spēja pārslēgties no darba „režīma” uz mājas „režīmu” psihologa profesijā ir ļoti svarīga prasme. Grūti iedomāties, kā pilnvērtīgi var palīdzēt cilvēkam pārguris, pārņemts ar cilvēku stāstiem, nelaimīgs un darbā izdedzis psihologs! Ir ļoti dažādi veidi kā būt labā psiholoģiskā formā – gan aktīva atpūta, gan ģimenes dzīve un draugi, gan relaksējošās prakses. Taču viens no veiksmes avotiem ir „iebūvēts” jau pašā sarunā, nevis pēc tās. Tā ir prasme īpašā veidā klausīties cilvēku stāstos – nevērtējot, nenosodot un nepamācot. Es ticu, ka katrs cilvēks spēj tikt galā ar savām problēmām, bet es esmu tikai instruments uz viņa panākumiem. Psihologs ir spogulis, kompass un auto, kas palīdz cilvēkam ieraudzīt sevi, noorientēties, kur viņš ir un ātrāk nokļūt, kur viņš vēlās. Katrā cilvēka stāstā es dzirdu vairākus risinājumus un tas iedvesmo, tas palīdz tikt galā ar stāsta sāpīgo daļu.

Tava diena ir ļoti piepildīta ar daudz un dažādiem darbiem- kā tu esi nonākusi pie savām izvēlēm, ko dzīvē darīt?
Dzīvē ir pilna ar iespējām un lieliskiem pavērsieniem. Es bieži mēģinu dzīves izvēles – aptaustu, nokožos, apošņāju un tad izdomāju, turpināt vai nē. Skaidrs, ka es palieku pie tām izvēlēm, kas dod man iespēju komunicēt un būt kopā ar cilvēkiem, tās iespējas, kas man ļauj dziļāk un vairāk izprast dzīves līkločus. Es neizvēlos monotonu rutīnas darbu. Man patīk būt radošā procesā un noteikt tā virzību.

Tu pieproti dažādas metodes kā tikt galā ar dažādām situācijām ( bezmiegu, depresiju, paniku utt.), kas ir tas, ko tu pati, piemēram, priekš sevis esi izmantojusi kā pēdējo un par ko vari teikt – tas tiešām strādā, man pašai palīdzēja!?
Es cenšos visas metodes aprobēt. Mana pēdējā laika favorīte ir nomierināšanās tehnika sarežģītājās situācijās. Šo tehniku izmēģināju kavējot lidmašīnu svešā valstī. Tā bija ļoti liela stresa situācija un man bija burvīga iespēja notestēt šo elpošanas vingrinājumu. Nomierināšanās efekts bija lielāks, nekā es gaidīju un rezultātā man izdevās noorientēties 3 stacijās 2 dažādās pilsētās un atrast arī visātrākos ceļus jau pašā lidostā. Es paspēju.

Dalīties.

Atstāt Ziņu