Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Emerita

Manas dabas brīnumlīdzekļu receptes

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pie dabas skaistuma cienīšanas mani pieradināja vecmāmiņa. Laukos dzīvodama, viņa centās ņemt no tās visas veltes, gan skaistumam, gan veselībai.

Kumelīšu uzlējums  palīdz sadziedēt ādu
Kādu laiku atpakaļ man bija problēmas ar sejas ādu, pēc ziemas saltā gaisa tā bija iekaisusi, sūrstēja un bija ļoti jutīga.  Kā dabīgu dziedniecisko līdzekli man ieteica  lietot kumelīšu uzlējumu. Katru dienu, rītā un vakarā mazgāju seju ar kumelīšu tēju. Tā maigi mitrināja un palīdzēja dziedēt iekaisumu. Lai pilnībā izdziedētu savu ādu, veicu šo procedūru regulāri, 2 nedēļas pēc kārtas līdz iekaisums pārgāja. Vispār uzskatu, ka ārstniecības kumelīte ir  visuniversālākais dziedniecības līdzeklis, jo to var lietot gan iekšēji, gan ārēji.

Nātru uzlējums matu stiprināšanai
Matu stiprināšanai esmu lietojusi svaigi savāktu nātru uzlējumu. Vasarā tās var salasīt visās piemājas sētās, vai ceļmalās. Ja mati ir trausli, vai ir problēmas ar to izkrišanu, droši lietojiet nātres kā palīglīcekli. Salasiet tās, aplejiet ar verdošu ūdeni, atstājiet ievilkties uz nakti un no rīta pēc matu izmazgāšanas , izskalojiet tos ar nātru uzlējumu. Tas stiprinās jūsu matu saknes , un pasargās no izkrišanas, taču vajag arī iegaumēt, ka nātres mēdz matus ietonēt nedaudz tumšākā krāsā.

Dabīgas matu maskas
Vispār matu kopšanai var izmantot ļoti daudz dabisko līdzekļu. Var izmantot arī kumelīšu novārījumu, apiņus, lietot dabīgās matu maskas (ieziest tos ar olas dzeltenumu un krējumu, paturēt 15 minūtes, un tad izskalot. Tas arī pasargās matus no lūšanas).

Galvenais ir atcerēties, ka masu medijos reklamētie kosmētikas līdzekļi ne vienmēr ir tik efektīvi, kā tiek runāts. Cilvēku ir ļoti daudz, un kas der vienam, var radīt pilnīgi pretēju efektu otram. Daba mums sniedz ļoti plašu skaistuma un veselības kopšanas līdzekļu klāstu, tikai bieži vien mēs par to nemaz neiedomājamies un neticam vērtībām, kas ir pārbaudītas gadsimtu gaitā.

Dalīties.

2 komentāru

Atstāt Ziņu