Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Plānotājs kā Ziemassvētku dāvana!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

uvojoties Ziemassvētku un jaungada svinībām, arvien vairāk cilvēku izvēlas saviem kolēģiem, draugiem un tuviniekiem dāvināt nākamā gada plānotājus. Iemesls tam ir pavisam vienkāršs – plānotājs kā dāvana šķiet praktisks un noderīgs. Turklāt pastāv cerība, ka tas tiks izmantots visa nākamā gada garumā un tādā veidā atgādinās lietotājam par dāvinātāja cēlo sirdi.

Šī iemesla dēļ ne viens vien uzņēmums pieliek visai lielas pūles, lai gadumijā padarītu plānotājus īpašus un personalizētus. Tie tiek izgreznoti ar logotipiem, dažādu krāsu un formu vākiem, iepakoti visneiedomājamākajos iesaiņojumus un, protams, dāvināti darbiniekiem. Nav arī nekāds noslēpums, ka šis laiks ir īsta medusmaize visādu veidu un kalibru tipogrāfijām, kurām nu ir iespēja pelnīt, piepildot augošo pieprasījumu tirgū.

Tomēr, uz visā šī Ziemassvētku drudža un plašā plānotāju klāsta fona, gribētos izdalīt vienu īpašu plānotāju, kurš gan nav ne pats lētākais, nedz varbūt arī pats skaistākais. Toties šī plānotāja veidotāji ir ieguldījuši milzu darbu tā saturā, kas to ir padarījis par patiešām atšķirīgu no citiem līdzīgiem produktiem Latvijas tirgū.

Mainīt attieksmi
Runa ir par LEADER plānotājiem, kas nu jau trešo gadu startē Latvijā un spraigi cīnās ar saviem konkurentiem, mēģinot mainīt patērētāju uzskatus par to, ka jāpērk ir nevis lētākais vai krāsainākais plānotājs, bet gan saturiski vērtīgākais. Un, lai arī sākotnēji pašiem LEADER radītājiem tik spoži nemaz nevaicās ar vērtīgā satura veidošanu, tagad var droši teikt, ka šogad tas ir beidzot izdevies.

Pirmkārt, LEADER ir vienīgie Latvijā pieejamie plānotāji, kuri ir izveidoti tā, lai tos lietojot būtu viegli izmantot tā saucamo „atgriezenisko plānošanas sistēmu”. Šīs sistēmas pamatā ir ideja, ka uz mērķiem jāvirzās nevis hronoloģiski, sākot ar šodienu un apsverot, kas būtu jādara soli pa solim, lai nākotnē sasniegtu mērķi, bet gan gluži otrādi. Vispirms nospraužot mērķi reālā laikā un telpā. Tad sadalot to starpmērķos (kuri arī obligāti jāliek laika rāmjos), balstoties uz kuriem tad attiecīgi arī jāsastāda uzdevumu saraksts īsākam laika periodam, tādā veidā determinējot mērķus līdz pat atsevišķiem dienas darbiem, kurus tiek veikti, lai sasniegtu nosprausto mērķi.

Minētā „panākumu formula” šķiet pavisam vienkārša, tomēr tās pamatā ir likti principi, kas sakrīt ar visām pasaules vadošajām plānošanas teorijām un teorētiķiem. Un, lai arī daudzi apgalvo, ka zina šo formulu, lielākā daļa cilvēku tomēr plāno hronoloģiski, kas arī ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc viņi savus mērķus bieži vien nesasniedz. Šim nolūkam plānotājā LEADER ir paredzēti speciāli laukumi gan mērķu nospraušanai, gan arī iknedēļas un ikmēneša atskaitēm par paveikto iepriekšējā laika periodā (atkarībā no plānotāja tipa), kas neļauj novirzīties no izvēlētā ceļa. Tādēļ faktiski jau no pašas pirmās dienas LEADER lietotājiem ir iespēja tuvināties savu mērķu sasniegšanai.

Sasniegt balansu
Otra lieta, kurai ir vērts pievērst uzmanību, ir tā saucamais „dzīves harmonijas aplis”, kuru var atrast katra mēneša sākumā un pašās gada beigās. Tas ir astoņos sektoros sadalīts aplis ar atzīmēm no viens līdz desmit, kurā lietotājiem ir iespēja ierakstīt astoņas savas dzīves svarīgākās sfēras un sekot saviem panākumiem šajās sfērās visa gada garumā.

Apļa galvenais uzdevums ir palīdzēt atrast balansu starp dažādajām dzīves jomām, kurās cilvēki darbojas ik dienu un kurās ir tik viegli apmaldīties, aizmirstot par galveno dzīvē. Galu galā, kuram no mums nav gadījies darba pienākumu dēļ mazāk uzmanības veltīt ģimenei. Vai arī – rūpējoties par kādiem steidzamiem, bet mazsvarīgiem sīkumiem, atraut laiku no lielām un patiešām svarīgām lietām, no kurām, iespējams, pat ir atkarīga mūsu nākotne. LEADER lietotājiem šādām problēmām nevajadzētu rasties, jo vismaz reizi mēnesī plānotājs pats atgādina, ka pienācis laiks apstāties un izvērtēt, kas tad paveikts svarīgākajās dzīves sfērās pa šo laiku.

Paveikt darbus
Plānotājā ir arī daudzas citas noderīgas lietas kā, piemēram, finanšu atskaite, kas atrodama katra mēneša beigās, vai iespēja savu dienu plānot pēc prioritātēm, nevis iepriekš noteiktas darba dienas pulksteņa laikiem (kā tas ir vairumā no parastajiem „plānotājiem-kalendāriem”). Tomēr viena no pašām vērtīgākajām lietām, kas jau iekarojusi LEADER lietotāju sirdis šajā gadā, ir laukumi, kuri atvēlēti četriem dienas svarīgākajiem darbiem.

Šie darbi ir – sākt dienu ar kāda maz patīkama, bet svarīga darba paveikšanu, noteikti paveikt vismaz vienu lietu sava lielā mērķa labā, atvēlēt laiku personīgajai izaugsmei (piemēram, iemācīties kaut ko jaunu) un ik dienas iepriecināt sevi ar kādu mazu apbalvojumu. Paši LEADER izstrādātāji ir pārliecināti, ka tādā veidā, pārvarot sevi un ik dienu virzoties uz mērķi, soli pa solim ir iespējams sasniegt patiesi pārsteidzošus rezultātus – izmainīt savu dzīvi burtiski dažu mēnešu laikā. Droši vien, ka viņiem ir arī taisnība, jo kā gan var izpalikt panākumi, ja jūs uz tiem ejat mērķtiecīgi! Turklāt izmantojot šim nolūkam pašu piemērotāko instrumentu.

Dalīties.

Atstāt Ziņu