Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Romāns Kārumniece. Priekšvārds

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Romāna Kārumniece autore ir Inga Zahodņika. Romāns gan pagaidām nav izdots grāmatā, tas vēl tikai top. “Jūs noteikti jautāsiet, kāpēc sieviete pēkšņi nolemj rakstīt grāmatu? Teiksiet, – viņa meklē papildu ienākumu avotu, ir iedomājusies no sevis nezin ko, ka būs nākamā Džekija Kolinsa. Mana atbilde ir vienkārša: es tā jūtos. Es jūtos pārliecināta par savām spējām, nekaunos un realizēju to, ko jau labu laiku esmu vēlējusies darīt, tikai vienmēr kaut kā nepietika. Vai nu tas bija laiks, vai tā bija kārtējā atruna, ka to nespēšu. Es biju savas mazās dzīves lielais upuris, kam bija bail paust savu viedokli – kaut nu citi nepadomātu, ka esmu savādāka, ka esmu laimīgāka vai bēdīgāka nekā parējās,” norāda I.Zahodņika.

Par ko būs šis romāns? Par 30 gadus jaunu sievieti bez pastāvīga vīrieša pie sāniem, par ko brīžiem, kad paziņas ar žēlu skatienu uz viņu paskatās, viņa jūtas visai neērti. Bet viņas dzīve kūsāt kūsā – ir vīrieši, ir darbs, ir izklaides, ir flirts, jā, ir arī bēdas un pārdzīvojumi…

Romāns ir par mums, par mūsu dzīvi un cilvēkiem, kuri ir mums apkārt. Tas ir par sievietes dzīvi, kura attīstās atbilstoši viņas lēmumiem, kurus viņa pieņem katru sekundi. Tās ir viņas ikdienas emocijas, par kurām, atkarībā no situācijas, valda vai nu viņa vai kāds cits; tie ir viņas prieki un bēdas, tās ir viņas asaras un smiekli, kas piepilda telpu un iepriecina citus.

 

Romāna galvenā varone savā veidā ir katra no mums, mūsu vēlmes, kas dzīvo dziļi mūsu sirdī, bet ko mēs baidāmies izpaust, jo varbūt tas nav labi, nav godīgi, nav ētiski. Vai tas var būt arguments, ja vēlamies dzīvot saskaņā ar sevi? Vai grāmatas varone atradīs sevi un būs tik spēcīga, lai valdītu pār emocijām? “Tās ir atbildes, uz kurām nevaru jums atbildēt, bet kuras jūs iegūsiet lasot šo grāmatu. Manai grāmatai nav plāna, pēc kura tā tiktu rakstīta, tā ir varone, kura dzīvo pati savu dzīvi, kurai autore nav iedevusi striktu shēmu, pēc kuras vadīties. Varone izbauda dzīvi, neatsakoties ne no sāpēm, ne no priekiem, jo tas viss veido viņu kā personību. Galu galā tas viss veido mūs. Kas tas ir? Tās esam mēs pašas. Mēs veidojam savu dzīvi, un nevis kāds cits. Un neviens cits mūsu dzīvē nav vainojams. Lūk, par to arī ir šī grāmata. Laipni lūgti sievietes pasaulē!” saka autore.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu