Vārda dienu svin: Modris, Matīss, Mariss

Sāc nedēļu kopā ar Kristīni Luīzi Avotiņu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ad ārā aiz loga jau ilgu laiku nepazūd drūms un vienādi pelēks laiks, gribas ko košu. Nu tādu ļoti ļoti košu. Un, iedomājoties, kas varētu atnest tādas krāsas, prātā nāk māksliniece Kristīne Luīze Avotiņa. Viņas darba stils ir tieši tāds – skaistas un spilgtas krāsas. Viņa tad arī  ir mūsu šīs nedēļas iedvesmojošā personība.


Kāda ir Tava laba rīta formula?
Mani rīti ir ļoti dažādi un katrā no tiem ir savs skaistums. Rītos, kad mostos viena, es ar prieku pavadu laiku ar sevi. Mēdzu ieiet savā darbnīcā un mazliet pakavēties pie iesāktajiem darbiem. Reizi nedēļā no paša rīta mācos franču valodu kopā ar privātskolotāju. Agri no rītiem man patīk doties uz baseinu un šādi sagatavot sevi dienai.
Un mēdz būt rīti, kad esmu kopā ar kādu un šādi rīti man liekas ļoti īpaši. Tad ir sajūta, ka apstājas laiks.

Lietas, cilvēki vai vietas, kas Tevi iedvesmo?
Manu iedvesmu veido dzīve un notikumi tajā. Protams, ceļojumi atstāj ļoti spilgtus iespaidus un paver jaunas iztēles robežas. Bet mani spēj iedvesmot arī pavisam vienkāršas lietas un notikumi. Iedvesma, tāpat kā laime slēpjas visvienkāršākajās lietās!

Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Mans pēdējo mēnešu atklājums ir sirsnība. Gada nogale man atnesusi brīnišķīgas iepazīšanās ar cilvēkiem, kas man ļoti palīdzējuši un kopā esam īstenojuši skaistus projektus – kalendāru 2013.gadam, skaisto tramvaju sadarbībā ar Samsung’ un šobrīd strādāju pie nākamās izstādes, un bez manu tuvāko draugu atbalsta tas nebūtu iespējams.

Par ko nav vērts uztraukties?
Vienīgā vērtība šajā pasaulē ir dzīvība, pārējais ir nieki. Jāsargā un jāsaudzē sevi un savi mīļie un tuvie cilvēki. Un jāsmaida 🙂

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
…noslēpums, kuru iespējams atklāt ar mīlestību. Mana sievietes pasaule ir attēlota manās gleznās. Un ir skaisti izstāstīt sajūtas, notikumus, domas.. izstāstīt tās krāsu valodā.

Tavas gleznas ir ļoti spilgtas. Kā tu nonāci līdz tam, kā atradi savu gleznošanas stilu?
Krāsas ir manī bijušas vienmēr, jo esmu gleznotāja trešajā paaudzē. Tās esmu saņēmusi jau dzimšanas brīdī un, jo ilgāk gleznoju, jo skaidrāk apzinos cik krāsas man ir mīļas un tuvas. Gleznot man ir gluži kā elpot, kā mīlēt tuvu cilvēku…

Vai māksliniekam vajadzīga mūza? Kā tev ir ar gleznošanu – vari to darīt jebkurā laikā vai tev ir kādi savi paradumi un lietu kārtība?
Gleznošana kā jebkurš cits darbs prasa disciplīnu un atbildības sajūtu. Es savu iedvesmu satieku strādājot.. vajag tikai iesākt un tad jau viss notiek gluži pats no sevis. Glezniecībā slinkumam īsti nav vietas, gluži kā sportā, ja vēlies sasniegt rezultātus, tad treniņus nav ieteicams izlaist.

Pastāsti par savu interesanto pieredzi – tramvaja apgleznošanu? Kā tas bija un, kā tev patika izmēģināt ko tādu?
Tramvaja dizaina veidošana bija viens no maniem interesantākajiem projektiem un man tā bija aizraujoša pieredze, strādājot ar jaunākajām tehnoloģijām. Es teiktu, ka tas bija arī liels izaicinājums. Un esmu īstenojusi savu galveno šī projekta mērķi – ienesusi krāsas un prieku savā dzimtajā pilsētā. Ir brīnumaina sajūta, redzēt savu gleznu fragmentus pilsētvidē. Jūtos patiesi gandarīta un pagodināta.


Un visbeidzot, kādi varētu būt tavi ieteikumi, kā ikdienā ienest tik pat košas krāsas kā tavās gleznās, kā tu pati izkrāso ikdienu?
Mana ikdiena ir ļoti krāsaina, jo, protams, es pirmkārt gleznoju ar ļoti spožām krāsām un daudz laika pavadu starp savām gleznām un man liekas, ka ļoti reti esmu sliktā omā, jo krāsas rada prieku. Glezniecība man ir sava veida meditācija, terapija, jo manī nav destruktīvu un negatīvu emociju, kad gleznoju. Radīšanas process ir skaists un aizraujošs, tad aizmirstas skumjas un paliek tikai prieks.
Es vēlētos ieteikt domāt labas domas un būt sirsnīgiem. Izturēties pret otru cilvēku kā pret sevi pašu un ticiet man, Jūs saņemsiet pretim tikai labo… bet galvenais par to nedomāt, un pēkšņi Jūs sajutīsiet, ka ir noticis kas skaists, kaut vai sīkums, bet mazi brīnumi pārvēršas lielākos un tas ir viens no šīs dzīves skaistākajiem noslēpumiem.

Dalīties.

2 komentāru

  1. Laura Caune on

    Paldies par iedvesmu 🙂 Tā vien gribas ķerties pie otām vai zīmuļiem un visu apkārt izkrāsot :)<br><br>Gribētu kādu nedēļu sākt ar personību, kurai darbā jau ir jābūt vēlākais pl.9:00 un uzzināt, kāda ir šīs personības laba rīta formula?!<br>Jo ir jauki lasīt par radošo personību rītiem, tomēr grūti viņu minētās formulas iekļaut arī savā ikdienā, ja jāceļas 6:00 un pēc tam nevis vairākas stundas vari nodarboties ar ko sev tīkamu, bet gan jāsteidzas uz darbu 🙂

Atstāt Ziņu