Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Sāc nedēļu kopā ar Katrīnu Puriņu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

aijs ir mēnesis, kad atzīmējam māmiņu dienu. Būt mammai – tas ir īpaši. Arī mūsu šīs nedēļas personība to zina. Viņa pati ir mamma un, viņa ir klāt sievietēm šinī tik nozīmīgajā brīdi, kad vinas kļūst par mammām. Ta ir dūla – Katrīna Puriņa. Viņa tik ļoti mīl to, ko dara, ka noteikti gribējām aicināt Katrīnu uz sarunu un uzzināt par viņu ko vairāk.

Kāda ir tava laba rīta formula?
Labs rīts ir tad, ja visi esam pamodušies, ir saņemta rīta buča, paēstas brokastis un, kad esam priecīgi pēc labiem sapņiem. Man ir labi tad, kad maniem mīļajiem ir labi.

Lietas, cilvēki vai vietas kas tevi iedvesmo?
Pirmkārt, mani bērni. Draugs, mamma, vecvecāki, vārdu sakot – mana ģimene. Protams, man ir arī īpaši un tuvi cilvēki ārpus ģimenes, kuru darbi mani iedvesmo, bet nespēšu nosaukt visus.

Mani iedvesmo arī mans darbs. Man ir paveicies, ka ļoti mīlu to, ko daru. Tas, ka varu būt klāt dzemdībās ir ļoti īpaši un skaisti. Darbs mani nekādā gadījumā nenogurdina. Tas tieši liek mācīties, studēt un apgūt ko jaunu, jo man ir skaidrs uz ko eju. Es vadu arī vingrošanu grūtniecēm. Satiekoties saņemu ļoti daudz jautājumu, visām ir kas runājams un mani tas tiešām iedvesmo un sajūsmina. Ikreiz tiekoties, es jūtu un redzu cik vajadzīga esmu un mans darbs kādam ir svarīgs.

Iedvesmojos arī no mūzikas, jo īpaši klasiskās. Un, ja ir iespēja šo mūziku klausīties austiņās, esot pie jūras…tad tā ir pilnība. Tā ir mana miera osta.

Nevaru nepieminēt arī baznīcu. Tā kā esmu kristīgs cilvēks, tad šī vieta man ir ļoti svarīga. Tur ir miers, klusums un Dieva klātesamība. Tas ir īpaši.

Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Recure centrā ir dažādas procedūras, kuras veic īsti indieši. Viņu masāža ir vienkārši fantastika! Esmu izmēģinājusi dažādas masāžas, bet tā mesējis vēl nebija neviens. Viņi zina, ko dara. Noteikti visiem iesaku.

Šī paša centra vadītāja ir svaigēšanas piekritēja un viņas iespaidā, esmu arī sev kaut ko no tā visa atklājusi. Man ļoti garšo saldumi, bet tagad esmu atklājusi veidu, kā tos pagatavot veselīgi. Nav tā, ka esmu kļuvusi tikai par svaigēdāju, bet tas man ir pavēris zināšanas uz kaut ko jaunu, ko labprāt izmēģinu, un iepriecinu arī citus.

Tiem, kam patīk atklāt kādas jaunas vietiņas vai vienkārši ir vēlme aiziet kur garšīgi paēst, varu ieteikt „Bistro Priedaine” uz Strēlnieku ielas. Tā ir ļoti skaista un omulīga vieta (nosaukums it kā ir bistro, bet tā ir kafejnīca-restorāns).

Par ko nav vērts uztraukties?
Par citu cilvēku viedokli. Man svarīgs ir tikai ģimenes, cilvēku, kas ir manas autoritātes, viedoklis. Es uztraucos tikai par sevi, ģimeni, mūsu visu veselību. Dzīvība un veselība ir svarīgākais. Tādas lietas kā mācības un darbs, kur nu vēl citu viedoklis, nav svarīgākais, par ko uztraukies.
Katrā ziņā, ja arī rodās kādas raizes un problēmas, es esmu no tiem cilvēkiem, kas uzreiz meklē risinājumu. Necenšos sevi mocīt ar lieku uztraukšanos.

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
… ļoti aizņemta. Mēs esam mammas, sievas, meitas, māsas, biznesa sievietes, mājsaimnieces, studentes utt. Mums ir tik daudz lomu ar ko jātiek galā, bet tas reizē arī padara mūsu pasauli ļoti piepildītu. Sievietes pasaule ir ļoti krāšņa un skaista, es noteikti negribētu būt vīrietis. Un, pats skaistākais – sieviete var būt māte.

Pastāsti, kas īsti ir dūla? Kādi ir tavi pienākumi?
Dūla ir nemedicīnisks, psiholoģisks, fizisks un informatīvs atbalsts sievietei, visos trijos grūtniecības periodos ( pirms, pašā dzemdību laikā un pēc dzemdībām). Kas svarīgi, dūla nav konkurents ne tēvam ne vecmātei, katram ir sava loma. Sieviete grūtniecības laikā nepieciešams atbalsts, jo bieži vien ir kādas bailes, ir jaunas sajūtas – sieviete kļūst par māti. Un, ne visu spēj dod vīrs, tāpēc ir dūla ar ko visu izrunāt un, kam visu  jautāt. Patiesībā, dūla palīdz arī tēviem. Palīdzam atrast viņu lomu grūtniecības un dzemdību laikā.
Arī man pašai otrajās dzemdībās bija dūla un es esmu ļoti priecīga, ka tā bija. Tas sniedz mieru un atbalstu.

Kā tas ir emocionāli, kādas ir tavas izjūtas, kad esi klāt dzemdībās un sagaidi bērniņu?
Katras dzemdības irīpašas un katras ir savādākas.Tajā brīdī, kad pasaulē ir nācis bērniņš, ir sajūta, ka Dievs atver no debesīm vārtus un izmet enerģiju un mīlestību. Piemēram, lai cik mammas būtu nogurušas dzemdībās, kad tas ir garām, viņām pēkšņi parādās otrā elpa, viņas ir gatavas ņemt mazuli rokās un stundām uz viņu skatīties. Sajūtas, protams, ir īpašas. Tas ir tik jēgpilni, saprotu, ka daru jēgpilnu darbu.


Tu pati esi mamma, kā izjūti šo lomu un ko gribi sniegt saviem bērniem?
Es gribu dod mīlestību. Skaistas atmiņas par viņu bērnību un dzīvi kopumā. Ar to arī viss ir pateikts.

Klāt siltais laiks. Pastāsti kādi tev plāni pavasarim, vasarai un, varbūt, ir kādi ieteikumi arī citiem?
Tātad, mans plāns ir tāds – jāpiedzīvo daudz skaistas dzemdības, tad jānokārto sesija un tad jāatpūšas. Es gribu atpūsties un būt vienkārši laba mamma un draudzene. Mēs bieži vien nemākam atpūsties, jo visu laiku esam tik aizņemtas ar visiem pienākumiem un darbiem. Es novēlu visiem tomēr atrast laiku, lai atpūstos un sevi palutinātu, it īpaši sievietēm, jo mums kaut kā sava enerģija ir jāuzlādē, lai pēc tam atkal varam sniegt mīlestību citiem.

Dalīties.

Atstāt Ziņu