Vārda dienu svin: Zelma, Zemgus, Virma

Make-up otu ABC

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ake-up otas ir viens no vissvarīgākajiem noteikumiem skaista un veiksmīga grima uzklāšanai. Ne velti profesionālās grima otas maksā lielu naudu. Ikdienas vajadzībām nebūt nav arī jāskrien uz veikalu pirkt profesionālās otas, taču derētu atrast sev piemērotas un ērti lietojamas otiņas. Svarīgi ir atcerēties, kam kāda ota ir domāta, necensties ar vienu otu uzkrāsot dažādu toņu ēnas un ar vienu lūpu krāsas otu mēģināt uzklāt gan sarkanu, gan rozā toni.

Otu materiāli
Otas iedala divās grupās: naturālās un neilona otas. Naturālās otas tiek veidotas no vāveres, ūdeles un sabuļa sariem. Sabuļa otiņas ir vismīkstākās.

Tāpat kā mēs rūpējamies par savu apģērbu un apaviem, lai tie būtu tīri, noteikti nedrīkst aizmirst par otu tīrību. Lai arī otiņas lietojat ikdienā pašas priekš sevis, tomēr tās arī uzsūc putekļus un netīrumus.

Otu tīrīšana
Naturālās ota tīra divējādi:
1. Otas var tīrīt ar speciālu otu tīrīšanas līdzekli (Brush cleanser) – lieto TIKAI naturālām otiņām.

2. Vai gluži vienkārši ik pa laikam (vēlams gan pēc katras reizes, vai pēc katras otrās) tās izmazgāt ar siltu ūdeni un matu šampūnu un balzamu.

Neilona otas (sintētiskās otas) izmanto biežāk un tās ir tomēr mīkstākas. Šādas otiņas mēs skalojam ar siltu ūdeni un neitrālām ziepēm.

Otu veidi

Vaigu sārtuma otas

Tās ir dažādu veidu – gan apaļas, gan nedaudz ar nošķeltu otas galu uz vienu pusi, lai vieglāk uzlikt vaigu sārtumu.

 

 

 

 

 

Pūdera ota

Pūderotas mēdz būt dažāda diametra. Attiecīgi pēc tā, cik daudz ir nepieciešams uzklāt pūderi, izvēlas otas lielumu.

 

 

 

 

 

Acu ēnu otas

Acu ēnu otiņas ir ne tikai dažāda lieluma, bet arī dažāda diametra. Tās var būt gan apaļas, gan plakanas, gan garenas un arī ļoti smalkas. Ēnu klāšanā katram tonim vajadzētu izvēlēties savu otu, lai ar vienu otiņu nejauktu pigmentus. Vēlams būtu, ja katrai būtu apmēram 3 dažāda diametra otas – 2-3mm, 0,5 cm un 1cm.
 
 
 
 
 
 
Uzacu un skropstu birstītes
 
Uzklājot acu tušu mums nereti liekas, ka ar ķemmīti mēs labi varam atdalīt katru skropstu, taču vieglāk to ir darīt ar apaļo birstīti. Kāpēc? Tāpēc, ka mums ir ļoti daudz skropstu, taču parastajai ķemmītei ir tikai kādi desmit ķemmes sariņi, kas neļauj atdalīt katru skropstu, bet gan salipina tās pēc ķemmītes saru skaita.

 
 
 
 
 
 
Lainera otiņa
 
Šādas slapjās līnijas otiņas, domātas ne tikai līniju uzvilkšanai, bet var tikt izmantotas arī dažādu smalku elementu radīšanai. Ir gan garenas smalkas otiņas, gan arī plakanas. Ar šādām plakanākām otiņām ir vieglāk uzvilkt smalkos elementus.
 
 
 
 
 
 
 
Acu ēnu otas izpludināšanai 
 
Šādas acu ēnu izpludināšanas otas, kam ir lielāks diametrs, sniedz mums iespēju skaisti sapludināt ēnu toņus. Šīs otas var būt gan apaļas, gan plakanas, gan vienkārši lielākas nekā parastās ēnu otas. Otām noteikti būtu jābūt ļoti mīkstām, lai viegli tiktu sapludinātas ēnas.
 
 
 
 
 
 
Tonālā krēma ota un korektora ota 
 
Tonālo krēmu var klāt gan ar sūklīti, gan arī ar tonālā krēma otu. Katra individuāli mēs varam izvēlēties, ar ko ir ērtāk to klāt.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lūpu otiņas

 
Tās mēdz būt gan plakanākas, gan mazākas un apaļākas. Vēlamais izmērs 3-5mm.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uzacu otiņa un aplikators ēnu uzlikšanai 
 
Uzacu otiņa ar slīpu otas galu ir radīta vieglākai uzacs ietonēšanai. Aplikators vairāk ir domāts intensīva un spilgta toņa uzlikšanai. Ar aplikatoru var likt arī spīdumus.
 
 
 
 
 
 
Dalīties.

5 komentāru

  1. Bet vai nav tā, ka katra veida acu ēnu otas ir parocīgākas kādas konkrētas ēnu klāšanas procesa daļas veikšanai. Nu, piemēram, slīpi apgrieztā otiņa ir piemērotāka precīzākas līnijas panākšanai, nevis apaļa, pūkaina? Tas īsti netop skaidrs…

  2. Kristīne Grecka on

    Apaļas un pūkainas otas ir domātas nevis precīzu līniju vilkšanai, bet gan ēnas izēnošanai.. Ja ir vēlme pēc izteiktas līnijas, tad noteikti ar apaļu otu tādu neuzvilks…<br>Tāpēc jau tika rakstīts, ka nevajag censties ar vienu kādu parastu otu ēnot visu krāsu ēnas, censties uzvilkt izteiktāju līniju vai turklāt vēl sapludināt… Katrai otai ir savs uzdevums…

Atstāt Ziņu