Vārda dienu svin: Līga

Nodarbe, kas aizrauj – zīmogu gatavošana!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ajā pirmssvētku laikā, kad daudzus no mums apciemo radošums un vēlme ko uzmeistarot ar savām rokām, arī mēs SievietesPasaule.lv meitenes gribējām ko pagatavot. Tā kādā pēcpusdienā devāmies uz dizaina papīrlietu studiju Manilla, lai pagatavotu pašdarinātus zīmogus.

Pašrocīgi pagatavotie zīmogi noderēs gan ikdienai, gan svētkiem. Ar tiem varēs apzīmogot ietinamo papīru, dāvanu maisiņus, pašgatavotas kartītes, ielūgumus utt.

Ierodoties Manilla telpās, uzreiz ir skaidrs, ka šeit mājo radoši cilvēki un atmosfēra ir ļoti mājīga.
Nodarbības sākumā vadītāja Kaiva Narbute pastāsta par zīmogu gatavošanas tehniku un iedvesmai parāda dažadus zīmogu veidus un paraugus.

Lai pagatavotu zīmogus nepieciešams griešanas instrumentu komplekts, parastais zīmulis, caurspīdīgs papīrs un speciāls materiāls no kā griež zīmogu. Šis materiāls ir līdzīgs dzēšgumijai, tikai lielāka formāta, lai var veidot vajadzīgās formas un zīmējumus.

No sākuma uzzīmējam zīmējumu uz caurspīdīgā papīra, tad pārspiežam tu uz gumijotā materiāla un, izvēloties atbilstošā lieluma nazīti, sākam griezt.

Pēc tam izvēlamies vēlamo krāsu un nokrāsojam savu zīmogu. Krāsošanai tiek izmantota speciāla krāsa, kas iestrādāta sūklīšos un ļauj ērti un viegli darboties. Nokrāsoto zīmogu pārspiežam uz papīra un gatavs!


Annija:
 Brīnišķīgi, mājīgā atmosfērā pavadīts vakars, šis varētu kļūt par manu mazo hobiju, jo brīdī, kad es veidoju zīmogu, manās domās nešaudījās ne darbs, ne ikdiena, tā tiešām ir kā meditācija. Es koncentrējos tikai uz šo mirkli, uz šo līniju, uz procesu. Turklāt iespēja, ka radīšu ko neglītu, ir visai maza, zīmoga efekts vienkārši visu padara skaistāku 🙂

Zane: Man vienmēr patikušas tādas radošas lietas. Process, lai arī sākumā, klausoties var šķist mazliet nesaprotams un grūts, patiesībā ir viegli paveicams un ir aizraujošs. Tiklīdz izgatavots pirmais zīmogs, tā „āķis ir lūpā”, un gribas izmēģināt ko vēl un vēl. Vislabākais šajā procesā ir tas, ka jebkurš defekts var rezultātā būt arī efekts un nav nekādu stingru rāmju, kā kam ir jāsanāk. Ir vienkārši jāļaujas un jābauda process!
Es šajā nodarbībā izgatavoju kartiņas ar briedīti un eglīti. Rezultāts pašai ļoti patīk un arī visi citi, kas redzējuši šīs kartiņas man piekrīt:)

Gita: Pirmo reizi gatavoju zīmodziņus. Tas bija ļoti interesants un radošs process, kurā var izpausties ar savām idejām. Iesaku šo radošo nodarbi izmēģināt ikvienam, jo slikti sanākt nevar. Gala rezultātā būs Jūsu pašu radīta dizaina lietiņa, ar kuru papildināt dāvaniņu svētkos.

Līga.R.: Zīmogu griešana – tas ir kas jauns priekš manis. Darīju to pirmo reizi un esmu priecīga, ka iepazinos ar šo rokdarbu veidu. Tā ir īsta meditācija – griežot ārā zīmogu, prāts koncentrējas uz smalko darbiņu un pārējais domu ritums nomierinās, uz brīdi apstājas. Turklāt vēl prieks par gala rezultātu- pašas veidotu zīmogu, ar ko greznot dāvanu iesaiņojumus vai ar kura palīdzību veidot oriģinālas Ziemassvētku kartiņas. Paldies Manilla saimniekiem par jauko uzņemšanu un omulīgi iekārtoto stūrīti, un, protams, paldies nodarbības vadītājai Kaivai par dalīšanos knifos un trikos.

Sakām lielu paldies:

 Kaivai Narbutei (Papīrs un tinte)  un

 

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu