Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Piesātināts vīna sarkanais un kapara oranžais – 2015.gada krāsas

Pinterest LinkedIn Tumblr +


au tradicionāli, tuvojoties gadu mijai, krāsu grandi nāk klajā ar savām prognozēm par nākamā gada krāsu. Tā arī 2014.gada nogalē autoritāte krāsu jautājumos Pantone un lielākais krāsu ražotājs pasaulē, koncerns AkzoNobel iepazīstināja ar prognozēm par 2015.gada krāsām. Pantone par 2015.gada krāsu nosaucis piesātinātu sarkanvīna krāsu, kurai nedaudz piemaisīta šokolāde jeb Marsala toni, savukārt AkzoNobel par vadošo nosaucis dzīvespriecīgo un reizē ļoti harmonizējošo kapara oranžo. Ja pēc Pantone prognozēm vairāk vadās modes industrija, aksesuāru un dekoratīvās kosmētikas ražotāji, arī interjera dizaineri, tad AkzoNobel ir vairāk zināms tieši kā interjeru un eksterjeru krāsu modes noteicēji.

  

ELEGNTAIS SARKANBRŪNAIS MARSALA TONIS
Kā teikts Pantone 2015.gada krāsas aprakstā, Marsala ir dramatiska, taču tajā pašā laikā ļoti eleganta un reizē arī ļoti piezemēta un piesātināta krāsa gan tad, kad tiek lietota viena pati, gan tikai kā akcents kopā ar citām krāsām. Kā norāda Pantone krāsu institūta izpilddirektore Leatriče Eizemana, „Marsala ir smalki vilinošs tonis, tāds, kas piesaista mūs ar savu visaptverošo siltumu”. Salīdzinot ar Pantone 2014.gada krāsu – starojošo orhideji krāsu, kas rosināja radošumu un inovācijas, 2015.gada piesātināti sarkanbrūnais tonis drīzāk bagātina mūsu prātu, ķermeni un dvēseli, izstarojot pārliecību un stabilitāti. Pantone pētnieki ir pārliecināti, ka šī krāsa ir vienlīdz pievilcīga gan vīriešiem, gan sievietēm un sava bagātīgā rakstura dēļ labi iekļausies gan modē, skaistumkopšanā, dizainā un interjeros.

 

MODE, AKSESUĀRI, KOSMĒTIKA
 

  

KĀZU STILS

 

DZĪVESPRIECĪGAIS UN HARMONISKAIS KAPARA ORANŽAIS
Kā jau minēts ievadā, koncerns AkzoNobel par 2015.gada krāsu noteicis kapara oranžo. Kā, viesojoties Rīgā uz Gada krāsas prezentācijas pasākumu, norādīja Akzo Nobel Estētikas centra galvenā māksliniece Villeke Jongejana: “Tā ir ļoti dzīvespriecīga krāsa, kas rada harmoniju interjerā.” Kā minēts “Colour Future gadagrāmatā 2015”, šā gada centrālā ideja ir atrast brīnišķīgo normālajā, brīnišķīgo un īpašo mūsu ikdienā. Kā secinājuši modes, arhitektūras un dizaina eksperti no visiem kontinentiem, kuri reizi gadā pulcējas uz kopēju sesiju Akzo Nobel Institūtā, lai apspriestu krāsu modi, gaumes maiņu un aktuālās tendences krāsu jomā, modernajā dizainā jau kādu laiku ir manāms, ka metālisko krāsu toņi kļūst aizvien vairāk pārstāvēti, nomainot pēdējos gados tik aktuālos vēsi zilos un zaļganos toņus.Dalīties.

Atstāt Ziņu