Vārda dienu svin: Artūrs, Artis

Mūsu spoku filmu izlase

Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Cik mēs tomēr esam bailīgas,“- secinājām, sākot veidot šausmu filmu topu. Neviena no SievietesPasaule.lv kolektīva patiesi baisas šausmu filmas nemīl skatīties un reti kad to dara. Tālab šajā topā nav asiņu stindzinošu šausmu, tā vietā piedāvājam savu spoku filmu izlasi. Filmas- kuras skatīties atzīmējot Helovīnus vai vienkārši īsinot garos rudens vakarus.

Izvēlas Līga Ozoliņa, SievietesPasaule.lv mārketinga un reklāmas vadītāja:

Kaspers (Casper)

Tā ir jau diezgan sena (iznāca 1995.gadā), taču jauka bērnu filma par kādu vīru, kas kopā ar meitu ievācas mājā, kuru apsēduši spoki. Mājā mitinās arī kāda miruša puisīša dvēselīte – Kaspers. Viņš pretēji pārējiem spokiem ir ļoti draudzīgs un gatavs darīt jebko, lai tikai ģimene spētu iedzīvoties jaunajā mājā. Manuprāt bezgala mīļa spoku filmiņa!

Filmas video rullīti var noskatīties šeit: http://www.imdb.com/title/tt0112642/

 

 

Dārgie pīšļi (Lovely Bones)

 Šī manā izlasē, šķiet, būs pati nopietnākā no filmām. Tiešā nozīmē tā ir filma par nāvi. Par to, kā ar to cenšas sadzīvot jauna amerikāņu meitene, kuras dzīve uz zemes ir beigusies, tomēr pati to nespēj pieņemt. Viņa turpina sekot līdzi savas ģimenes un arī slepkavas gaitām, jo nespēj samierināties ar šī ļaundara nesodīšanu. Taču nebaidaties – asinis filmā neredzēsiet! Filmas beigās asaras novaldīt būs grūti.

Filmas video rullīti var noskatīties šeit: http://www.imdb.com/title/tt0380510/

 

Līgava – līķis (Corpse Bride)

 Nemaz nezinu, kā pareizāk raksturot šo filmu. Tā ir animācijas filma, kurā ir dzirdams daudz mūzikas. No vienas puses tā ir veidota kā maza šausmenīte, no otras puses – komēdija, jo stāstu savādāk kā par amizantu es nevarētu nosaukt. Puisis pirms kāzām devies uz mežu izmēģināt ceremonijas gaitu. Kad viņš uzvelk uz kāda koka saknes gredzenu, izrādās, ka tas ir kādas mirušas meitenes pirksts, viņa augšāmceļas un domā, ka ir apprecējusies ar šo puisi. Varat tikai iedomāties puiša reakciju. Vai notiks arī kāzas ar īsto izredzēto?
Filmas video rullīti var noskatīties šeit: http://www.imdb.com/title/tt0121164/

 

 

Izvēlas Annija Goldberga, SievietesPasaule.lv māksliniece

Beetle Juice

1988. gada Tima Bērtona komēdija, kurā spēlē Alekss Boldvins, Džīna Deivisa un Vinona Raidere. Tā ir fantāzijas pārbagāta un tie asprātīgie risinājumi ir lieliski! Varu skatīties vēl un vēl, manuprāt izcila filma! Starp citu ieguvusi Oskaru un citas atzinības.

Filmas video rullīti vari noskatīties šeit: http://www.imdb.com/video/screenplay/vi2800222489/

 

 

Citi (The others)

Galvenajā lomā- Nikola Kidmena. Fantastiska, bet nopietna filma, skatīties drīkst tikai vienu reizi, specifiskā sižeta dēļ.

Filmas video rullīti vari noskatīties šeit: http://www.imdb.com/video/screenplay/vi3201343001/

 

 

 

Šausmenīte 3 (Scary movie 3)

Kopā to ir vismaz četras un tās parodē teju visas tās sezonas šausmenes, kas ir bijušas kinoteātros. Manuprāt, smieklīgi, asprātīgi, nedaudz stulbi, bet labs materiāls kopā sanākšanai ar popkornu.

Filmas video rullīti var noskatīties šeit: http://www.imdb.com/video/screenplay/vi902864409/

 

 

 

Izvēlas Līga Rozentāle, SievietesPasaule.lv redaktore:

Spoku mednieki (Ghost Busters)

Viena no manām bērnības mīļākajām filmām, līdz ar to var noprast, ka tā nav tipiska šausmu filma. Drīzāk komēdija par spokiem un atraktīvajiem spoku medniekiem. Lieliski aktieri, neparasts stāsts un labi joki,tā kā izklaidējošs vakars noteikti sanāks!

Filmas video rullīti var noskatīties šeit: http://www.imdb.com/video/screenplay/vi2403336985/

 

 

Šerloks Holmss un Bāskervilas suns (The Hound of the Baskervilles)

 Šim Artura Konana Doila stāstam par Šerloku Holmsu un Vatsonu, kuriem nākas izmeklēt mistiskus gadījumus, kad cilvēkiem uzbrūk it kā kāds šausmīgs briesmonis -„Bāskervilas suns“, ir ļoti daudz ekranizācijas versiju. Man pašai viena no labākajām šķiet 1939.gadā uzņemtā melnbaltā filma. Un, protams, suns gan nav nekāds spoks, taču milzīgs un asinskārs gan viņš ir. Šermuļi un zosāda garantēta.

Filmas video rullīti var noskatīties šeit:

 

Hokuss Pokuss (Hocus Pocus)

Īsta Halovīnu filma- par trīs raganām (vienu no viņām, starp citu, tēlo Sāra Džesika Pārkere), kas nejauši izteiktas burvestības dēļ atdzīvojas Halovīnu naktī un, lai saglabātu dzīvību, kaļ plānus, kā noburt un ’izsūkt dzīvības spēku’ no visiem pilsētiņas bērniem. Tomēr filma nav šausmene, drīzāk – piedzīvojumu filma (ar komēdijas elementiem) visai ģimenei un to skatīties var arī bērni.

Filmas video rullīti var noskatīties šeit- http://www.imdb.com/video/screenplay/vi4038329625/
P.S.: Spriedām- vai latviešiem arī nav šausmenes vai kāda spoku filma. Vienīgā, kas nāca prātā- Vecās pagastmājas mistērijas. Varbūt Tu kādu zini?


Dalīties.

2 komentāru

  1. Filmu nevaru iedomāties, bet diezgan pasen bija televīzijas iestudējums "Kā vecais Zemītis pašu nelabo redzēja". Žēl, ka to nekur vairs nav iespējams noskatīties. Bija amizants. 🙂

Atstāt Ziņu