Vārda dienu svin: Līga

Ošo ieteiktā smieklu meditācija

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ošo savā grāmatā “Dinamiskā meditācija” raksta, ka smiekliem piemīt meditatīvs un dziedinošs spēks: “Tas nenoliedzami maina visu jūsu ķīmiju, maina prātu – jūs kļūstat saprātīgāks. Jūsu prāta guļošās daļas pēkšņi atmostas. Smiekli aizsniedz pašas apslēptākās prāta un sirds daļas. Tas padara jūs dzīvīgākus un starojošākus, atvērtus jaunradei.”

Ošo ieteiktā smieklu meditācija
:
“Katru rītu, pirms celšanās, izstaipieties kā kaķis. Stiepieties ar katru ķermeņa stiegriņu. Pēc trim četrām minūtēm ar neatvērtām acīm sāciet smieties. Turpmākās piecas minūtes smejieties. Iesākumā jūs to darīsiet, bet pēc tam mēģinājumu skaņa izsauks īstus smieklus. Pazaudējiet sevi smieklos. Var būt nepieciešamas vairākas dienas, iekams tas notiks, jo mēs esam pavisam atraduši no šīs parādības. Pēc zināma laika tas kļūs spontāns un izmainīs jūsu dienas saturu.”

Tiem, kuriem ir grūti no sirds smieties, Ošo piedāvā šādu attīrīšanās veidu:
Agri no rīta, pirms vēl esat kaut ko apēdis, izdzeriet lielu krūzi ar siltu sālsūdeni. Dzeriet to ātri, citādi jums nekas neizdosies. Pēc tam noliecieties un ieklepojieties, lai ūdens iztek laukā no jums. Tas iztīrīs jūsu galvenos ceļus. Nekas vairāk nav vajadzīgs. Šajos ceļos ir bloki, kas traucē jums smieties un apstādina smieklus. Jogā šī ir nepieciešama procedūra, kas jāpilda. To sauc par nepieciešamo attīrīšanu, un tā lieliski attīra galvenos ceļus – visi bloki izšķīst. Šī procedūra sniegs baudu un jūs jutīsiet tīrību visas dienas garumā. Smiekli un asaras, pat jūsu runa šķitīs nākam no visdziļākā centra. Dariet to desmit dienas, un jums būs vislabākie smiekli. 

Dalīties.

14 komentārs

 1. Jūlija Liene R. on

  Burvīgi! Beidzot augstā mode piedāvā ko skaistu un valkājamu! Tādas kleitiņas un tās žaketītes, arī kombinzonus es noteikti vilktu!

 2. Sieviete32 on

  Nu tās caurspdīgās kleitas, kas atgādina naktskreklus man ne visai, arī kleitām tie volāni par traku lieli, bet krāsas gan smukas, īpaši tā zaļganīgā.

 3. Fēbe, tu laikam nemāki lasīt – šeit jau ievadā ir minēts, ka tās ir 2010.gada pavasara/vasras tendences…

 4. Sanita Mazberga on

  Minēt jau var daudz ko, bet vai tā ir taisnība, vai atbilst 2010 pavasara/vasaras kolekcijai!?!

 5. Hanna Montana on

  Fēbe, a kas te neatbilst? Es sekoju līdzi ārzemju modes portāliem un tur līdzīgas tendences minētas

 6. Jā, es arī par līdzīgām tendencēm lasu ārzemju saitos. Iesūti savējo tendeču materiālu! Gan jau portāls nopublicētu!

 7. Man citreiz braucot ar tramvaju no darba uz mājām uznāk gandrīz vai nekontrolējami smiekli un pats trakākais, ka nevar apstāties! Pēdējo reizi tramvajā tā no sirds izsmējos, kad viens ap 2m garš vīrietis iekāpa tramvajā un viņam nebija vietas galvai. Viņš stāvēja zem tramvaja ventilācijas lūkas, tas bija tik smieklīgi, jo vienīgais, ko no viņa galvas daļas varēja redzēt bija zods! Man pat pašai palika kauns, bet vienalga, nevarēju beigt smieties! 🙂

 8. ei, šito gan pamēģināšu :)<br>Ošo vispār ir baigi labās meditācijas, es mēdzu iet Stabu ielā uz dinamisko – atbrīvojos no negācijām izbļaujoties un izlēkājoties, trakoti labi 🙂 tur ir tāda forša " meistarīte" Elīna, kaut kā viegli un bez kautrēšanās sanāk 🙂 mājās jau izlādēties nevar un uz mežu, stipri par tālu.. 🙂

Atstāt Ziņu