Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Mūsdienīga vakara frizūra – tā nav torte uz galvas!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

vētku balle ir pāris reizes gadā, un mans novēlējums sievietēm ir – metiet pie malas mūsu mentalitātei raksturīgo kautrīgumu! Tērpa un noteikti arī vakara frizūras izveidē pārkāpiet savas ierastās robežas – atļaujieties būt košākas, neparastākas, oriģinālākas nekā ikdienā,- rosina skaistuma studijas Pam Pam stiliste–friziere Inga Mazā.

Latvijā daudzām sievietēm vakara frizūra joprojām asociējas ar torti uz galvas. “Tie ir seni un nevajadzīgi aizspriedumi. Pašlaik modē ir vieglas, nepārspīlētas vakara frizūras, kas rada sajūtu it kā sieviete nemaz nebūtu vairākas stundas pavadījusi frizētavā, bet viņai šāds skaistums piemīt no dabas,” stāsta Inga Mazā.

Tai pat laikā – mūsdienīgai vakara frizūrai ir jābūt oriģinālai. Ļoti aktuālas ir dažādas tekstūras – matu sakārtojumā var būt miksētas visdažādākās lokas, čirkas, gofra u.c.

Friziere–stiliste novērojusi, ka daudzas sievietes ar īsiem vai pusgariem matiem nemaz neveido vakara frizūru, jo uzskata, ka ar šādiem matiem neko īpašu nevar paveikt. Tas ir maldīgs priekšstats, jo arī īsiem un pusgariem matiem mūsdienās tiek veidotas ļoti modernas, stilīgas, oriģinālas vakara frizūras.

Meistare arī atklāj, ka matu sakārtojums ir jāuztver un jāveido kontekstā ar kopējo stilu. Tāpēc profesionāliem frizieriem ir dažādas papildspecialitātes, piemēram, frizieris–stilists. Tas ir speciālists, kurš vērtē stilu kopumā, var ieteikt un izveidot matu sakārtojumu saskaņā ar cilvēka tērpu, vecumu, sociālo statusu, personību un, protams, pasākuma stilu vai tematiku. Dodoties pie friziera–stilista, ieteicams ņemt līdzi tērpu, aksesuārus u.c.

Ja sievietei ir sapnis par matu sakārtojumu kā ētera personībai vai skatuves dīvai, svētki ir īstais laiks, lai to īstenotu. Inga Mazā dalās pieredzē: “Mūsdienās cilvēki itin bieži pie friziera dodas ar fotogrāfiju un lūdz izveidot tieši tādu matu sakārtojumu, kāds ir attēlā redzamajai modelei vai skatuves dīvai. Pat, ja sievietes dabīgie mati nav tik gari vai biezi, ar mūsdienu iespējām var šādu frizūru izveidot. Vajadzības gadījumā var izmantot dažādus papildmateriālus, piemēram, šinjonus. Īpaši gatavojoties svētkiem – ballei, kāzām, no šinjoniem nav jābaidās, bet jāuztver kā aksesuārs, ar kuru var radīt oriģinālāku, neierastāku frizūru nekā ikdienā. Turklāt mūsdienās šinjoni, tos prasmīgi piemeklējot un izveidojot, ne mazākajā mērā neatšķiras no dabīgajiem matiem.

Pašlaik cilvēkiem ir ļoti aktuāli internetā dalīties ar bildēm un video, tāpēc vakara frizūru vajadzētu veidot tā, lai tā labi izskatās arī bildēs. Inga Mazā skaidro: “Šai ziņā būtiska nozīmē ir pareizi izvēlētai matu krāsai un tonim. Pat, ja mati ir dabīgā krāsā – tiem ir jābūt veselīgam, piesātinātam tonim un mirdzumam. To bildēs varēs ļoti labi redzēt. Taču jāatzīst – dabīgi, nekrāsoti mati bildēs gandrīz nekad neizskatās tik labi kā tad, ja tie ir krāsoti.”

Tāpēc sievietēm, kuras vēlas saglabāt dabīgo matu krāsu. Lai mati labi izskatītos bildēs, Inga Mazā iesaka tos krāsot ar tā dēvētajām semi krāsām. Tās nemainīs dabīgo matu krāsu, bet padarīs toni izteiksmīgāku, piesātinātāku un piešķirs matiem veselīgu mirdzumu. Turklāt, matiem ataugot, krāsa būs vienmērīga, nebūs redzama pāreja starp krāsotajiem un dabīgajiem matiem. Un tas, protams, ir ļoti ērti.

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu