Vārda dienu svin: Emīls, Egita, Monvīds

‘Papardes zieds var uzziedēt arī ziemā!’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

āņi ir laiks, kad visi pastiprinātu uzmanību pievērš kādam brīnumainam augam un tā zieda atrašanai. Mēs, meklējot šo ziedu, uzgājām Daci Matuli – biedrības “Papardes zieds” prezidenti un ginekoloģi, kuru tad arī aicinājām vairāk pastāstīt par sevi pašu un par to, kā tad tur īsti ir ar to īpašo ziedu…


Kāda ir Tava laba rīta formula?
Ir lietas, kuras iemācās izbaudīt tikai ar laiku, un tāds ir arī rīta cēliens. Mans iekšējais pulkstenis ir iestādīts, 5 minūtes pirms modinātāja. Tad lēnām pamostos, noglabāju interesantākos sapņus dienas aktīvā, tad dodos uz virtuvi un uzlieku kafiju….Tad seko mūzika pa radio, ideja par radošu omleti. Ak, jā – vēl jāaplaista puķes, ar viņām arī jāparunājas, bet tam visam jānotiek nesteidzīgi. Laiks, kas pieder man, dod man spēku visai dienai. Man patīk uz darbu iet ar kājām. Vislabākie ir sestdienas darba rīti, kad es pirms 8.00 dodos prom, bet tauta tikai atgriežas mājās .

Lietas, cilvēki vai vietas, kas Tevi iedvesmo?
Lietas neiedvesmo, bet ir brīži, kad jauna kleita vai kurpes ir ļoti palīdzīgas, lai nonāktu atpakaļ uz sievišķās sevis mīlēšanas taciņas. Noteikti iedvesmo cilvēki, jo mēs esam iemācījušies vairāk klausīties, pieņemt un izprast. Iedvesmo radoši cilvēki, kuri skaidri zina, ko viņi šajā dzīvē vēlas. Mani iedvesmo mana dēla draugi, kuri visi ir izaugusi par ļoti patīkamiem, jauniem un mērķtiecīgiem cilvēkiem .
 
Tavs pēdējā laika labākais atklājums?
Mani ir pārņēmis Murakami – latviski viss ir izlasīts un tagad atklāju Jāņa Rozes grāmatnīcā veselu klāstu angļu valodā…trilleris ar mistiku turpinās! It kā tik vienkārša valoda, bet ceļi, pa kuriem nākas iet līdzi rakstniekam ir pilnīgi neparedzami. Paldies 50.vidusskolas  skolotājiem, kuri iemācīja lasīt angliskiJ


Pabeidz teikumu: Sievietes pasaule ir…
… daudz plašāka un krāsaināka kā vīrieša pasaule, jo viņas hormons- estrogens ļauj viņai darīt vairākus darbus vienlaicīgi un spožāk uztvert pasaules krasās.

Bez kā nav iedomājama Tava vasara? Ko Tu ieteiktu darīt, kur doties un ko redzēt?
Vasara nav iedomājama bez trīs dienām jūras krastā ar nu jau izaugušajiem basketbolistiem – mana dēla komandas biedriem, nu jau arī viņu meitenēm un vecākiem. Tās gadu no gada ir interesantas trīs dienas ar volejbolu, makšķerēšanu un sarunām pie ugunskura.

Papardes zieds un tā meklēšana parasti saistās ar nerātnībām, iespējams spontāniem sakariem. Bet jūsu biedrība runā par pretējo – drošām un pārdomātam intīmajām attiecībām. Kā jūs ieguvāt šādu nosaukumu?
Uz šo jautājumu nevarēšu precīzi atbildēt, jo  Papardes zieds ir jau no 90ajiem, bet es aktīvi pieslēdzos krietni vēlāk. Man šķiet, ka Papardes zieds ir ārkārtīgi reta un vērtīga dabas parādība, Jāņi, kā vasaras vidus un viskrāšņākais ziedēšanas laiks, arī simbolizē tās veltes, kas katram augam, dzīvniekam un cilvēkam ir dotas no Mātes dabas. Svarīgi to saprast un novērtēt…

Varbūt jums ir kādi pētījumi vai novērojumi par to, ka šis laiks (nerātnie Jāņi, vasara, festivālu laiki), tiešām arī ir tas laiks, kad ir vairāk nedrošu sakaru, neizsargāšanās, partneru maiņa utt. Kādi ir šie rezultāti?
Nevarētu teikt, ka 2013. gada Jāņu laiks būs pārlieku lielas draiskulības un everģēlību laiks. Es dalītu visus jaunos cilvēkus domājošos un nedomājošos, neatkarīgi no sezonalitātes, svētkiem vai pasākumiem.

Tu esi daudz runājusi ar cilvēkiem par intīmajām tēmām, esi uzklausījusi daudz jautājumu. Kas tad ir tās lietas, kas sagādā problēmas? Kas vispār ir tas, par ko “Papardes ziedā” runājat visvairāk?
Es esmu sastapusi daudzus cilvēkus, kuri, pavisam nezinot ar ko nodarbojas Papardes zieds, uzskata, ka šī ir organizācija, kas aicina uz drošu seksu, izdalot prezervatīvus…
Man kā ginekologam, runājot ar jauniem cilvēkiem, meitenēm, šķiet, ka vissvarīgākais ir izskaidrot visu tā, lai būtu pilnīga skaidrība:
– kas notiek jauna cilvēka organismā;
– mēs esam atbildīgi saudzēt to, kas mums ir uzdāvināts no dabas;
– mums vienmēr ir iespēja pateikt – nē;
– attiecībās ir pāris, tādēļ par intīmiem jautājumiem jārunā ar abiem un arī atbildība par reroduktīvas veselības saglabāšanu ir jādala abiem.

Tavs novēlējums visiem līgotājiem un papardes zieda meklētājiem!?
Nebēdājiet, ja paparde neuzziedēs Jāņu naktī – Jums taču pieder 365 dienas gadā un īstiem meklētājiem paparde var uzziedēt arī ziemā!

Dalīties.

1 komentārs

  1. Apbrīnoju cilvēkus,kuriem rīti sākas tik nesteidzīgi un mierīgi. cik stundas iepriekš ir jāceļas,lai to panāktu?!

Atstāt Ziņu