Vārda dienu svin: Armands, Armanda

Padomi matu ikdienas kopšanai

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nosaki savu matu tipu
Ja vari mazgāt matus vienu reizi nedēļā un tie nepaliek taukaini vai netīri, tev visdrīzāk ir normāla galvas āda. Ja viegli pakasot galvas ādu, uz pirksta vai aiz naga paliek atmirušās ādas daļas, tas jau liecina par sausu galvas ādu. Ja mati jāmazgā katru otro dienu, galvas āda visdrīzāk ir taukaina.

Jākopj ne tikai mati, bet arī galvas āda
Ikdienas lietošanai visbūtiskākā ir šampūna un kondicioniera jeb balzama izvēle. Ar matu kopšanu nav jāsaprot, tikai paši mati. Ne mazāk svarīga ir arī galvas āda! Speciālisti parasti iesaka šampūnu izvēlēties atbilstoši galvas ādas tipam, bet kondicionieri matu tipam. Šampūna galvenais uzdevums, atverot matu zvīņas, ir attīrīt galvas ādu un arī matus. Kondicioniera uzdevums ir iedarboties tieši uz matu un šīs zvīņas atkal aizvērt.

Tāpēc, ja tev ir taukaina galvas āda, nebūtu vēlams izvēlēties barojošu un aktīvas iedarbības šampūnu, jo tas galvas ādas stāvokli tikai pasliktinās. Tā vietā ieteicams lietot mitrinošu vai normālam ādas tipam paredzētu šampūnu.

Tāpēc speciālisti arī neiesaka izvēlēties, tā saucamos, divi vienā šampūnus, jo kādu no saviem uzdevumiem – šampūna vai kondicioniera – tas noteikti pilnvērtīgi nepildīs. Ja šampūnā būs vairāk kondicioniera daļu, tad tas pienācīgi matu nenomazgās, jo priekšlaicīgi būs aizvēris mata zvīņas, savukārt, ja pārākumā būs šampūna aktīvās daļas, tad mats paliks negluds.

Neaizmirsti par matu masku un pīlingu
Ja kondicionieri ir jālieto katru reizi, tad nedēļā vismaz reizi matus un galvas ādu vajadzētu barot arī ar maskām. Tādējādi mati nomierināsies, galvas āda tiks pamitrināta. Tomēr esi vērīga un seko instrukcijai par maskas lietošanu – ir matu maskas, kas jālieto pirms matu mazgāšanas, bet ir maskas, kas jālieto pēc mazgāšanas.

Tāpat reizi pa reizei līdzīgi kā sejai arī galvas ādai nepieciešams veikt pīlingu un dziļāku attīrīšanu. Īpaši ieteicams tas ir sievietēm ar taukainu galvas ādu, jo šāda āda ātrāk piesaista netīrumus un, ja netiek laikus noņemti, tie var nonākt līdz mata sīpoliņam un ietekmēt mata struktūru un veicināt matu izkrišanu.

Reizi dienā viegli pamasē galvas ādu
Matu izkrišanu var veicināt arī darba veids. Sievietēm, īpaši, tām, kas strādā sēdošu darbu dienā vismaz minūti ieteicams izkustināt (pamasēt) galvas ādu, jo sēžot cilvēkam nospriegojas muskuļi, tai skaitā, galvas ādā, kā rezultātā mats tiek saspiests un tas kļūst trauslāks.

Nepārforsē ar ieveidošanas līdzekļiem
Kad mati izmazgāti un pabaroti, var ķerties pie to ieveidošanas. Taču nepārcenties ar to ieveidošanu, jo šeit darbojas likums „labāk mazāk nekā par daudz”, citādi matus varam nevis sakārtot, bet saķepināt, un tie izskatīsies pat netīri. 

Ja vēlies matus žāvēt ar fēnu vai pannot, izmanto speciālus līdzekļus, lai no karstuma netiktu atvērtas matu zvīņas un par spīti nevēlamajam karstajam gaisam tie izskatītos spīdīgi un zīdaini.

Dalīties.

Atstāt Ziņu