Vārda dienu svin: Ignats, Virgīnija

Rudens pieskāriens tavās mājās

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lai sagatavotos omulīgiem rudens vakariem, interjera dekoratori jaunajā rudens sezonā iesaka iedvesmu rast košajos dabas toņos. Kā ar dažādiem interjera aksesuāriem ienest šīs rudens sajūtas  mājās?

Pastaigā izvēlies tos dabas toņus, kas šobrīd tevi uzrunā visvairāk – modīgi dzeltenais bērzu lapās, smiltsērkšķu oranžais, košais kļavu sarkanīgais, majestātiski samtainais baraviku brūnais, viršu violetais vai kāda īpaša rudens krāsu gamma, kas liek sajusties patiešām labi.  Ja jūties pārliecināta, vari šī gada apģērbu modē aktuālās krāsu spēles ienest arī savā mājoklī.

Padomā, kuri toņi vislabāk iederētos tavā mājā, un ķeries pie dekorēšanas!

Priekšnams
Sāksim ar durvju slieksni – privātmājā varam dekorēt lieveni un ārdurvis ar īpašiem rudens vainagiem. Dzīvoklī košs kājslauķis padarīs līksmākus tumšos rudens rītus, bet par lietainām dienām priecāties palīdzēs oriģināls lietussargu turētājs. 


Dzīvojamā istaba

– Spilvenu pārvalki un pledi – dažādu faktūru spilvenu un dīvāna pārvalks ļaus jaunā kvalitātē izbaudīt garos rudens vakarus ar iemīļoto grāmatu vai vakara filmu.
Spilvenu pārvalkus vari iegadāties jau gatavus vai mēģināt pašūt, uzadīt vai saspraust un sasiet pati;

– Aizkari – rudenīgā interjerā vairāk piestāvēs aizkari no blīvāka, tumšāka materiāla, kas it kā ļaus paslēpties no ārā notiekošā. Ja nevēlies mainīt visus aizkarus, iespējams esošo atsvaidzināt ar dekoratīviem  pušķīšiem, aizkaru lentām, nomainīt kādu aizkaru sleju;

– Interesantos rāmīšos ierāmētas zelta rudens piedzīvojumu fotogrāfijas no tava fotoarhīva ;

– Paklāji radīs siltuma un mājīguma iespaidu. Tradicionāli telpā liekam vienu paklāju pie dīvāna, bet varam veidot arī paklāju grupas no vienādiem paklājiem dažādas krāsās vai vienas krāsas paklājiem ar, piemēram, dažādu bārkšu garumu vai dažādas formas vienas krāsas paklājiem;

– Aktuāls apgaismojums, jo rudenī mums ļoti trūkst gaismas. Svarīgi, lai telpā bez virsgaismas būtu arī lokālais apgaismojums – stāvlampas, galda lampas, dažādi dekoratīvi gaismas ķermeņi. Plašākas variāciju iespējas ļaus telpā radīt noskaņai atbilstošu apgaismojumu.

– Dzīvā uguns – sveces, lukturīši, iekurts kamīns vai krāsniņa;

– Rokdarbnieces droši kā interjera aksesuāru var eksponēt skaistus rokdarbu grozus ar dzijas kamoliem.

Virtuve un ēdamzona
Daudzām no mums virtuve ir mūsu otrā darbavieta, bet mūsu ģimenes locekļiem un tuviem viesiem – omulīgākā telpa, tādēļ neaizmirsīsim ienest košus akcentus arī šeit.

– Rudenīga ziedu kompozīcija, sausie augi vai rudens augļi, ķirbji, rieksti, sīpolu virtenes;

– Saldumu, augļu un ziedu trauki un podi – trauku grupas radīs īpašu noskaņu un dekoratīvu akcentu telpā. Neitrālas krāsas vienkrāsainus un pēc formas lakoniskus stikla vai keramikas traukus iespējams noformēt ar lentām, dabiskajām šķiedrām (sizāla, vilnas), audumiem, tapetēm;

– Galdauti, salvetes, salvešu lentas – gredzeni, trauku dvieļi;

– Krēslu spilventiņi – saskaņojot ar aizkaru lentām vai galdautu;

– Mājās cepti cepumi skaistā traukā vai īpašā cepumu kārbā un to smarža.

Guļamistaba
Siltuma sajūtai guļamistabā lieti noderēs:

– mīksti, pūkaini gultas pārklāji, spilveni, arī gultasveļa piesātinātākos, tumšākos toņos vai ar īpašu apdruku;

– dabīgās kažokādas vai austi paklājiņi pie gultas;

– sveces, dažādi lukturīši.

Vannas istaba
Dvieļi, ziepju trauki un dozatori, vannas paklājiņi, dušas aizkari, arī sauso augu kompozīcijas, aromātiskās sveces – arī šie sīkumi padarīs košāku un līksmāku tumšo rudens laiku.

Dalīties.

Atstāt Ziņu