Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Sāc nedēļu kopā ar Anniju Goldbergu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šonedēļ, kad portāls iegūst jaunu elpu, vēlējāmies uz iedvesmojošo iknedēļas interviju aicināt kādu no mums pašām. Un, tā kā esam vizuāli jaunā veidolā, sarunājamies ar mūsu mākslinieci, lai uzzinātu kaut ko par viņu pašu, kā arī viņas domas par portāla izmaiņām. Annija Goldberga ir SievietesPasaule.lv dizainere un ‘Dizaina Brīvzona’ īpašniece. 

Kāda ir tava laba rīta formula?
Pēdējā laikā tā ir kontrastduša, kura laikam arī ir tā, kas palīdz pamosties.
Tai sekojošais rīta kliedziens un sveiciens jaunai dienai ļauj man uzsākt dienu pozitīvi.


Lietas, cilvēki vai vietas, kas tevi iedvesmo?
Visvairāk mani iedvesmo viedi, patiesi un pozitīvi cilvēki. Piemēram, Einšteins iedvesmo ar savu dzirkstošo personību, zinātkāri un attieksmi pret (vai drīzāk “par”) dzīvi. Ļoti patīk “sapurinoši” semināri, filosofiskas sarunas draugu vidū, dzīvā mūzika, kopīgi svētki, kad cilvēki jūtas vienoti.

Vēl tie ir agri rīti un zvaigžņotas naktis, mirkļi, kad uz brīdi apstājas laiks un iestājas sīcošs klusums.

Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
“Bildēs” dzirdēju interesantus jaunos mūziķus Coolmans report un The Peace Street Duo. Tur noķēru to sajūtu, ka gribās skatīties apkārt un ar acīm jautāt “Tu dzirdēji, to nu gan es negaidīju” 🙂 Vēl divas nedēļas pēc tam dungoju dzirdēto melodiju.

Otrs mans atklājums ir origami. Tas sākās ar to, ka puika lūdza uzlocīt vardi, bet šobrīd tas jau ir vairāk pārvērties par prieciņu man pašai. Tas ir mirklis bez domām, tikai koncentrēšanās uz papīru un līnijām – sava veida meditācija.

Par ko nav vērts uztraukties?
Par to, ko nevari izmainīt. Ja tā ir noticis, acīmredzot tam ir bijis iemesls kaut kur “augstākā plānā”. Ja pēc laika tu paskatīsies atpakaļ, visticamāk, sapratīsi – cik labi, ka toreiz tā notika, nekad nebūtu domājusi, ka tas man atnesīs kādu labumu. Vispār vajag mazāk satraukties un vairāk paļauties uz to, ka viss sakārtosies, vajag tikai to gribēt un noticēt.

Pabeidz teikumu: Sievietes Pasaule ir…
…Neparedzama, dziļa, reibinoša kā putna lidojums. Dziļa un sarežģīta kā kurmja rakums. Bezgalīgas mīlestības, šaubu un iespēju pilna.


Ja runājam par portālu SievietesPasaule.lv, šodien tas savas lasītājas sveic jaunā veidolā. Saki, kāpēc ir vajadzīgas šādas pārmaiņas un ko tas, tavuprāt, portālam nozīmē?
Portāls ir mainījies kā vizuāli, tā arī funkcionāli, arī saturs, ja esat pamanījušas, kļūst aizvien personiskāks un interesantāks. Interneta vide mainās un attīstās ārkārtīgi ātri, jutām, ka arī mums ir pienācis laiks attīstībai. Rūpīgi strādājām pie tā, lai portālu būtu ērti un vienkārši lietot. Manas sajūtas ir tādas, portāls no biklas pusaudzes ir izaudzis par skaistu jaunu sievieti, kas spēj dot vairāk, tiecas sevi pilnveidot un ir atradusi savu unikālo “odziņu”.

Vai atceries ko tādu, pie kā tev pašai kādreiz ir bijis visgrūtāk pierast, kāpēc?
Vispār jau diezgan smieklīgi, bet diezgan ilgi ietiepīgi turējos pie savas vecā Nokia telefona, arī tad, kad viedtālruņi bija jau kādu laiku pabijuši Latvijas tirgū. Tomēr, vienā brīdī sapratu, ka mans darbs prasa iegādāties, izzināt un iepazīt šādu viedtālruni. Šobrīd esmu sajūsmā par iespējām un ērtībām, kādas tas spēj sniegt.

Vai māksliniekam tiešām ir vajadzīga mūza? Kā tu savieno radošo lidojumu ar praktiskām lietām un termiņiem?
Ha ha, šis ir labs jautājums, termiņi patiešām ir tas grūtākais radošajā procesā. Bet es esmu atklājusi vienu interesantu paņēmienu, kas nostrādā 99% gadījumu. Ja galīgi nav iedvesmas ķerties klāt kādam darbam, tad risinājums ir – apsēsties, atvērt darba failu un – sākt darīt! Varbūt paies 10 minūtes, varbūt stunda, bet mūza ierodas, apsēžas uz monitora un sāk kūļāt savas radošās kājeles 🙂 Bet, nu, ja šis ir tas 1% gadījums, tad paņemu atlikušo dienas daļu brīvu un aizeju pie friziera, iedvesmot sevi.

Dalīties.

Atstāt Ziņu