Vārda dienu svin: Gustavs, Gusts, Tālrīts

Pavasarī ar skaistiem un veseliem nagiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

r to pavasari ir tāpat kā ar jauno gadu. Tiklīdz tas iesākas, gribas jaunas apņemšanās. Tagad es darīšu tā un šitā, to un to… Bieži vien pārmaiņas vēlamies ieviest paradumos un izskatā. Un nav jau arī slikta doma, tad nu atmodinām sevi pavasarim un sāksim ar mūsu rokām un nagiem. Padomus, kā parūpēties par rokām un nadziņiem, vaicājām manikīra speciālistei Ilonai Čakānei.

Nagi, tāpat kā cilvēki ir nedaudz saguruši no ziemas, tie ir trauslāki un vieglāk lūst. Tieši tāpēc nagiem vajadzētu papildu kopšanu. Mēs, protams, priecājamies par saulainajām dienām, taču, lai arī paliek siltāks, joprojām nevajadzētu aizmirst uzvilkt cimdus, izejot no mājām, jo aukstums ietekmē nagus un rokas.
Ja nagi sāk kļūt trauslāki, slāņoties, lūst, var izmēģināt kādus nagu vitamīnus. Taču tie būtu jālieto vismaz divus mēnešus, lai būtu rezultāts.

Mitrināšana
Svarīga ir mitrināšana, un tā ir nepieciešama gan rokām, gan nagiem. Vakaros, kad ir brīvs laiks vai, piemēram, skatoties televizoru, var likt uz rokām treknu krēmu, uzvilkt plānus, vienreizējos gumijas cimdiņus, tam virsū velk kokvilnas cimdiņus un tā sēž kādu stundu. Tad visu velk nost, ja krēms nav pilnībā uzsūcies, tad lieko var noņemt ar salveti, vai vienkārši iemasēt ādā. Parasti gan viss krēms ir iesūcies un rokas ir mīkstas un maigas.

Nagus negriezt, bet vīlēt
Roku krēmus labāk pirkt salonā pie meistariem vai specializētajos veikalos, jo nagu kosmētika ir izstrādāta speciāli dažādām roku, nagu vajadzībām. Vēl būtu jādomā par nagu vīli. To arī vajadzētu pirkt pie profesionāļiem, tas varbūt būs nedaudz dārgāk, bet vīlīte kalpos ilgāk. Neieteiktu griezt nagus ar šķērēm, labāk novīlēt. Vīli labāk pirkt smilšpapīra vai dimanta.

Sadzīves darbos- cimdi!
Ikdienā nags tiek bojāts saskarsmē ar dažādiem ķīmiskiem līdzekļiem. Ļoti ieteicams pirms trauku mazgāšanas tām, kas to dara bez cimdiem, uzlikt ārstniecisko nagu laku, un obligāti aizvērt naga galu (to sauc arī par naga aizzīmogošanu). Slinkākiem cilvēkiem noderētu keratīna ampulas. Pilina zem naga katru vakaru un viegli iemasē. Keratīns veicina vesela naga augšanu. Drīz sāksies lielāki vai mazāki darbi pa dārzu. Arī tad nedrīkst aizmirst par cimdiem, ja gribam pasargāt savus nagus.

! Ļoti laba procedūra nagu palutināšanai ir to ierīvēšana ar citrona šķēlīti vakarā – ar to var noņemt gan nepatīkamas smakas, gan stiprināt, gan arī balināt nagus.

Nagiem tīkamas ir dažādas eļļas, ko varam iemasēt ap nagu:

Nagu stiprināšanai – rozmarīna, citrona, lavandas un timiāna ēteriskās eļļas;

Sausai kutikulai – ģerānijas, rožkoka, rozmarīna;

Nagu augšanai – citrona, olīvu, avokado eļļu.

Kutikulas masāža pati par sevi veicina naga augšanu un atveseļošanu. Nags ataug stiprs un elastīgs, nav sauss. Ir arī pieejami speciālie eļļas zīmulīši, ar kuru, kad vien atceries var iesmērēt kutikulu.

Eļļas vanniņa nagu stiprināšanai
Ņemam nelielu bļodiņu, ielejam eļļu, labāk olīvu, piepilinām aptiekā nopērkamos E, A vitamīnus. Uzsildām to ūdens peldē un ieliekam tajā nagus. Jāraugās, lai eļļa nav pārāk karsta. Šo trauku varam izmantot kādām 10 reizēm, ja tur liekam tikai savējos nagus. Rokas izņem ārā, noslauka, viegli iemasē un var iet gulēt.

Ir dzirdēts, ka rokas ir cilvēka vizītkarte, tad nu rūpēsimies par tām un radīsim labu iespaidu par sevi. Un, tā kā pavasaris jau ir klāt, droši drīkstam atļauties arī kādu spilgtāku nagu toni!

Dalīties.

Atstāt Ziņu