Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

‘Pieneņu vīna’ Evilena: ‘Es nebaidos no vecuma!’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ēc gadu ilgas prombūtnes un mūzikas studijām Romā Latvijā ir atgriezusies grupas „Pieneņu vīns” soliste Evilena Protektor. Par mūziku šoreiz nerunāsim – daudz vērtīgāk to ir baudīt grupas koncertos. Pirmais Baltijā Beauty Online serviss INTENSA.PRO aicināja Evilenu uz sarunu par gluži sievišķīgām lietām – par puišiem un skaistumu.

Ka ir būt vienīgai meitenei grupā? Jūties kā īpaša dāma vai pielāgojies vairākumam un esi „savs čoms”?
Pilnīgi noteikti es jūtos kā sieviete! Lai gan viņu attieksme pret mani ir patiešām jauka, tomēr daudzas sievišķīgas lietas viņiem nav saprotamas. Viņi nesaprot, ka man, piemēram vajadzīgs laiks, lai sapostos un uzkrāsotos pirms koncerta, jo viņiem viss ir gaužām vienkārši – uzvelc kreklu un kāp uz skatuves. Savukārt man ir jāizvēlas, kuru kleitu vilkt, jo uz izbraukuma koncertiem man ir līdzi kādas 5 kleitas un tik pat daudz kurpju pāri, koferītis ar meikapu. Es atrodos skatuves priekšā, mans pienākums ir labi izskatīties, visbeidzot – es taču esmu sieviete! It kā jau viņi ar to rēķinās, bet nu ne vienmēr tas izdodas tik labi, cik es vēlētos. Visnepiemērotākajā brīdī viņi sākt ar mani pļāpāt, un man nav viegli viņiem paskaidrot, ka „tagad ar mani nerunājiet, man process”! Arī svētkos puiši nekādus lielus pārsteigumus man nesarūpē, bet ziedus tomēr gadās, ka uzdāvina.

Vai savus skatuves tēlus un grimu veido pati?
Pārsvarā – jā. Pirms patiešām nozīmīgām uzstāšanās reizēm vai lielākiem koncertiem mēs sadarbojamies ar profesionāliem dizaineriem un vizāžistiem, piemēram, ja ir jāuzstājas Eirovīzijā vai citā televīzijas ierakstā. Kad uzstājamies klubos, es pati krāsojos. Esmu konsultējusies ar vizāžistiem un ņemu vērā viņu sniegtos padomus par dažādu grima produktu izvēli.

Kuru no šiem padomiem atzīsti par vērtīgāko?
Lietot bāzi! Tas viennozīmīgi ir visnoderīgākais padoms. Nevarētu teikt, ka esmu izcila meikapa speciāliste – zinu pārsvarā to pašu, ko ikviena sieviete. Līdz tam brīdim domāju, ka bāze tas pats tonālais krēms vien ir, taču kāda zinoša meitene man izskaidroja atšķirības un to, ka tonālais uz bāzes izskatīsies daudz labāk un būs krietni noturīgāks efekts. Esot uz skatuves tas ir ļoti svarīgi – karstums, visu laiku jākustas – ir māksla uzkrāsoties tā, lai pēc 15 minūtēm grims vienkārši nenotecētu.

Vai pati veido arī sev matu sakārtojumus?
Jā, pati. Tāpat kā grimu – ja ir kāda ļoti nozīmīga uzstāšanās, tad uzticu frizūru speciālistam. Varu teikt, ka protu no saviem matiem izveidot jebkādu veidojumu, vienīgais, ko nevaru – nogriezt tos. Bet vispār man ar matiem ir ļoti labas attiecības vienmēr bijušas.

Trakus eksperimentus arī tavi mati ir pieredzējuši?
Man ir bijuši zili, zaļi un rozā mati, divus vai trīs gadus – sarkani, bijusi arī pavisam īsi mati, esmu likusi ilgviļņus. Matus esmu pakļāvusi neskaitāmiem eksperimentiem! Man uz galvas bijis viss, izņemot laikam tikai dredus. Es nespēju saprast, kā tos var izmazgāt, bet man tomēr gribas, lai galva vienmēr ir tīra.

Kādā vecumā veici šos eksperimentus?
Sāku, kad man bija 15 gadi, beidzu tik pirms kādiem trim četriem gadiem. Kopš tā laika man ir tikai pieklājīgas frizūras. Varu sacīt, ka man patīk savi garie mati!

Cik lielu vērību velti savam ikdienas izskatam? Vari iziet uz ielas nevērīgi ģērbusies, nekrāsojusies, vai tomēr uzskati, ka tavs pienākums ir izskatīties labi?
Sporta tērpā un čībās uz veikalu neeju, bet ikdienā es cenšos ģērbties tā, lai man būtu ērti un apģērbs būtu funkcionāls, lai es justos ērti ar savu lielo nošu mapi, dodoties uz akadēmiju. Augstpapēžu kurpes ikdienai man nemaz nav. Domāju, ka ikvienai sievietei svarīgi izskatīties labi un nejusties kā bomzim. Es allaž meklēju balansu starp ērtumu un izskatu, lai izskatītos pieklājīgi, ja pēkšņi ir kāda iepriekš neplānota tikšanās.

Vai pati uz ielas pēti un vērtē citas sievietes? Ko novērtē citu sieviešu ārienē?
Man ļoti patīk sievietes, kas nebaidās no sava vecuma. Man, piemēram, ļoti bieži netic, ka saku, ka man jau 30. Atbild: nē, nekādā gadījumā! Domāju, ka tas tāpēc, ka nebaidos no sava vecuma. Mani nebiedē, kā es izskatīšos 60 gadu vecumā, jo vecums – tas ir dabiski. Vienmēr brīnos par meitenēm, kas 15 gadu vecumā par visām varītēm cenšas izskatīties kā 25 gadus veca sieviete. Man tiešām žēl uz viņām skatīties, jo viņas taču tādejādi zaudē daļu savas bērnības. Es saprotu, ka gribas eksperimentēt ar meikapu, bet kāpēc jāziež tik milzīga tonālā krēma kārta un vēl pūderis pa virsu?

Es nezinu, cik gadu ir sievietei, pie kuras es mācījos Itālijā, taču pāri 50 noteikti ir. Tas viņu nemaz neuztrauc! Itālijā vispār cilvēkiem ir diezgan vienaldzīgs viņu vecums. Es domāju, ka nav svarīgi cik sievietei ir gadu, daudz būtiskāk, kā viņa jūtas personīgajā dzīvē, uz skatuves, visur. Man nepatīk, ja cilvēki slēpj savu vecumu.

Kādas skaistumkopšanas procedūras tu esi atzinusi par sev piemērotām?
Mājās lietoju dažādus skrubīšus, izmantoju arī „tautas receptes”. Reizi pusgadā dodos pie kosmetologa, bet pārsvarā par savu ādu rūpējos pati. Vienu reizi biju uz aparātu procedūru, nepateikšu tagad, kas tas bija, bet man ar gaisa spiedienu kaut ko tīrīja. Man labāk patīk, ka procedūras veic ar rokām, par jaunajām aparātu tehnoloģijām neinteresējos, taču no piedāvājuma izbaudīt šokolādes vai medus masāžu es neatteiktos!

Šobrīd arī vīrieši aktīvāk tiek mudināti pievērsties skaistumkopšanas procedūrām. Kā tu vērtē vīriešu ienākšanu līdz šim sievietēm piederošajā pasaulē?
Grūti teikt. Manikīrs vīrietim ir ok, jo puse sieviešu vispirms skatās uz vīrieša rokām. Ja tās ir neglītas, tad uzreiz dīvainas domas galvā – kā tā roka paņems tevi aiz rokas, pieskarsies matiem… Ir svarīgi, lai vīrietim būtu koptas rokas. Mana draudzene ir manikīra meistare un viņa saka, diezgan daudzi vīrieši taisa manikīru un dažreiz pat pedikīru. Tas ir ļoti labi, to es atbalstu. Vaksācija – kāpēc nē? Uz šo var raudzīties no higiēnas viedokļa – labāk lai nesmird. Arī par ādu jārūpējas. Bet, ja vīrietis ietu uz, piemēram limfodrenāžas masāžu, man tas liktos dīvaini.

Dalīties.

Atstāt Ziņu