Vārda dienu svin: Laura, Jadviga

Mēs zinām noslēpumu, kā tikt pie mīkstām, viļņainām lokām!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ēdējās nedēļās esam jums stāstījušas par to, kā iegūt zīdaini gludu matu sakārtojumu – vienalga, lokojot vai taisnojot. Tā esam iepazinušās ar jaunās Remington SILK kolekcijas matu taisnotāju un karstajiem ruļļiem. Šoreiz pastāstīšu, kā iegūt mīkstas un viļņainas lokas, ruļļu tīšanu vai lokšķēri aizvietojot ar konusveida matu veidošanas nūjiņu. 

Šis matu ieveidošanas rīks ir bijis manā rīcībā jau vairāk kā trīs nedēļas, ar to esmu mēģinājusi ieveidot gan savus, gan sava bērna, kā arī krustbērna matus. Pamatā interesēja divas lietas:

1. Vai patiesi ar to iespējams iegūt „dabīgu” loku efektu, kā redzams uz iepakojuma?
2. Vai ar šo rīku būs iespējams ieveidot ne tikai garus, bet arī īsus matus?

Vispirms, paskatīsimies, kas lācītim vēderā!
Šī konusveida veidošanas nūjiņa ir ļoti viegla un ērti satverama rokā. Tai, tāpat kā citām SILK sērijas veidošanas ierīcēm, sildelementam ir matu aizsardzībai domāts zīda pārklājums, kas padara to īpaši slīdīgu, garantējot, ka mati ap to nepinķerējas. Konusveida forma (25mm – 13mm) savukārt nodrošina to, ka vienai un tai pašai matu šķipsnai var iegūt atšķirīgu lokas diamtru, kas lielā mērā arī ir atslēga uz dabīgo loku efekta radīšanu.

Noteikti jāuzsver pāris tehniskas detaļas. Pirmkārt, jau tas, ka šai ierīcei ir regulējama temperatūra, ko pašas varam iestatīt robežās no 120-220 grādiem. Optimālo temperatūru, protams, katrai jāatrod pašai, vadoties no tā, kāds ir matu tips un cik bojāti ir mati, tomēr tiek uzskatīts, ka pieņemama ieveidošanas temperatūra ir 180-185 grādi, bet temperatūra, kas augstāka par 200 grādiem, var jau neatgriezeniski bojāt matus. Patīkami, ka tad, kad temperatūra ir iestatīta, nostrādā temperatūras bloķēšanas funkcija, proti, nejauši uzspiežot uz „+” vai „-„ podziņām temperatūra uzreiz netiks paaugstināta vai pazemināta.

Otrkārt, jāuzsver ļoti ātrais ierīces uzsilšanas ātrums. Tā uzkarst līdz vajadzīgajai temperatūrai nieka 30 (!) sekundēs. Kas būtiski, ražotājs ir padomājis arī par drošību – pēc 60 minūtēm ierīce automātiski izslēdzas.

Treškārt, nevar nepieminēt šī veidotāja vadu. Bez tā, ka tas ir trīs metru garš, savienojuma vietā ar ierīci tas rotē, tādējādi vads, nekad netraucēs ieveidošanas procesā.

Lietošana un rezultāti
Kad iekārta bija iepazīta, biju noskatījusies lietošanas instrukcijas video, kā arī youtube pavērojusi, kā citas sievietes liek lietā šo ierīci un kāds ir sagaidāmais rezultāts, ķēros pie testēšanas.

Vispirms, mēģināju uz saviem matiem (sk. attēlā). Uzreiz jāsaka, ka man ir salīdzinoši īss, asimetrisks matu griezums. Ikdienā tos vai nu veidoju ar ķemmi un matu žāvētāju, tā iegūstot apjomu, taisnoju, vai ar matu pannu ieveidoju, iegūstot nekārtīgas, nevienmērīgas lokas.

Jāsaka godīgi, ieveidošana ar konusu pirmajās reizēs nebija vieglākais no uzdevumiem, jo mati ir īsi, bet ierīces virsma ļoti slīdīga, kā rezultātā šķipsnas bija grūti apvīt ap konusveida stobru. Vēlāk gan piešāvos un sapratu, ka ar plānākām šķipsnām ieveidošana norit raitāk. Tomēr nākas secināt, ka tāda garuma matiem, kā man šobrīd, ierīce nav pati piemērotākā.

Tāpēc nolēmu pārbaudīt arī uz savas meitiņas matiem. Viņas matu struktūra ir ļoti smalka, tomēr labi pakļaujas ieveidošanai. Ja saviem matiem ieveidošanai izmantoju 170-180 grādu temperatūru, tad ieveidojot viņas matus uzstādīju tikai 130-140 grādus. Rezultātā ieguvām patiešām maigas, vijīgas lokas. Lai arī nelietojām nekādus fiksācijas līdzekļus un arī ieveidošanas temperatūra bija zemāka, lokas saglabājās visas dienas garumā.

Izmēģināju to arī daudz garāku un biezāku matu ieveidošanai, kas pēc savas struktūras turklāt ir arī daudz raupjāki. Te jau ieveidošanas temperatūru uzstādīju uz 160 grādiem. Atkarībā no šķipsnas biezuma, ieveidošanas ilguma, ieguvām izteiktākas vai mazāk izteiktas cirtas. 

Variējot ar to, kādā virzienā tiek turēts konusveida stobrs un kā tiek uztīti mati, iemācījos iegūt trīs dažādu tipu cirtas – lielas, viļņainas lokas, izteiktas cirtas, kā arī ciešas spirāles (sk attēlā).

Secinājumi
Uz īsiem matiem ar šo ierīci ir grūti izpausties, taču pusgaru un garu matu īpašniecēm ar to noteikti ir iespējams radīt dabīgu loku iespaidu, kur nav īpaši uzsvērta lokošanas sākuma vai beigu punkta, kā tas ir, piemēram, lietojot lokšķēri.

Jo maigākas lokas ir vēlme iegūt, jo zemāku ieveidošanas temperatūru var uzstādīt.

Jo plānākas šķipsnas tiks ieveidotas, jo lokas būs izteiktākas.

Temperatūras regulēšanas funkcija ir vienkārši super, turklāt ierīce ir gudra – tā atceras pēdējo veidošanas temperatūru, pie atkārtotas ieslēgšanas piedāvājot to kā pirmo. Tas noteikti noder tad, ja esi vienīgā ierīces lietotāja, jo nav ikreiz jāštuko, uz cik grādiem slēgt.

Pārsteidz loku noturība. Nelietojot nekādus fiksācijas līdzekļus, lokas saglabājās vienu vai divas dienas, neraugoties uz vēja iedarbību, gulēšanu utt. 

Lai arī komplektā nāk līdzi karstumizturīgs cimdiņš, lai ieveidošanas procesā neapdedzinātu pirkstus, tas ne vienmēr šķiet nepieciešams.

Turklāt šī ierīce palīdz ātri tikt pie skaista un sievišķīga matu sakārtojuma, jo uzsilst nieka pus minūtē un arī kopējais ieveidošanas laiks (atkarīgs, protams, no matu biezuma un garuma) aizņem vien aptuveni 10-15 minūtes.

Dalīties.

Atstāt Ziņu