Vārda dienu svin: Viktors, Nils

Populārākās matiņu likvidēšanas metodes, to plusi un mīnusi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pieklājības un estētiskie standarti mūsdienās paredz, ka sievietēm liekais apmatojums dažādās ķermeņa zonās būtu jālikvidē. It īpaši tur, kur ķermenis ir atkailināts un apkārtējo acīm saredzams, piemēram, uz kājām, uz sejas, padusēs. Pludmales sezonā īpašu uzmanību dāmas velta bikini zonai un tās atbrīvošanai no nevēlamā apmatojuma. Protams, neviens nevar uzspiest šos standartus, tomēr sievietēm ir dabiska vēlme pēc kopta un skaista ķermeņa, kā arī higiēnas ievērošanas, kur matiņu likvidēšana šķiet pašsaprotama. 

Kādas pēdējās desmitgadēs ir biežāk izmantotās nevēlamā apmatojuma likvidēšanas metodes? Kādi ir to plusi un mīnusi? Kuru izvēlēties par savu sabiedroto cīņā ar matiņiem?

Skūšanās
Skūšanās ir viena no senāk zināmajām un arī šobrīd viena no biežāk izmantotajām matiņu likvidēšanas metodēm. Tās plusi ir pieejamība, zemās izmaksas un iespēja matiņus ātri likvidēt jebkurā sev vēlamajā laikā un vietā, kur vien pieejama vannasistaba un ūdens.

Tomēr, izvēloties skūšanos kā ikdienas metodi, jārēķinās, ka, lai saglabātu gludu ādu visu laiku, jāskujas būs tiešām bieži. Matiņi parasti ataug jau dažu dienu laikā. Tāpat visu aktuālo ķermeņa zonu noskūšana prasa piepūli, šis process reizēm var šķist nogurdinošs. Kā arī ar skūšanās metodi nav īpaši ērti apstrādāt ķermeņa intīmākās zonas. 

Skūšanās mēdz arī radīt ādas iekaisumus, ieaugušus matiņus, kairinājumu, tāpēc ir rūpīgi āda jākopj, lai mazinātu šādas blaknes. Protams, vienmēr jāizmanto tīrs un ass skuveklis, lai iegūtu labu rezultātu un nodrošinātu higiēniskus apstākļus.

Vaksācija
Vaksāciju var uzskatīt par vienu no uzvaras gājieniem cīņā ar matiņiem, ko sievietes ir iecienījušas, lai iegūtu gludu ādu uz ilgāku laiku. Vaksācija ļauj atbrīvoties no matiņiem pat uz vairākām nedēļām, kā arī izmaksas ir salīdzinoši pieejamas. Tāpēc šī metode ir ļoti labs kompromiss starp cenu un ieguvumiem. Ja iemanās vaksāciju veikt mājas apstākļos, tad izmaksas ir vēl zemākas. 

Tomēr vaksācija ir tā metode, ko daudzas sievietes izmēģina, bet neizmanto tieši tāpēc, ka viņām ir zems sāpju slieksnis. Vaksācija ir diezgan sāpīga, jo matiņi tiek izrauti ar visu sakni. Protams, ka sāpīgums atkarīgs gan no individuāliem faktoriem, gan izmantotā vaksācijas veida, gan meistara prasmēm. Tāpēc kādai šī metode šķiet gana komfortabla, bet citai – pārāk sāpīga, lai sevi tā mocītu. Labā ziņa – ar laiku matiņi kļūst vājāki, plānāki, līdz ar to arī sāp mazāk.

Arī vaksācijas gadījumā var nākties saskarties ar ādas kairinājumu, ieaugušiem matiņiem, izsitumiem, tāpēc arī maksimāli jāievēro visi higiēnas nosacījumi un āda atbilstoši jākopj.

Depilācijas krēmi
Veikalos var iegādāties arī depilācijas krēmus, kas dažu minūšu laikā pēc uzsmērēšanas burtiski izšķīdina matiņa virsādas daļu. Atliek tikai noskalot ādu, un tā ir gluda. Izklausās pasakaini – gluda āda bez sāpēm un uz ilgāku laiku, nekā sola skūšanās. 

Tomēr depilācijas krēmiem ir savi zemūdens akmeņi. Jāsaprot, ka krēmu sastāvā ir spēcīgas aktīvās vielas, tāpēc lielai daļai rodas alerģiska reakcija. Depilācijas krēmus neiesaka izmantot jutīgām zonām (bikini, padusēm), tie vairāk piemēroti kāju apstrādei. Līdz ar to vienalga var nākties krēmu kombinēt ar citu metodi. Labi depilācijas krēmi arī nav pārāk lēti, bet lielu laukumu apstrādei jāiztērē daudz krēma, tāpēc jārēķinās ar regulāriem izdevumiem.

Lietojot depilācijas krēmu, tas sākumā jāizmēģina uz neliela ādas laukuma, lai pārliecinātos par ādas reakciju.

Epilatori
Jau kādu laiku elektroierīču un tehnikas ražotāji piedāvā arī savu alternatīvu matiņu likvidēšanai. Tie ir kompakti un mājās izmantojami epilatori, ar kuriem var apstrādāt ādu jebkurā ķermeņa daļā, lai atbrīvotos no matiņiem. Pārsvarā epilatori aprīkoti ar nelielām pincetēm, kas izrauj matiņus. Bet šobrīd pieejami arī kompakti fotoepilatori, ko var izmantot mājas apstākļos.

Epilatora iegāde ir vienreizēja investīcija, jo ierīce darbojas daudzus gadus. Protams, mūsdienīgs, kvalitatīvs un efektīvs epilators nav lēts. Bet pēc tam vairs nav nekādu izdevumu, tāpēc arī daudzas sievietes izvēlas šo variantu.

Epilatoru var paņemt līdzi visur, kur dodaties. To var izmantot tad, kad vēlaties. Bet arī šī metode zināmā mērā ir sāpīga. Jaunākā paaudzes epilatori gan aprīkoti ar dažādām ādas atsāpināšanas sistēmām, kas mazina diskomfortu.

Lāzerepilācija
Viena no revolucionārām metodēm, kas arī Latvijā pazīstama jau pēdējos divdesmit gadus, ir lāzerepilācija. Šobrīd lāzerepilācija jau piedzīvojusi strauju attīstību, piedāvājot augstas efektivitātes, bet saudzīgu matiņu likvidēšanu ar jaunākās paaudzes lāzera iekārtām. Lāzerepilācijas laikā gaismas stars iznīcina matiņa sakni, tāpēc tas vairs neataug. Netiek bojāta ne āda, ne apkārtējie audi.

Lāzerepilācija ir mazsāpīga, tā neaizņem daudz laika, kā arī sniedz paliekošu efektu – gludu ādu visu laiku. Lāzerepilāciju var droši izmantot visām ķermeņa zonām, tā spēj likvidēt arī gaišus matiņus, kā arī sekmīgi cīnās ar daudzām ādas problēmām. Par ieaugušiem matiņiem varat aizmirst.

Pie lāzerepilācijas mīnusiem varētu pieskaitīt to, ka līdz paliekošam rezultātam nepieciešama pacietība, jo jāiziet pilns procedūru kurss, tās parasti ir 3-6 reizes. Kā arī katra procedūra izmaksās vairāk nekā citas metodes. Tā būs lielāka investīcija neilgā laika posmā. Lai saglabātu iegūto gludas ādas efektu, pēc tam nepieciešams 1-2 reizes gadā veikt profilaktisko procedūru. Pretējā gadījumā matiņi sāks ataugt.

Lai veiktu lāzerepilāciju droši, nepieciešams izvēlēties uzticamu klīniku un speciālistus. Visbiežāk pieejama tieši lāzerepilācija Rīgā, jo tur koncentrējas visvairāk klientu un arī zinošu speciālistu, kuri strādā skaistumkopšanas un lāzerdermatoloģijas klīnikās.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

1 komentārs

  1. Žēl, ka neviena nav padalījusies ar savu pieredzi, jo tas jau var būt katrai individuāli, bet pēc saviem piedzīvojumiem varu teikt, ka lāzerepilācija bija neganti sāpīga. Vismaz man bija sajūta, kā ar nenormāli atvilktu gumiju "iešautu" pa padusi. Pilnīgi nosvīdu. Un matiņi atauga pēc apmēram 6 mēnešiem 🙁 Bez tam – dārgi.<br>Skūšanās visai bezcerīgs pasākums, pēc nedēļas vari atkārtot. Tas pats ar kremiem.<br>Esmu palikusi pie epilēšanas. Kādu gadu gāju uz salonu, ar vasku, pēc tam tā jušana samazinājās un nopirku epilatoru. Tagad dilstošā mēnesī noeju pa tām "pūciņām", jo ar katru izraušanu traumējas mata sakne un tie kļūst arvien sīkāki, smalkāki.

Atstāt Ziņu