Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Sāc nedēļu kopā ar Janu Kalniņu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jana Kalniņa dzīvē ir darījusi ļoti daudzas lietas. Droši vien katram ir kaut kas, pēc kā viņš viņu atceras un ar ko viņam asociējas Jana. Mēs, Janu aicinājām uz sarunu, tāpēc, ka viņa ir aktīva velo braucēja, kā arī gaidāmā „Dāmas rullē” pasākuma vadītāja.

Kāda ir tava laba rīta formula?
Pirmo pusstundu esmu nelietojama un man vajag 2 krūzes stipras kafijas, lai pamostos. Klāt „piekožu” kādu avīzi vai ziņu portālus. Tā es lēnām pamostos. Es vienmēr ceļos aptuveni 2 stundas pirms tam, kad man kaut kur jābūt, kaut vai 10 minūšu attālumā no mājām. Man vajag šo nesteidzīgo rīta pamošanās laiku.

Lietas, cilvēki vai vietas, kas tevi iedvesmo?
Mani iedvesmo riteņbraukšana. Bez riteņa ir garlaicīgi. Tas ir atrisinājums visam, ja gadās, ka tiesām nav ko darīt, uzsēdies un dodies vienalga kur. Šādi var daudz ko atklāt. Tas ļauj ieraudzīt vietas, kurās negaidīji ieraudzīt ko foršu – piemēram, Avotu, Krāsotāju, Mūrnieku ielu rajons. Tā ir mana iedvesma – atklāt ko jaunu.

Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Šogad, atšķirībā no citiem gadiem, vasaru pavadīju Latvijā. Un tas ir mans pēdējā laika atklājums – cik piepildīti un daudzveidīgi var pavadīt laiku tepat, nekur tālu nebraucot. Nedaudz nokāpu no sava pilsētnieces skatupunkta un ieraudzīju Latvijas laukus, lauku balles, cilvēkus, kas dzīvo tur, un man tas viss patika. Arī kultūras un izklaides iespējas Latvijā ir daudzveidīgas un pietiekami labas. Nav jābrauc ārpus Latvijas, lai saturīgi pavadītu laiku.

Par ko nav vērts uztraukties?
Esmu sapratusi, ka nav vērts uztraukties par vecumu vai par to, ka laiks skrien tik ātri, jo:
a) tas neko nemaina;
b) esmu apmierināta ar to, ko vecums iekšēji manī maina, kā ietekmē mani kā cilvēku.

Jā, es varbūt gribētu tādu 20-gadnieka spontanitāti, kad, pasaka „Darām?” uzreiz var atbildēt „Darām”. Kad „jūra līdz ceļiem”. Taču, principā tas tiešām nav nekas tāds par ko jāuztraucas. Tas padara tavu dzīvi tikai saturīgāku un pilnvērtīgāku.

Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
… pašpietiekama.
Viss pārējais, uz ko mēs tiecamies – ģimene, komforts, mašīna, māja utt., tas tikai grezno un padara mūsu pasauli krāšņāku. Taču arī pašas par sevi esam pašpietiekamas.
Bieži saka, ka bērni, ģimene ir sievietes pasaule, aizmirstot par pašu sievieti.

Cik ilgi, kā pārvietošanā līdzekli izmanto velosipēdu un kāpēc?
Sākumā tā vienkārši bija mana iegriba. Mašīnas tiesības man nebija un nav arī tagad. Principā ritenis bija mans untums. Taču, kad pabraucu, sapratu, ka tas ir ātri, labi un forši. Braucu jau aptuveni desmit gadus.

Bez kā nevar iztikt riteņbraucējs?
Pamatu pamats ir labs un drošs ritenis. Ir vērts investēts ritenī un drošībā. Patiesībā, ar riteni šobrīd jūtos drošāk, nekā ejot ar kājām.
Ja runājam par īpašībām, kādām jāpiemīt riteņbraucējam, tas tās ir – pacietība un iejūtība. Ir jārēķinās gājējiem un šoferiem. Vienkārši sakot, ir jābūt „čutenei”.


Kāpēc, tavuprāt, būtu vērts piedalīties “Dāmas rullē” pasākumā?
Riteņbraukšana jau pati par sevi ir aizraujoša. Kāpēc, lai nepapildinātu, nedubultotu šo sajūtu? Tā ir iespēja jautri pavadīt dienu uz riteņa.
Tas vēlreiz liks pārliecināties par to, cik forši ir būt riteņbraucējam.

 

Tiekamies ar Janu un citām aktīvajām un pozitīvajām riteņbraucējām jau 6. oktobrī “Dāmas rullē”.

Dalīties.

3 komentāru

  1. Jana Makojeva on

    Laikam jau visas Janas vienādas 😀 Arī man patīk celties agrāk, lai nesteidzīgi un lēni varētu kārtīgi pamosties :)<br>Intervija tiešām jauka!

Atstāt Ziņu