Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Padomi roku kopšanā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

okas ir ļoti svarīga mūsu ķermeņa daļa, jo mēs taču gandrīz visu darām ar mūsu rokām. Ir dažas lietas, ko tu vienkārši nevari paslēpt un rokas ir lielisks piemērs. Rokas ļoti daudz pasaka par pašu cilvēku un mums pienācīgi par tām jārūpējas.

Ciets ūdens, mazgāšanas līdzekļi, ķīmiskās vielas un citi ārējie faktori var ātri mūsu roku ādu padar’it raupju un sausu.
Viens zelta likums, kas tev jāievēro-pēc roku mazgāšanas, tās jāiesmērē ar krēmu, lai mīkstinātu un mitrinātu ādu.
Tiklīdz lietojam kādas ķīmiskas vielas vai uzturamies aukstumā, ir jāvelk cimdi. Ilgstoši uzturoties saulē, noteikti jāsmērē attiecīgi saules aizsargkrēmi, lai pasargātu roku ādu no novecošanas.

Biežākās roku problēmas

Sasvīdušas rokas
Svīstošas rokas liecina par kādiem satraukumiem vai raizēm, jo tas ir nervu ietekmē. Ja arī tev ir problēmas ar roku svīšanu, tu vari uzpilināt 1-2 pilienus citronzāles ēteriskās eļļas vai palielināt B vitamīna devu ikdienā.
Apsārtušas rokas
Ja ziemā un aukstuma laikā saskaries ar to, ka tavas rokas pastāvīgi ir apsārtušas, izmēģini šo vingrinājumu, lai uzlabotu asinsriti.
1. Izstiep rokas sev priekšā, un stiep pirkstus tik tālu, cik vari. Noturi šo pozīciju, kamēr esi saskaitījusi līdz desmit un pēc tam lēnām samazini spriedzi savos pirkstos un atslābini tos. Atkārto šo vingrojumu apmēram desmit reizes dienā.
2. Vairākas reizes dienā enerģiski izkrati rokas. Lieto kalcija tabletes katru dienu pamasē savas rokas un pirkstus.

Raupjas un sasprēgājušas rokas
Raupjas un sasprēgājušas rokas parasti izraisa B vitamīna trūkums organismā. Tātad, palielini šī vitamīna devu savā ikdienā.
Uz sasprēgājušām un raupjām rokām vari arī uzlikt kliņģerīšu ziedlapiņu kompreses.

Roku kopšanas padomi:
Mazgā rokas un pēc tam noteikti tās iesmērē ar krēmu vai citu mitrināšanas līdzekli.
Izmanto cimdus, kad mazgā traukus, uzkop māju vai veic dārza darbus.
Apmeklējot manikīru, pārliecinies, ka visi instrumenti ir sterilizēti un darbu veic profesionālis.
Arī saule var kaitēt tavai roku ādai. Līdz ar to, pirms došanās saulē, noteikti lieto saules aizsargkrēmu.
Viens no labākajiem veidiem, kā izvairīties no sēnīšu infekcijas, ir pievērs uzmanību, lai rokas ir siltumā un nesalst un, pēc mazgāšanas tās kārtīgi nosusini, lai tās nepaliek mitras.
Tavam datora, tastatūras un peles stāvoklim var būt milzīga ietekme uz tavām rokām. Ilgstoša darbošanās pie datora un pogu, peles klikšķināšana, var izraisīt nogurumu, sāpes rokās un pat iekaisumu. Lai to novērstu, pārliecinies, ka tava pele ir viegli sasniedzama un, ka tava tastatūra ir novietota komfortablā līmenī.
Lai tava roku āda būtu vesela, un tavi nagi būtu stipri, tev vajadzīgs B vitamīns un kalcijs. Tāpēc lieto uzturā produktus, kas satur šīs vielas.

Dalīties.

Atstāt Ziņu